Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте на всички мами! Бихте ли ми помогнали да намеря сайт или тема за рецепти за пюрета за захранване!! Аз смятам да захраня след като навърши 3 месеца, но бихте ли ми обяснили с какво първо се почва, кога и как се дава, после кога се минава и на друг вид храна.... Изобщо помощ за мнения от по-опитните майчета.... Благодаря на всички предварително!

# 1
# 2
  • Белгия/София
Виж в библиотеката, има много, много информация по въпроса. Добре е да изчакаш след навършването на 4 месеца  Peace

# 3
Съгласна съм с Блонди,че на три месеца е  рано за захранване.А иначе най-лесно да направиш домашни пюрета е да измиеш,обелиш,нарежеш на парчета плода или зеленчука,да го свариш на пара или с малко вода.После пасираш и по желание добавяш малко кърма или АМ

# 4
  • на морския бряг
щом си решила на 3 месеца не е проблем и аз така направих.Когато навърши 3 месеца я захраних с плодово пюре , после като навърши 4 включих и зеленчуковото и така

# 5
  • Белгия/София
щом си решила на 3 месеца не е проблем

А ако съм решила на 10 дни, пак ли няма да е проблем? Решаването, водено от незнанието, често води до проблеми и не е равно на правилно Peace

# 6
  • София
Никой не говори за 10 дни, все пак.  Peace

# 7
  • Там в гората!
щом си решила на 3 месеца не е проблем и аз така направих.Когато навърши 3 месеца я захраних с плодово пюре , после като навърши 4 включих и зеленчуковото и така
И аз така направих говорим първо за плодово пюре не напълно да го нахраниш с каша или зеленчуково.
От четвъртия започнах с каша и после чака включих зеленчуково.
Избора си е изцяло твой,пък и детето понякого си казва какво да правим с него.
А как захранват в Кипър! newsm78
Там всичко е вного хубаво от плодовете до зеленчуците да не говорим за картофите. Hug

# 8
  • София
И на мен на 3 м. ми се струва раничко. Като съм чела разни коментари на майки, повечето споделят, че с второто дете биха захранили по-късно.
Иначе аз почнах от вчера със захранването. Правя зеленчуците и плодовете в уред за готвене на пара, пасирам с малко от сокчето, което се е отделило и заварявам, ако няма да се ползва веднага. Ако подлежи на белене- плодът или зеленчукът, ги беля. Не слагам сол, захар и каквото и да е друго.
А иначе сега започна да излиза някаква поредица за хранене на детето- 8 книжки. Следващия понеделник ще е с рецепти за хранене на бебета в кърмаческа възраст.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт