Отказва да яде месни и зеленчукови пюрета? Как да го преодолеем?

  • 1 306
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Никола е на почти 9 месеца,но никак,ама никак не харесва месните и зеленчуковите пюрета....Нямам идея защо,...Плодовите и кашите ги яде на поразии,както и млеката на нестле - с бисквити и ванилия, но всишко останало е "гадно".........Как се справяте с това?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не съм имала такъв проблем, но щом упорито не ги иска, не му ги предлагай един месец да кажем. Да забрави и може да ги хареса. Няма страшно, че няма да ги яде  Hug
Няма ли поне един зеленчук, който да харесва? Децата обикновено са "червени" или "зелени", обичат много домати, моркови или спанак, броколи... Моят е от първите. Не яде зелено и картофено. Племенниците ми до годинка ядяха само, ама само спанак  Crazy Опитай с нещо конкретно, да идиш. Да не е смеска. Добави вътре сухо АМ, може да хареса нещо.

# 2
  • Мнения: 4 111
Точно поради тази причнина аз съм против даването на сладките каши. Децата ги предпочитат и отказват безвкусните зеленчуци. Не знам сега какво може да се направи, но съветът на Блонди е добър.

# 3
  • Мнения: 27 524
Точно поради тази причнина аз съм против даването на сладките каши...

... преди зеленчуците добавям аз, не по принцип  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 111
Точно поради тази причнина аз съм против даването на сладките каши...

... преди зеленчуците добавям аз, не по принцип  Simple Smile

Да, може и така да е. Аз захраних с плод, зеленчуци не ми е отказвал, но каши не давам.

# 5
  • Мнения: 27 524

Защо? Защото са сладки ли или защото смяташ, че се пълнее от тях?   Thinking

# 6
  • Мнения: 4 111
Защото съм фен на Бърди, до сега не ме е подвел, а неговото мнение за кашите е следното:

***Иначе Ви съветвам да не използвате каши на прах:

*децата пълнеят от тях
*сладки са-децата се привързват към сладки храни и ядат лошо по-неутрални на вкус храни.
*източник на всякакви необясними алергични прояви са
*източник на всякакви необясними обриви,петна,"пъпчици" и т.н.
Не бива да се водите по това, какво предлагат фирмите! Това не е критерий за пригодността. Фирмите много умело използват НЕДОСТАТЪЦИТЕ И ПОРОЧНИТЕ СХЕМИ НА ХРАНЕНЕ на всяка отделна страна, за да продават.

# 7
  • Мнения: 27 524
Бърди и аз го уважавам. Правилата за кашите при моето дете не важат. Можеше тогава сама да си ги правиш, аз смятам, че плодовете, зеленчуците и зърнените храни са задължителни за менюто на бебето. Месото не е. Аз бих си ги правила сами кашите, но ме мързи  Crazy
То по логиката на Бърди не трябва и АМ да даваме, защото всичко тези правила важат с тройна сила за тях  Wink

# 8
  • Мнения: 4 111
Че кой е казал, че не давам плодове и зеленчуци? За зърнениете храни не бързам. Не ме мързи, така съм преценила, че е добре за моето дете.  Wink
За Ам не знам колко важат тези правила, но чак с кашите не могат да се сравнят. И все пак АМ е най-доброто, когато нямаме кърма.  Confused

# 9
  • Мнения: 8 917
Не съм имала такъв проблем, но щом упорито не ги иска, не му ги предлагай един месец да кажем. Да забрави и може да ги хареса. Няма страшно, че няма да ги яде  Hug

Съгласна Peace Може да добавиш и АМ следващият път.

# 10
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Пробвам , и Ам слагам, и малко с каша бъркам, понякога хапва малко,ама като се усети,че има от "врагът" и спира Crazy Crazy

# 11
  • Мнения: 27 524
Че кой е казал, че не давам плодове и зеленчуци? За зърнениете храни не бързам. Не ме мързи, така съм преценила, че е добре за моето дете.  Wink
За Ам не знам колко важат тези правила, но чак с кашите не могат да се сравнят. И все пак АМ е най-доброто, когато нямаме кърма.  Confused

Никой не го е казал.  Peace Описвах по ред на важност трите, а не, че не ги даваш. Не бързай, разбира се, че ти преценяваш. Не виждам някъде да съм те обвинила или нападнала  Simple Smile
Кашите са АМ с обработени зърнени култури, нищо по-различно  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
Моят ядеше зеленчуковите - с тях започнахме. Но от 2 месеца не ще да чуе нито за каши на прах, нито от бурканче, нито за плодови или зеленчукови прюета. Течната каша ни е единствен вариант - само АМ не ми се струва добра идея...

# 13
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз имам подобен проблем със зеленчуковите и се чудя какво да правя... newsm78 Реве и плюе, ама как да го карам насила...Засега продължавам с АМ и каши, ами ако все пак и занапред отказва пюретата Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 27 524
И аз имам подобен проблем със зеленчуковите и се чудя какво да правя... newsm78 Реве и плюе, ама как да го карам насила...Засега продължавам с АМ и каши, ами ако все пак и занапред отказва пюретата Rolling Eyes

Рано му е още, има време. Засега каши и АМ са напълно достатъчни. Плодови не яде ли?

# 15
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз имам подобен проблем със зеленчуковите и се чудя какво да правя... newsm78 Реве и плюе, ама как да го карам насила...Засега продължавам с АМ и каши, ами ако все пак и занапред отказва пюретата Rolling Eyes

Рано му е още, има време. Засега каши и АМ са напълно достатъчни. Плодови не яде ли?

Плодовите ги яде, най-вече ябълка, круша и слива. Реших и аз да се вслушам в съвета ти, няколко дни няма да му предлагам зеленчукови, пък после дано "размисли"  Laughing
Може би направих грешка, че почнах именно с тях, нали са сладки, млякото сладко...Дали вече не съм му създала вредния навик да хапва и предпочита сладко,за това се притеснявам. Sad

# 16
  • Мнения: 426
И аз имам същия проблем.Допреди месец ядеше всичко а сега отказва само месни и зеленчукови пюрета при това всякакви .Пробвах да я оставя гладна ,но не помага,смесвам пюрето с нещо което обича яде две лъжички и стиска уста.Мисля да се откажа от пюретата за известно време ще кара на каши попара и плодове.

# 17
  • Мнения: 45
Е, и аз да се оплача. Моята калпазанка е същата. Ядеше зеленчукови и месни пюрета на поразия. Дори плачеше, че иска още след като си е изяла порцията. Но от месец и половина е нещо страшно - и тя стиска устни, цупи се. Какво ли не пробвах, готвени, купешки, смесени с каша, с АМ, с кърма, настъргани сурови, нооооо не ще.
Това което се чудя е дали не пропуска важни за развитието й минерали и витамини и как да ги компенсирам докато й мине магарето  newsm78

# 18
  • Мнения: 498
И при нас е така - от 2 седмици Лина ми отказва почти всички зеленчукови пюрета, освен тиквички и карфиол. Мислех че може да отказва, заради запек, но пък каша си искаше....Последно мисля, че би трябвало да е от растежа на зъби.

За кашите - аз също си купувам, защото са обогатени със желязо и са по-лесно усвоими според мен от тези, които аз бих приготвила. Както млечни има и безмлечни.

Момичета, може ли един въпрос тук, макар и не по темата - искам да слагам АМ в зел. пюре, но не знам какво да избера, тъй като нямам опит. Бихте ли ме посъветвали какво да купя?

Блонди, не знаех за Червените и зелените деца Simple Smile Явно ние сме от зелените. Моркови има ли - не ще!

# 19
  • Мнения: 4 915
Магнолиам, просто престани да му ги предлагаш. 1-2 месеца. Голямата щерка беше отказала така плодовете - и на пюре, и на парченца, и в каша, дори на сок пробвах - тц. Продължи 1-2 месеца. После си ги прояде пак.

Лилянчо, има резон в думите на Бърди относно купешките каши.

Сладки са - имат добавена захар/фруктоза/лактоза, за да се харесват и продават по-добре. Развиват предпочитания към сладкото и най-вероятно се пълнее от тях - заради захарта и недоброто им усвояване във вид на прах.
На прах са - фабрично така ги правят, за да са по-лесно приготвяеми за майките, и по-лесно продаваеми, разбира се. Зърната не са смлени с обвивките, което е във вреда на храносмилателния тракт. Запичат, защото нямат целулоза.

За алергиите - не знам. Ако имат добавени оцветители, аромати, или глутенови "пълнители" - вероятно са причина за кожни проблеми.

Трудно се намират готови каши неподсладени. Примерно аз имам само една готова каша на Беби - царевична. Другите си ги правя у дома.

Но детето има нужда от зърнени храни. Алтернатива на купешките са домашните каши. По-лесно се правят, отколкото може би мислиш.  Wink Взимаш си кафяв ориз/елда/просо/ и - ако си въвела глутен - овесени/ръжени/ечемичени ядки - смилаш на блендер и после вариш. Това са пълнозърнести каши, няма да добавяш нищо сладко, освен плод примерно. Когато въведеш масло и сирене - заместват прекрасно попарата. Децата ми и двете ядат всекидневно каши, нито една не е дебела и няма алергия към тях.  Laughing

# 20
  • Мнения: 674
 Ние бяхме същите. Единствените зеленчукови пюрета, които яде Габи са на Гербер (букет от зеленчуци и зеленчукова крем-супа) и тиква и моркови на Ганчев. Пробвай с тях! Grinning

# 21
  • Мнения: 19 289
и ние сме така .отказва зеленчуци.в началото ядеше тиква,сега и тя не й се нрави много.

сега давам безмлечна,неподсладена,безглутенова оризова каша на Алнатура и й харесва.
на нея пише,че е от натурален ориз.това кафяв ориз ли трябва да значи?

чистият кафяв ориз не е ли много тежък за храносмилането?
понена мен ми става тежко като ям такъв ориз  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 915
Кафявият ориз не е тежък за храносмилането, а по-засищащ.

Именно съдържанието на външната обвивка и на вътрешни люспици, той е по-хранителен и много по-полезен - в обвивките се съдържат ценни витамини, минерали, фибри. При белият ориз люспите са излющени, и зърното съдържа предимно скорбяла и калории.

Обвивките на кафявия ориз именно със съдържащаща се в тях целулоза  подпомагат чревния тракт и предпазват от запек.

Нещо подобно е, ако примерно сравниш бял хляб с пълнозърнест.

Не знам какво имат предвид под "натурален" ориз.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 19 289
Free Soul,благодаря ти  Hug
сега видях в речника,че значи кафяв ориз (опаковката е немска). значи все пак давам правилният  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 616
Ние бяхме същите. Единствените зеленчукови пюрета, които яде Габи са на Гербер (букет от зеленчуци и зеленчукова крем-супа) и тиква и моркови на Ганчев. Пробвай с тях! Grinning

 Peace

Моето чудо също категпрично ми отказваше зеленчукови пюрета, но пък от нашите зеленчуци ядеше, моите притеснения бяха, че нямаше как да му дам месо ако не е в пюрето-хич не знам даже какви пилета ям, а заек или пуйка май въобще не сме си купували, та.....единствените зеленчукови пюрета, които прие с охота е заек с морков на Гербер, много мек и приятен вкус има, пък само морков на Гербер не ще newsm78. Купила съм и заек със зеленчуци, да видим дали ще се хареса. Зеленчуковата супа на Гербер има мляко  Peace

# 25
  • Мнения: 4 784
Калоян яде зеленчуковите пюрета само ако му ги смеся с АМ и му ги дам да си ги изпие през биберона. Иначе е невазможно. Още като види лъжицата и стиска устата, диша само през носа и не отваря устичката докато не му изчезне от погледа. Плодови пюрета понякога хапва с лъжичка, но с всеки изминал ден вкусовете му се променят все повече, става все по-претенциозен към храната.

# 26
  • Мнения: 333
И ние бяхме така. Спрях купешките каши и всичко се оправи  Peace

# 27
  • Мнения: 10
z6to ne opitate da im napravite moita sladurka obi4a doma6nite pureta i njma ni6to stra6no da se pravjt vari6 pasira6 zelen4ucite malko maselce AM i ako iska6 moge6 da sloge6 malko sol i zaxar amamama mnogo malko njkolko zranca po vkusno e moge da mu xaresa  chef

защо не опитате да им направите мойта сладурка обича домашните пюрета и няма нищо страшно да се правят вариш пасираш зеленчуците малко масълце АМ и ако искаш можеш да сложиш малко сол и захар амамама мноко малко няколко зрънца по вкусно е може да му хареса chef

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 22:44 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт