Лесно ли станахте шофьори?

  • 10 015
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 463
Лесно, да.  Изпита -от втория път. Когато започнах курса, си мислех, че искам да се науча, колкото да знам чужд език или колкото да се придвижа от т.А до т.В вечер, без такси.
Но .... в момента, в който пипнах книжката и се качих в колата.....край. Няма слизане.
Установих, че ми харесва да шофирам, пък и вече без кола се чувствам, като с вързани ръце.

# 16
  • Мнения: 78
Споко мила,
аз искам да те утеша, че ми беше
много трудно да се науча да шофи-
рам, въпреки, че имах огромно желание.
След година-година и половина ежеднев-
но каране се научих да карам добре(не перфектно)
и да паркирам. Практика и само практика
(по възможност сама).  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 992
Не станах шофьор. И баща ми, и инструкторът ме отвратиха от карането. Нямам никакво желание да ходя втори път на изпит.

# 18
  • Мнения: 4 712
Защо така? Ако са ти вкали в процеса на учуне е много кофти...

# 19
  • Мнения: 727
аз с голям зор,не съм искала да ставам шьофор не ме кефи,признавам си..скъсаха ме веднъж даже на листовките,а на кормуването..от третия път
И не карам..имам книжка за спорта Mr. Green

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 555
И аз от раз взех книжка, но естествено, че когато започнах курса имах същите терзания като тебе. Все загасях колата, щях да блъсна няколко човека, които чакаха автобус и т.н.   Embarassed Инструктора ми беше много търпелив.   Heart Eyes Но е много важно като вземеш книжката да караш кола, а не само да си я имаш, щото без практика шофьор няма как да станеш.
Успех и без притеснения.   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 492
Всичко е въпрос на практика.Който си мисли,че щом от първи път е взел книжка и е голям шофьор,да ми каже откъде минава,че да не се засичаме.
Абсолютно съм съгласна.
Взех книжката си от раз, но се почувствах малко по-уверена чак след година някъде.
Не знам кога ще мога да кажа, че наистина съм добър шофьор.
Съжалявам  само, че не мога да паркирам като хората, но ще продължавам да се уча.

# 22
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Благодаря за окуражаването- вече си мислех, че няма да се справя.Напрежението ми идва в по-вече.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Аха, отдаде ми се от първия път. Знаех, че ще ми хареса още от начало и така.

# 24
  • Мнения: 448
Аз се научих да карам на 17г.Едно гадже ме научи.Първо му сменях скоростите, докато той караше.После ходехме извън София да карам и много ми хареса.Като се качих за първи път при инструктора ми показа абсолютно всичко в колата и после каза "Хайде сега опитай да тръгнеш"Подкарах си я без проблем и той разбра, че съм карала.Взимах тайно на мама колата и си карах в квартала без книжка.
Изпита го взех от първия път, въпреки че допуснах няколко грешки, но това беше от притеснение и ме пуснаха с думите:"Караш мн добре, но си несигурна и трябва да си вземеш допълни часове".
След това карах от време навреме.Запознах се с мъжа ми и той все ме возеше.После забременях и казах, че бременна няма да шофирам.И до там.Наши приятели катастрофираха, аз мн се наплаших и сега карам много рядко.Имам кола, но я кара всеки друг само не и аз, а мъжа ми много се ядосва, че ме е страх.

Добър шофьор се става с практика, без значение от кой път си взел книжка.

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
листовките ги взех от 2-ри път.
Първият път много бързах и не прочитах внимателно въпросите.
Много обичам да карам кола, дори и в големите задръствания.

# 26
  • Мнения: 222
Лесно беше. Никакъв проблем. Обичам да шофирам. И курса започнах с нагласата, че ще ми хареса. Така и стана.

Но всичко след това става с практика.

# 27
  • Мнения: 2 070
Много лесно взех книжка, но шофьор още не съм станала. Карам само в града, защото ми е познато и знам къде какво да правя.
На изпита изпитвача каза . абе момиче, ти ту караш, ту ама хич не можеш...кво да те правя, айде ще те пусна, защото спазваш знаците, пък ти да караш ще се научиш. Сега и карането и знаците съм забравила.
Почнах сс страх, без желание и досега обичам повече да се возя. По едно време миналата година карах всеки ден, заото работата ми беше свързана с това. Зарибих се, но после отвикнах и пак ме е страх.

# 28
  • Мнения: 1 712
Лесно беше. Никакъв проблем. Обичам да шофирам. И курса започнах с нагласата, че ще ми хареса. Така и стана.
Peace

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Лесно беше. Никакъв проблем. Обичам да шофирам. И курса започнах с нагласата, че ще ми хареса. Така и стана.

Но всичко след това става с практика.

Ахам. Не е като да нямам практика. Поне 30-40 000км. годишно. 17 години.

Общи условия

Активация на акаунт