Частни уроци - касов бон?

  • 4 981
  • 39
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, ако детето ви ходи на частни уроци, взима ли си касов бон от преподаващия?
Или ако плащате цялата сума за 1 уч. година, получавате ли някакъв документ за това?

# 1
  • Мнения: 4 841
 Mr. Green Сериозно ли питаш, или просто задаваш провокативна насока на n-тата поредна тема за учителите?  Mr. Green

Конкретно: моето дете е още малко, но повечето ми приятелки са с деца ученици и плащат луди пари за частни уроци. Едната, за която със сигурност знам, плаща по 80 лв/седмично, тоест - 320 лв/месечно, или 2880 лв на година. Учителката любезно е обяснила, че тя НЯМА право да преподава частни уроци, щом й е учителка, но я насочва към своя колежка, която... Естествено, другата колежка пък насочва своите към нея...
Касовия бон е ... хм, нещо като НЛО...

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Дъщеря ми е в шести клас. До момента не се е налагало да ходи на частни уроци. Не е имала никакъв проблем с учебния материал.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дъщеря ми е в шести клас. До момента не се е налагало да ходи на частни уроци. Не е имала никакъв проблем с учебния материал.

дай боже всекиму!  Grinning
Пък и ние отдавна знаем за твоя вундеркинд Wink

Имаш още една година, де. Може и ти да преминеш на "другия бряг"  Laughing
От Престиж не взимаш ли документ?

# 4
  • Мнения: 421
И аз философствах на тази тема вчера..Както и касов бон от преглед в частен кабинет например..Щото човек като се позамисли за туй-онуй и вземе да разбере, че истината е някъде там..

# 5
  • Мнения: 1 437
касов бон за частните уроци #Crazy
за курсовете в училище  таксата я дадохме под формата на ДАРЕНИЕ
за училищното настоятелство.познайте в чий джоб отиват парите

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865

Пък и ние отдавна знаем за твоя вундеркинд Wink

Нищо изключително не откривам в нея, макар че продължавам да не проумявам драмата около уроците. Поне до 5 клас нищо не й се опря истински.
Документ за платена такса са ми давали от Училища Европа, Престиж, СМГ (за уроците преди кандидатстването); дават ми и от детската градина на Габа за таксата и допълнителните занимания. От СМГ дават квитанция и за внесени такси за участие в математически състезания.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пък и ние отдавна знаем за твоя вундеркинд Wink
Нищо изключително не откривам в нея,

ами открий, де. Че да не изпуснеш момента.  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 927
Детето ми ходеше на уроци в ШКОЛА, като съответното заплащане беше изключително срещу касов бон  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 3 116
Mr. Green Сериозно ли питаш, или просто задаваш провокативна насока на n-тата поредна тема за учителите?  Mr. Green

Конкретно: моето дете е още малко, но повечето ми приятелки са с деца ученици и плащат луди пари за частни уроци. Едната, за която със сигурност знам, плаща по 80 лв/седмично, тоест - 320 лв/месечно, или 2880 лв на година. Учителката любезно е обяснила, че тя НЯМА право да преподава частни уроци, щом й е учителка, но я насочва към своя колежка, която... Естествено, другата колежка пък насочва своите към нея...
Касовия бон е ... хм, нещо като НЛО...

Че то толкоз струва образованието е частните училища при пълен учебен ден  newsm78 И за тези пари там ще получи касов бон  Thinking

# 10
  • Мнения: 4 841
Mr. Green Сериозно ли питаш, или просто задаваш провокативна насока на n-тата поредна тема за учителите?  Mr. Green

Конкретно: моето дете е още малко, но повечето ми приятелки са с деца ученици и плащат луди пари за частни уроци. Едната, за която със сигурност знам, плаща по 80 лв/седмично, тоест - 320 лв/месечно, или 2880 лв на година. Учителката любезно е обяснила, че тя НЯМА право да преподава частни уроци, щом й е учителка, но я насочва към своя колежка, която... Естествено, другата колежка пък насочва своите към нея...
Касовия бон е ... хм, нещо като НЛО...

Че то толкоз струва образованието е частните училища при пълен учебен ден  newsm78 И за тези пари там ще получи касов бон  Thinking

Не мога да коментирам чужди решения. Аз за себе си съм решила - живот и здраве! - как  ще процедирам като тръгне детето ми на училище. Но едно е теорията, друго - да ти се случи.

# 11
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми учи английски в школа. Изадават фактура и касова бележка.
Като се замисля, номерът с касов апарат за частни уроци не може да мине. При вариант да плащаш 120 лв. на седмица вместо необложени 80 лв, мнооого голяма част от родителите ще си затворят очите.
В дългосрочен план решение на проблема за мен са специализирани школи (не съм се интересувала особено, но оставам с впечатление, че вече има достатъчно предлагане).

# 12
  • Мнения: 2 161
Дъщеря ми ходи на частни уроци по български и математика.Нямат касови апарати преподавателите й.Малката ходи в две школи,там издават касова бележка.

# 13
  • Мнения: 463
Къв касов бон, кви пет лева... Twisted Evil
В интерес на истината не съм се замисляла.
В школите - би трябвало, но с частен учител .... едва ли.

# 14
  • Мнения: 967
В училище за стола дават някакви квитанции (не касов бон), същото и за извънкласните занимания. На истинско индивидуални частни уроци (есетесвено не - това си е чисто черна каса  Mr. Green). Но пък ми се е случвало на най-невероятни места да получавам касов бон (на плажа като плащахме учителя по сърф - той мокър с една портативна каса и мокър касов бон  Rolling Eyes) и скоро частен преглед при лекарка за 8 лв. (много мило). Също на курса по немски, на който тръгна сега септември също получихме.

Така че има светлина в тунела!.

Общи условия

Активация на акаунт