Непрекъснато се тормозя дали яде достатъчно

  • 1 060
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Откакто вече нямаме възможност да се теглим (в болницата се теглихме непрекъснато, а после - на контролните прегледи и първата консултация, така че ни се събираше всяка седмица поне веднъж контрол на теглото), непрекъснато се измъчвам, че Ема не яде достатъчно. Преди сучеше по около 10-тина минути на гърда, а сега рядко й се събират общо повече от 6-7 минути. След това или заспива или е будна, но категорично отказвна да яде повече. Пробвала съм да я дохранвам и с изцедена кърма в шише, не иска! Струва ме се невъзможно обаче за 4 минути (толкова яде сега на последното кърмене), да си получава достатъчно. Не знам какво да направя да я накарам да яде повече, а е много важно, защото все още е малко жълтичка и трябва да яде добре, за да продължи ефективно да изхвърля билирубина. Иначе си ака по 3-4 пъти на денонощие и мисля, че пишка достатъчно, но пак не съм сигурна, защото преди една-две седмици на всяко хранене имаше акано в памперса...
В тази връзка някой да има да ми услужи за ден-два с кантарче?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
А колко често яде и колко пъти общо в денонощието?
Биберон-залъгалка даваш ли й?

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Iva_D
А колко често яде и колко пъти общо в денонощието?
Биберон-залъгалка даваш ли й?


На всеки три часа, но не съм й го въвела аз режима, просто тя започна сама да си иска на три часа (ама точно на минутата, плюс-минус няколко минути), включително и през нощта.
Да, давам и залъгалка, но рядко...

# 3
  • Мнения: 6 243
Не се тормози излишно.
Вече влизаш в периода - мечта! Наслаждавай му се, защото те чакат нови изненади. Щом предлагаш и ти отказва дори шишето - значи е сита. Щом издържа по три часа между храненията и ака няколко пъти дневно - пак значи, че е сита.
Имаш дете - злато. Ако кажеш, че и нощно време спи, направо идвам и я трампя за мойто шило (тя доказано се храни добре, така че поне за това нямаш грижи) Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Значи сте добре с храненията. А за залъгалката - гледай просто да не е продължително и често, за да не си засъща сукателния рефлекс по този начин. Иначе за продължителността на кърменето, не се притеснявай, тя расте и съответно възможностите й за изсукване стават по-добри. Ради в началото никога не е сукал повече от 5 минути на гърда. Ако много държиш да удължиш времето, пробвай да сменяш гърдите няколко пъти - първо едната, после оригваш и предлагаш втората, после пак първата и така докато иска.

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: sladka hapka
Не се тормози излишно.
Вече влизаш в периода - мечта! Наслаждавай му се, защото те чакат нови изненади. Щом предлагаш и ти отказва дори шишето - значи е сита. Щом издържа по три часа между храненията и ака няколко пъти дневно - пак значи, че е сита.
Имаш дете - злато. Ако кажеш, че и нощно време спи, направо идвам и я трампя за мойто шило (тя доказано се храни добре, така че поне за това нямаш грижи) Grinning


Е, спи през нощта, но я храня пак на всеки 3 часа, няма пропуск!  Wink Но все пак не съм чувала бебе да суче само по 5 минути и това да му и ок! Rolling Eyes
Аз Емата не я давам, но съм отворена за нови попълнения вкъщи, само място нямаме!  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Дългите паузи между храненията, отказът от шише, пълните памперси говорят, че бебока ти не гладува. Бих те посъветвала да ходите да се теглите в консултацията примерно на 2 седмици, вместо да взимаш кантарче. Кантарчето в къщи ще те провокира, да се взираш още повече и рано или късно ще решиш, че детето не наддава, дори да не е така.

Относно молбата ти за съжаление нямам кантарче, за да ти услужа и това си дете до момента (6 м.) не съм теглила в детска консултация. През зимния период реших, че не искам да я водя там и лекарят ме подкрепи. Имам електронно кантарче за възрастни - тегля се с нея и без нея, разликата е нейното тегло. Този вид кантарчета дават разлика до 100 г., но това не ме притеснява, защото я тегля винаги сутрин на гладно и смятам, че това отклонение е по-малко отколкото, ако я тегля в различни часове на деня веднъж в месеца в поликлиниката. Много дълго стана, но исках да знаеш, че можеш и без кантарче, по-важно е да се чувстваш уверена и да не забравяш, че ако детето гладува ти ще разбереш това, няма начин това да мине незабелязано.

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Iva_D
Значи сте добре с храненията. А за залъгалката - гледай просто да не е продължително и често, за да не си засъща сукателния рефлекс по този начин. Иначе за продължителността на кърменето, не се притеснявай, тя расте и съответно възможностите й за изсукване стават по-добри. Ради в началото никога не е сукал повече от 5 минути на гърда. Ако много държиш да удължиш времето, пробвай да сменяш гърдите няколко пъти - първо едната, после оригваш и предлагаш втората, после пак първата и така докато иска.


Ама Ема суче ОБЩО по около 5 минути!  Sad  Често даже не сменям гърдата, за да не й секне ентусиазма и да я прекъсна! Защото понякога ако я прекъсна на първата гърда, изобщо не започва с втората, въздъхва доволно и заспива или ме гледа с усмивка и не ще да захапе.
Чудно ми е също как така като суче по 10-15 минути (имаме и такива светли мигове) се буди на три часа, и като суче по 5 мин., пак се буди на три! В пълно недоумение съм с това кърмене!  #Puppy dog

# 8
  • Мнения: 6 243
Ивайло сучеше по пет минути от втората си седмица. В началото се притеснявах ужасно, че не яде, а и роднините непрекъснато ме убеждаваха, че реве от глад. Само патронажната сестра, като го видя как дърпа, каза да не се излагам, че му била много яка помпата. В края на месеца излезе, че е наддал 1500 г. и спрях да се кахъря. След третия месец се кахърех, че качва много, но това е друга тема.
Тази история трябва да те поуспокои малко Grinning

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: sladka hapka
Ивайло сучеше по пет минути от втората си седмица. В началото се притеснявах ужасно, че не яде, а и роднините непрекъснато ме убеждаваха, че реве от глад. Само патронажната сестра, като го видя как дърпа, каза да не се излагам, че му била много яка помпата. В края на месеца излезе, че е наддал 1500 г. и спрях да се кахъря. След третия месец се кахърех, че качва много, но това е друга тема.
Тази история трябва да те поуспокои малко Grinning


Да, успокоително звучи!  Grinning

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: bib.bib
 Имам електронно кантарче за възрастни - тегля се с нея и без нея, разликата е нейното тегло.


Мислила съм над този вариант, но не ми се струва ефективен. Все пак след кърмене млякото е отишло в бебето, но е излязло от теб, така че не е ясно общото тегло какво точно показва...

# 11
  • Мнения: 3 379
И аз съм съгласна с другите майчета, че е нормално да суче по толкова и да се наяжда. Гого също беше като прахосмукачка и още е де Simple Smile

А ти ако се притесняваш, отиди пак да я претеглят, няма да ти откажат мисля. Аз така ходих като беше в стачка и се оказа, че е наддал добре, та това ме успокои...

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: SZA
А ти ако се притесняваш, отиди пак да я претеглят


Ще взема така да направя, да видя за две седмици колко е наддала...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Зъхи
Цитат на: bib.bib
 ... електронно кантарче за възрастни ...


... не ми се струва ефективен. Все пак след кърмене млякото е отишло в бебето, но е излязло от теб, така че не е ясно общото тегло какво точно показва...

Не си ме разбрала - писах, че я тегля сутрин на гладно, за да няма грешка - тегля я колко тежи, а не колко грама е изсукала. С такъв кантар не бих могла да правя т.нар.  контролно теглене - тоест да преценя колко е изсукала.

# 14
  • София
  • Мнения: 235
Ами дъщерята и по 3 минути е сукала и си наддаваше повече от добре... Laughing
Не се притеснявай толкова, ще има за какво по-нататък!

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Зъхи
Е, спи през нощта, но я храня пак на всеки 3 часа, няма пропуск!  Wink Но все пак не съм чувала бебе да суче само по 5 минути и това да му и ок! Rolling Eyes


Моето бе Wink  - когато кърмех Мартин винаги сучеше по 5 минути от втората, третата си седмица. Никога не се е задържал повече, а наддаваше много добре, така че споко Grinning .

Освен това нали си знаеш за пълните памперси - щом имате 6-7 напишкани такива през деня и ака редовно, значи се храни достатъчно.

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: bib.bib
Не си ме разбрала - писах, че я тегля сутрин на гладно, за да няма грешка - тегля я колко тежи, а не колко грама е изсукала. С такъв кантар не бих могла да правя т.нар.  контролно теглене - тоест да преценя колко е изсукала.


Аааа, ясно!  Grinning Тая кърма ми изпи мозъка!  Wink  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Свиркай си, и аз съм в групата  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами Зъхи, те другите са ти казали, ама и аз да се включа.Ники беше по същия начин, някъде от средата на втория месец, та до днес.Суче дълго и бавно само когато се приспива.Иначе мога да оприлича храненето му единствено с пънк-музиката - дай да свирим/ядем Wink / по-бързо, че да си ходим Laughing   superuu вЕрвай ми, възможно е да яде по 4 минути и после да е наддало кило и половина за месец Animal Pig

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: belinda
Ами Зъхи, те другите са ти казали, ама и аз да се включа.Ники беше по същия начин, някъде от средата на втория месец, та до днес.Суче дълго и бавно само когато се приспива.Иначе мога да оприлича храненето му единствено с пънк-музиката - дай да свирим/ядем Wink / по-бързо, че да си ходим Laughing   superuu вЕрвай ми, възможно е да яде по 4 минути и после да е наддало кило и половина за месец Animal Pig


 Laughing  Laughing  Laughing
Дано сме от същата партия и се окаже, че просто сме бързаци!  Wink

# 20
  • Мнения: 7 106
Зъхи, ти се радвай че суче така скоростно, защото ние бяхме другата крайност Grinning . Висеше си на гърдата по един час и само ако се опитах да я махна, преди тя да е решила, че е готова, се разнасяше такъв вой Crazy  И като отбележим факта, че сучеше през 2-2,5 часа, смятай какво съм правила цял ден Laughing .

# 21
  • Мнения: 830
Зъхи , хич не се чуди  - и друг път съм го писла , и то не веднъж - и двете ми деца сучеха много кратко , силно и бързо . Аз не знам какво е това да се "приспиват "на гърдата с часове ....
4-5 мин - и пускат , независимо дали ще се спи или ще се смеем на мама ..... Ама като си мисля , дали пък заради това нямах рагади и други подобни болежки ?!?!?!?!
Помниш може би че с голямата имах проблема "жълтеница "  - пак така кратко си сучеше , жълтеницата си премина бавно и славно ... Това 10 - 15 минути сучене за мене е било голямо изключение . А , да - с голямата ползвах биба  редовно , но не прекалено , с малката - въобще . Разлика във времетраенето на сученето им  - няма .

# 22
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: Зъхи
Цитат на: Iva_D
Значи сте добре с храненията. А за залъгалката - гледай просто да не е продължително и често, за да не си засъща сукателния рефлекс по този начин. Иначе за продължителността на кърменето, не се притеснявай, тя расте и съответно възможностите й за изсукване стават по-добри. Ради в началото никога не е сукал повече от 5 минути на гърда. Ако много държиш да удължиш времето, пробвай да сменяш гърдите няколко пъти - първо едната, после оригваш и предлагаш втората, после пак първата и така докато иска.


Ама Ема суче ОБЩО по около 5 минути!  Sad  Често даже не сменям гърдата, за да не й секне ентусиазма и да я прекъсна! Защото понякога ако я прекъсна на първата гърда, изобщо не започва с втората, въздъхва доволно и заспива или ме гледа с усмивка и не ще да захапе.
Чудно ми е също как така като суче по 10-15 минути (имаме и такива светли мигове) се буди на три часа, и като суче по 5 мин., пак се буди на три! В пълно недоумение съм с това кърмене!  #Puppy dog

Защо ли ми звучи ужасно познато... И аз мнопго се тревожех че не  се нахранва добре, че може би имам малко кърма и затова  не иска да суче по-дълго, но ...
...на първата консултация беше 5,300кг. (изписаха ни 3,920), а като навърши три месеца кантара показа 7,600 Shocked  Simple Smile  Sign Exclamation А това никак не прилича на гладно бебе. Е да , но аз пак си се тревожа, че не се храни достатъчно Embarassed
След като бебка е спокойна значи всичко е ОК

# 23
  • Мнения: 4 242
Зъхи ние сме същата работа от самото начало и трябва да ти кажа че много често не 5 а 2-3 мин дърпа мацето и се откача без никакво желание да продължи. Даже се нерви като се опитвам да и набутам цицата наново. Wink В момента Ива тежи 7.250кг и изумява педито с мерките си, но аз все така продължавам нон стоп да се терзая дали се е нахранила добре  Rolling Eyes . Аз за сина треперя още че е на 14г. Embarassed  Ми за това сме майки, да им треперим и да се тревожим, т'ва си е! Thinking Само спокооо! Flutter

# 24
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Зъхи

 Струва ме се невъзможно обаче за 4 минути (толкова яде сега на последното кърмене), да си получава достатъчно.


Зъхи, не се притеснявай!

Педиатърката ми сподели за случай като твоя с разликата, че бебче на 2 месеца сукало само по 2 минути, засечени по часовник.
На контролно теглене преди и след кърменето се оказало, че това малко бебе изсуква по цели 120 мл за тези 120 секунди Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 25
  • Мнения: 6 206
Факт - до към петия месец Спасчо се наяждаше за 5 минути. Shocked
дори ако се разровя назад ще намеря тема едно към едно с твоята отпреди 8-9 месеца. И аз ги минах тези притеснения - напразни, първите месеци ми наддаваше по около кило, ех щастливи времена, сега маймуната ако е качил 300 гр, пак ще съм доволна. #Puppy dog И никакъв апетит от тея зъби, аман вече.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 127
И мен от няколко дни ме тормози именно този въпрос, защото преди малката сучеше по 20-25 мин, а сега по 5-10 мин. И аз се чудих дали се наяжда добре. Преди издържаше по 3, 5-4 часа, а сега точно на 3 час надава вой, независимо дали е заспала или не. Най-лошото е, че сега започна и през нощта да се буди на три часа, докато преди това си издържаше по 5-6 часа. Но пък всеки път си ака и е спокойна през тези три часа. Аз си го обеснявах с факта, че минаваме в някаква друга възрастова група. Сега се радвам, че не само аз се терзая и умувам над въпроса дали се е наяла добре.

Общи условия

Активация на акаунт