въпрос за кредитите

  • 3 160
  • 31
  •   1
Отговори
интересувам се дали докато съм в отпуск по майчинство мога да изтегля кредит от някоя банка, ако има запознати моля споделете, благодаря

# 1
  • Мнения: 1 896
Няма банка,която да признава майчинството за доход.
Кредит може да изтеглите евентуално  като разчитате единствено на доходите на съпруга ти.

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Няма банка,която да признава майчинството за доход.
Кредит може да изтеглите евентуално  като разчитате единствено на доходите на съпруга ти.
и аз така знам..... но инфото ми е от преди 1 година. Може да има изменения

# 3
Можеш да изтеглиш кредит ,чрез съпруга си като се вземе твоя и неговия доход и той стане съдлъжник по кредита.Сумата на кредита ще зависи от дохода който покажете.Но това е добра идея за банките да помислят не само за студентите,пенсионерите  но и за майките.Можеш да се обърнеш към кредитният център на  Булбанк,ДСК и Пиреос.Ако имате и други кредити биха ти предложили погасяване на старите  и  теглене на нов разбира се ако докажете доход .Друго което се сещам е да опиташ овърдрафт при условие ,че заплатата на съпруга се превежда по сметка в банката /карта/.Успех ::

# 4
  • Мнения: 950
нали има кредити без доказване на доход

# 5
  • Мнения: 292
нали има кредити без доказване на доход

аз ходих в банка"Пиреос" за такъв казаха ми,че трябва да нямаш нито една пропусната осигуровка.Повече не питах защото аз имам доста.
Ще се радвам ако някой сподели в други банки как е?

# 6
  • Мнения: 3 929
Аз като обикалях да искам кредит, ми казаха навсякъде, че задължително осигуровките ми - здравните - трябва да са изрядни, т.е. да са внесени всички.

# 7
  • Мнения: 1 896
нали има кредити без доказване на доход


Да, има.Но майчинството изобщо не се води доход-нито доказан,нито недоказан.
То е нещо като вид социална помощ за отглеждане на дете, върху което банките нямат право на претенции в случай,че не си плащаш погасителните вноски.
Така,че дори и да се спрете на варианта кредит с недоказан доход,ако съпругата е в майчинство и няма други доходи освен него, пак ще се вземат предвид само доходите на съпруга.

# 8
  • Мнения: 4 116
За да не отварям нова тема, реших да попитам тук - понеже става дума за кредит с недоказан доход...
Значи ситуацията е следната  - имаме апартамент, искаме да теглим кредит за втори апартамент, но мъжа ми не се е осигурявал от години, нито здравно, нито социално. Аз съм по майчинство. Какви са шансовете за ипотечен кредит?

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
нали има кредити без доказване на доход

Има,но те или са ипотечни,или трябва да развиваш някаква дейност и пак не е гаранция да ти дадът,ако не си редовен клиент на банката  и ще ти трябват поръчители.Това с рекламите само с  лична карта..... Laughing си е рекламен трик.

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ако мъжа ти има собствен бизнес има вратички,но ако работи на някой -трябва да представи месечен доход от работодателя  и трудов договор.

# 11
  • Мнения: 4 116
Сам си работи.. няма как да докаже и 1 лв. А не може ли да ипотекираме и сегашното си жилище и новото? Все пак за кредит без доказан доход е и по- висока лихвата..... а и наистина си мислех, че не е необходим документ за доход. Поръчител ще намерим.
Язък ми, че икономика съм завършила, сега като почнах да чета условията за кредити на различните банки свят ми се зави...
Но няма да се откажа! Преди няколко години исках това да стане, мъжа се дърпаше и само загубихме.
Нали банките не дават 100% от кредита.... дори и да дадат, към 30% от парите трябва да ги имаме. А ние май едва 20% ще имаме.... тепърва ще има да смятам  и пресмятам.

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Някой дават сто процента и допълнително сума за ремонт,но трябва имота да е на покрив- за недовършена къща или парцел трябва да имате определени от банката проценти.Не искам да те разочаровам ,но мъжа ти трябва да има собствена функционираща фирма(не е нужно в случая да доказва доход),иначе кредитни къщи колкото искаш,но това си е чисто сапуко.

# 13
  • Мнения: 4 116
Той имаше фирма, но отдавна е замръзена. Ако я пусне ще може да вземе крадит ли?

# 14
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Трябва да функционира от 3 до 6 месеца,зависи от политиката на банката.На току що стартирала фирма -няма начин.Какъв е този зор за второ жилище, при тези обстоятелства?

Общи условия

Активация на акаунт