Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

До хладилника, който обичам

Знам, че е говорено, но все пак да питам у форома, където всичко се знае.

Току-що ми се обади някакъв господин с женски глас да ми предлага интернет през АДСЛ на село - от БТК.

На село (майкини ми) поста е аналогов. По-рано чрез dial-up сме пробвали интернет, но то излиза 2 лв/час, в крайна сметка е толкова скъпо и бавно, че не си струва.

Проверявала съм в БТК за АДСЛ за този телефонен пост и са ми казвали (на два пъти), че т.к. там е аналогов пост и изобщо, АДСЛ няма, няма и да има, невъзможно е.
Тъкмо се бяхме спряли на фирма с нет чрез приемник (200 кинта оборудване - антена + 20 лв/месец), ме изненада тоз човек.

При едногодишен договор - такса от 25 лв/месец, скорост 512 мб; двугодишен договор - 20 лв/месец, същата скорост.

Обясни, че като се пусне заявка за АДСЛ, щели да направят сигнала на телефона тон, т.е. не аналогов, и щяло да може чрез АДСЛ да има нет там.
Освен месечната такса друго не се плащало.

Сега ще пратят оборудването (+интерактивен диск със Супер Любо, който да ми обясни как да свържа всичко) и имаме двуседмичен безплатен тестов период, преди да решим дали да се включим.

Интересува ме: това добра оферта ли е? (сравнено с нет чрез лан кабел или радиоприемник, не за цената) Тази скорост достатъчна ли е? Аз съм с нет по кабел и от скорост не се оплаквам... Читава работа ли е изобщо?

Иначе знаеше човека разни лични данни, т.е. нямам причина да се съмнявам, че наистина от БТК са ми се обаждали.

Благодаря на всички, които ще се включат.
Цитирай

През девет форума в десети

Колко е реално предложението, не мога да ти кажа. Но и аз чух от познати, че са щели да се връзват на АДСЛ в едно село, където мрежата също е аналогова и доста се зачудих.
Като качество - от началото на годината ползваме АДСЛ и да ти кажа, разликата в качеството е огромна. Да не говорим, че такова животно като "няма" - няма. Беше ми писнало да се карам с техници и да звъня през ден да си оправят нета. Сега няма такова нещо.
За другото предложение - допитай се до хора, които работят в този бранш. Струва ми се, че може да имате проблеми, когато се развали времето. Но пък, от друга страна, то и телефоните на село изключват при буря...  newsm78
Цитирай

За скоростта да ми кажеш? 512 или 1024? Нищо не ми говори, нямам идея през лан-а с каква скорост се движа, но е бърз нета.
Цитирай

Galaxy 13197853088

в много села има възможност за адсл .... няма ЛАН доставчик който да ти предложи по-добра оферта.
Цитирай

Варна

Аз също чух, че е възможно. Интересувах се за Априлци / там са също с аналогова централа/, но засега няма развитие.
512 не е лошо. Ние на вилата досега бяхме с такава,защото  се забравили да вдигаме скоростта..и си се закачахме 4 компютъра всеки ден. Е, за гледане на телевизия насичаше. Сега сме на 2 мегабита и разликата е ,че можем на 2 компюъра да гледаме телевизия без да насича.
Цитирай

в много села има възможност за адсл .... няма ЛАН доставчик който да ти предложи по-добра оферта.
Не знам за много села - за този конкретен телефонен пост на два пъти, последния преди седмици, ми казаха, че нет, не было, не будеть - явно офертата е нова, видях я сега и на сайта.
ЛАН принципно може да има от съседното село, но се оядоха операторите по селата и са лениви... И радиоприемникът е вариант, но ако това е читава оферта, съм й по навита.
За скоростите питането - ако 512 е малко, да гласувам за 1024?
Цитирай

За скоростите питането - ако 512 е малко, да гласувам за 1024?

512Kb е 64KB
Цитирай

Варна

включи се на 512, ако ти е малко, безплатно можеш да минеш на 1024
Цитирай

През девет форума в десети

Ами зависи за какво ще се ползва нетът. Ако е за сърфиране - всякаква става. Но ако ще се теглят често разни неща...  Wink Ние бяхме на 1024, сега сме на 2048 (така ли се пишеше?  newsm78) - ами супер е!  Mr. Green
Цитирай

ще сваляте ли филми ?
ако няма да сваля майка ти , е ок , ако ще сваля - по-бързата оферта е по-добре - все пак е 2 пъти по -бърза
за сайтовете няма значение ,
иначе не се притеснявай , връзката е бетон
Цитирай

Ъъъъ Tired Какво значи това? Могали примерно да тегля филми с читава скорост? Говори ми във филми  35
Цитирай

Ъъъъ Tired Какво значи това? Могали примерно да тегля филми с читава скорост? Говори ми във филми  35

амиииии...няколко часа с тая скорост Smile
Цитирай

wild southwest

скорост кой знае каква не очаквай Rolling Eyes специално за даунлоуда говоря.Филм, който го сваляш с кабелен за 3 минути, аз го свалям за 3 часа, но не е болка за умиране.Иначе досега (за две години) ми е спирал 4 пъти-два пъти заради скъсан оптичен (?!?) кабел, и два пъти за неплатена сметка  Mr. Green.Това им е другия плюс-и да не платиш навреме ти го спират след около два месеца Laughing
Цитирай

Плевен

БТК постоянно правят промоции - удвояват скоростта, а цената е същата. В момента пак тече. За да не се набутваш направи както е казала Монда. Аз първо бях на 512 и след няколко "миграции" съм на 2048.
Цитирай

Варна

БТК постоянно правят промоции - удвояват скоростта, а цената е същата. В момента пак тече. За да не се набутваш направи както е казала Монда. Аз първо бях на 512 и след няколко "миграции" съм на 2048.
И аз така, вече съм на 4048 в апартамента.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора