Как е правилно?

  • 1 066
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Значи как е по правилно да се дава мляко:
1.Когато се разплаче(това е признака че е гладен)
2.Или когато са минали около 3-3и половина часа от последното хранене.
ако е първото ..така не се ли нарувава режима и всеки ден се е плаващ?
Аз не чакам да се разплаче а давам така:
8.00
11.30-12.00
15.00 и т.н
тоест ако правя така и бебо не плаче а аз давам ..дали пък не го натоварвам?Ох ..много объркан въпрос стана,но се надявам да ме разберете...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За мен правилният начин винаги е бил да храня на поискване. Т.е. когато се разплаче. В началото действително нямаше никакъв режим, но с времето сама си останови някакви граници и сега се храни по едно и също време.

# 2
  • Мнения: 481
И аз започнах да се замислям дали да не е на поискване..ние сме на 4мес и 15 дни,горе долу имаме режим плюс минус половин час...но имам чувството че ако го чакам да се разплаче режима ще отиде по дяволите.
И най лошото е че вечер го къпим към 21.00-21.30 и той е свикнал да яде веднага след това...знач предното ядене трябва да е към 18.00-18.300...но ако не огладнее тогава а по късно?Тогава трябва и къпането да изместим и яденето..става дълга и шиорка и аз съм много объркана как да направя.Казвали са ми че както и ние възрастните-не огладняане всеки ден по едно и също време,та така и бебетата..ако днес е ял в 12.00 утре може да е 13.00...

# 3
  • Мнения: 4 292
Според мен, режима си е много хубаво нещо, стига разбира се да не се вманиачаваме до степен в която, детето стои гладно, защото трябва да се храни в 13.00 а е още 12.30.  Rolling Eyes Според мен, от майката зависят много неща, докато детето е още бебе, режима на хранене е едно от тези неща. Така че, докато можете, учете ги на режим, защото след време това ще ви е от полза.  Peace

# 4
  • Мнения: 753
така и на мен по едно време ми се струваше че детето е гладно до следващото хранене и затова между храненията давах плодове, зеленчуци...твоето е доста мъничко, след 6 месец може и бисквитки
но с режим е по добре поне при моето...сега примерно огладнява страшно много към 20.00 часа, а е ял в 18.00 часа, млякото си пие в 21.15 затова между следобедната и млякото вечер винаги му давам плодове или кроасан

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Иво беше на режим, въпреки, че го кърмех.
Да, знам (вече), че по разните сайтове пише бебетата да се хранят на поискване, но ние чудесно си живеехме с нашия режим.
Ако се е размрънквал преди да дойде времето за хранене, естествено-не съм го държала ревящ, вторачена в часовника. Хранила съм го. Но да гадая всеки бебешки плач на какво се дължи-гладен ли е, топло ли му е, накриво ли е легнал...... не, благодаря. С режима поне беше ясно, че не е от глад.

# 6
  • Мнения: 481
Значи по добре  е да остана на режим.Но ядем 6 пъти на ден по 150мл... и май още иска,щото като свърши и се сърди и аз вкарвам бибата.Ако му правя повече няма ли да превишим нормата от 1л на ден..?Все още се буди нощем към 4-5 часа/Дали вечер да уелича дозата?

# 7
  • Мнения: 27 524
Против режимите съм  Naughty Разбира се, ако заплаче час след едно добро хранене, явно няма да е от глад, но и от плач до плач има разлика. С времето ще се научиш да разпознаваш кога за какво е. Режимът не го смятам за правилен, в смисъл - ядене под точен час и точно количество, това е глупаво  Naughty

# 8
  • Мнения: 2 908
За режима съм и аз.Аз се цедях до 4-тия месец и така свикнах-не можах да си изместя мисленето психически после,но пък ни е и беше много удобно с режима ни.Никой не казва да яде под точен час,просто гледаш 3.5-4 часа след първото ядене-Габриела винаги беше гладна горе-долу тогава.Ако не е гладна-тя си показва-сумти,върти се,не яде-ами не я насилвам-ама нямам много такива случаи... LaughingНе говори никой да яде точно в 8ч или точно в 12ч-било то и към7.30,или към 13.30ч-просто гледах да са минали горе-долу 4ч от предното ядене.Детето само ще си покаже дали му се яде или не(ако не му се яде-няма да яде)-моята е карала по 6 часа без да реве,защото навън и е интересно,но като се приберем не можеше да ме изчака да се изцедя или да и направя млякото-наставаше кошмар-ами, че тя беше умряла от глад.Така ,че съм ЗА. PeaceНикой не говори и за точно количество-правя и например 200г или мл,и ако много реве или ме гледа после умолително-правя и още-това е като пример-кой говори за точности ненормални тука.И момичето попита за режим (за час),не за количества.
Относно въпроса на темата-не казвам,че е правилно това-на мен ми е адски удобно-и на малката не и е неудобно Peace

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 18:15 от афродита

# 9
  • Мнения: 438
Не чакам да се разплаче.Плаче за храна когато вече е много гладен,не ми се иска да го държа гладно детето.Гледам да минат около 3 часа и храня.  Simple Smile Абсолютно съм съгласна с афродита и аз така правя.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 204
Значи по добре  е да остана на режим.Но ядем 6 пъти на ден по 150мл... и май още иска,щото като свърши и се сърди и аз вкарвам бибата.Ако му правя повече няма ли да превишим нормата от 1л на ден..?Все още се буди нощем към 4-5 часа/Дали вечер да уелича дозата?

Ами това, че се сърди като изяде 150 гр.според мен означава, че иска още.Прави му още 30 и ще видиш дали ги изяжда.Мисля си, че така ще си увеличи спането нощем и ще разредите храненията.
Моя е на 4 месеца и сам си изгражда постепенно режима.На 3-4 часа през деня яде, но когато той поиска, не го будя, не му давам преди да се разкиселее.

# 11
  • Мнения: 4 111
В началото педиатърката много държеше на режима, аз не бях много "за", но се стараех горе-долу да го спазвам, направо ми се караше тази жена.  Rolling Eyes
Хубаво нещо е, сега се радвам, че съм я послушала за това. Не се вманиачавам, плюс-минус половин час има отклонение.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
В началото бяхме на режим и я будех  Sad.Слава богу бързо влязох в час,но тя не беше ревливо бебе и сварвах да направя млякото.

# 13
  • Мнения: 22 407
Аз съм по-скоро за храненето на поискване, но сме на режим още от болницата.
Калина се роди недоносена и когато ме приеха при нея в болницата се хранехме на 3часа. Тя много рядко се събуждаше и през повечето време в началото ядеше спейки.
Сега вече след месец и половина започна да се събужда, понякога по-рано, понякога малко по-късно от определените 3часа на хранене.
Но ако трябваше да я чакам в началото да се събуди, това означаваше да стои гладна.

# 14
  • Мнения: 2 587
Според мен, режима си е много хубаво нещо, стига разбира се да не се вманиачаваме до степен в която, детето стои гладно, защото трябва да се храни в 13.00 а е още 12.30.  Rolling Eyes Според мен, от майката зависят много неща, докато детето е още бебе, режима на хранене е едно от тези неща. Така че, докато можете, учете ги на режим, защото след време това ще ви е от полза.  Peace

Напълно съм съгласна!И аз съм ЗА режим.

Общи условия

Активация на акаунт