Ще купувам принтер и искам съвет ...

  • 1 378
  • 12
  •   1
Отговори
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте,
от месец проучвам какъв принтер да си купя. Четох характеристики, рових се из форуми и четях всичко теми подобни на моя въпрос. Най-накрая внесох яснота и се спрях на Epson Stylus Photo R 265 и към него да си взема система за непрекъснато подаване на мастило. Добре ама се оказа, че тоя принтер преди месец е излязал от производство и да се намери някъде си е направо чудо. Сега съм отново пред голяма дилема и съм по-объркана от всякога .. то все едно не принтер ще вземам ами кола  Mr. Green.  Последен опит правя да внеса яснота в избора, като пускам тази тема и се надявам някой да се включи с по-компетентен отговор или поне с впечатления от собственото си принтиращо устройство.
Моите изисквания са следните: Ще разпечатвам изключително много цветни илюстрации и текст. За илюстрациите не ми трябва супер качество, но ми се ще все пак принтера да става за  фотографии. Ако съдя по стария си принтер би следвало на новите модели да мога да бутна от настройките на качеството на печат и да влоша малко качеството на илюстрациите за сметка на по-малък разход на мастила (когато се наложи), а през другото време спокойно да си принтвам снимки със супер качество макар и на по-висока цена. Като говоря за мастила ми се ще въпросния принтер да е с максимално евтини консумативи, затова се бях спряла на системата за непрекъснато подаване на мастило, която освен, че удължава живота на принтера и сравнително намалява от цената на принтираните снимки. Сега за цената. Тук въпроса е малко относителен  newsm78. Принтера, който бях избрала е с цена 220 лв. което не е много, но с тая система за мастилото, която е 150 лв става 370 лв. Значи принципно бих дала и 370 лв, но само ако купеният за тези пари принтер има доста предимство от към намаляване цената на принтирането иначе си остава до 250 лв. Много приказки изписах и се извинявам за което, но исках да бъда максимално разбрана за това какво точно търся. Моля ви ако има някой който може да ми помогне да се включи . Благодаря ви!
П.С. Незнам дали темата би следвало да бъде пусната тук, ако съм в грешка моля модераторите да ме извинят и да я преместят където е по-удачно. Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 591
не знам дали ще ти помогне, но аз скоро се сдобих с канон мп 160, по принцип устройството е 3 в 1, разпечатва и снимки, има разни опции и настройки за тази цел Peace аз съм доволна, но не ми трябва като на професионалист, а за дилетантски и ежедневни нужди Peace

# 2
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Благодаря ти schneee  за включването   bouquet. Принципно аз искам само принтер тъй като си имам вече скенер. Иначе моята чуденка опредлено е между марката Canon и Epson, но четох толкова противоречиви неща за двете марки, че съвсем се обърках. Май сложна питанка имам, че никой не се включва, а така се надявах да се покажат някой познавачи  Mr. Green. Моля ви помагайте  newsm53

# 3
  • Мнения: 1 426
общо взето нямаш нужда от много скъп принтер, за цена около 130 лв можеш да си вземеш Канона който ти бяха предложили по-горер защото след 2г, тази техника вече няма да се произвежда, няма резервни части, няма ремонт, ако е на фирма се амортизира за 2г. и така купуваш-ползваш-хвърляш. За въпросния канон навсякъде пише че работи само с оригинални консумативи, но не е вярно, пълня си мастилниците и върви, но не знам до кога е поне още една година да изкара. Печатам главно снимки със добро-качество (не отлично)

# 4
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
3m благодаря ти и на теб   bouquet Принципно аз  нямам афинитет принтера да е скъп, а и канончето, което ми предложи schneee е мултифункционално устройство а аз нямам нужда от такова, искам само принтер.  Все пак позачетох по форумите какво казват хората за тоя модел, наистина има проблем с пълнененто с неоригинални мастила, става ама често създава проблеми и общо взето не препоръчват модела като принтер за много разпечатване. Цяла работа е , че на него ще се печата доста, ама наистина много в определени моменти и искам да избера оптималния вариант за цена на консумативи и качество. Колкото принтера е по-евтин, толкова цената на консумативите е по-висока, така казват всички макар, че не виждам логиката на пръв поглед. Патих си вече от един канон дето го купихме преди 5 години и сега събира прах в шкафа понеже му се запушиха дюзите от пълнена на касетката с неоригинални мастила и сега по-евтино ще ми излезе да купя нов принтер отколкото да оправям стария. Както и да е явно още извесно време ще се чудя. Отново ви благодаря и на двете за отговорите   bouquet

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 13:40 от КорНиШонка

# 5
  • Мнения: 1 426
в никакъв случай не очаквай нещо да ти работи 5г. аз също имах отделно скенер, но сега този скенер не струва и 10лв.

като купуваш гледай резолюцията за печат, колкото е по-голяма толкова по-добро качество. Ако наистина ще се печата много по-добре лазерен.
А това за консумативите не е така, явно някой ги е писал на който говори наизуст, както и цена не означава качество и издръжливост, а повече екстри, следователно повече проблеми с техниката - това поне от опит го казвам. До сега доста принтера съм сменила и до този извод стигнах - по- евтинко, с по-малко екстри, за да не се главоболя излишно.

# 6
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
3m явно не съм се изразила правилно. Значи не очаквам принтера какъвто и да било да ми бачка без проблем 5 години. За това канонче дето казах не съм го ползвала толкова време. Всъщност неговата история е следната: След като се изпразниха оригиналните настилници, зареждах черната мисля два или максимум три пъти и до там беше. Дюзите се запушиха и не ми се занимаваше да ходя да ги оправят, а аз тогава печатах много малко и дефакто тия три зареждания са били за 1 година примерно. Иначе лазерния е наистина е най-добрия вариант, но за да докарам освен евтин печат и добро качество ще трябва доста да се изръся за лазарен  Cry. Иначе може би ще се вслушам и ще си взема някой по-евтин модел. Ужас не мога да повярвам колко сложно се оказа търсенето на принтер, ама аз съм си виновна, че все гледам избора да е максимално правилен поне според моите представи  ooooh!.

# 7
  • Мнения: 1 426
Успех  bouquet

# 8
  • Мнения: 8 505
В такъв случай не е ли по-добре лазерен Thinking

# 9
  • Мнения: 2 591
еми аз преди бях пак с канон-ка  Mr. Green служи ми вярно бая годинки, сама си пълнех мастилата, сега също го правя  Rolling Eyes! важно е мастилото да е ТОЧНО за определения модел, иначе могат да се получат проблеми - консистенцията им била различна Rolling Eyes

не си струва да се главоблъскаш толкова за един принтер - помисли си, посъветвай се в някой магазин или компютърна фирма, просто за да си свериш часовника и купувай! успех  Peace

# 10
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
reflex наистина си права за лазерния, но ако искам добър печат доста парички май ще трябва да се изръся за него. Между другото имам спомен ако не се лъжа, че ти мо беше отговорила по един друг въпрос за Macromedia Flash MX, почвам да подозирам че май се занимаваме с едно и също нещо  Wink
schneee и аз вече почвам да се дразня на моята прословута главоблъсканица  ooooh!  Embarassed,  и затова тия дни отивам и си вземам нещо, после ще се похваля какво е положението  Mr. Green
Благодаря на всички които се отзоваха на питанката ми Hug

# 11
  • Мнения: 39
 Имам мастилено струен принтер на Canon в къщи. Зареждам си касетата сама . Направо е железен . На 30.03.2008г  ще навърши 10 години . Досега не се е развалял. ечатам месечно около 150 листа

# 12
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
pralina благодаря ти и на теб Hug. Аз вече реших да е Canon по точно се спрях на Canon PIXMA ip4500 дано не съм сбъркала в избора, но тя ще се чуе. В края на месеца трябва да ми го доставят със системата за непрекъснато подаване на мастило.

Общи условия

Активация на акаунт