за непушенето

  • 1 968
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 718
Темата е провокирана от тази за наркотиците. Там прочетох няколко отговора на хора, които казват, че дори цигара не са палили. Аз съм от тях и познавам само още един човек, който никога не е пробвал. Интересно ми е колко ще се преброим тук. Какви са вашите доводи да не пробвате?

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Никога не съм имала и най малкото влечение към цигарите, да пробвам, дори да усетя как би стояла цигара между пръстите ми, а да опитвам за да видя какво е без действително да искам да видя какво е - неее. Simple Smile Само щото беше модерно и в пети клас една приятелка се опитваше да ме накара да пробвам не бих го направила, все едно да скоча с бънджи понеже на хората им харесва, без мен изобщо да ме интересува това. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 5 718
Странното е, че една от любимите ми миризми е на тютюн - като някоя приятелка си отвори кутията с цигарите обичам да душа  Blush Но и мен просто не ме влече да пробвам. Освен това мисля, че са по-малко хората, които не са се изкушили.
Интересна беше реакцията на една моя колежка, когато й казах, че не съм запалвала - "Падна ми в очите!"  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 578
Аз пък съм от радикалните непушачи, на които им се иска да забранят пушенето на обществени места със закон.
Омръзнало ми е непрекъснато някой да пуска цигарен дим в лицето ми и в тези на децата ми - в парка, по улиците, на детската площадка, в пицарията, навсякъде! Просто е отвратително!
Да не говорим за това, че голяма част от пушачите нямат елементарната култура поне фасовете си да хвърлят в кошчетата за боклук.... #2gunfire

# 4
  • София
  • Мнения: 5 718
И аз не обичам да ми димят в лицето, но не исках да превръщам темата в спор. Просто ми е любопитно колко сме "смотаните"  Wink

# 5
  • Мнения: 234
Нито  smile3530 ,нито beer ,даже и третото не правя newsm47.
Пък за наркотици да не говорим.Абсолютно съм против тия гадости.
И не се имам за "смотана". Wink
Ако и вие сте така   smile3501  на вас.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 718
Нито  smile3530 ,нито beer ,даже и третото не правя newsm47.
Пък за наркотици да не говорим.Абсолютно съм против тия гадости.
И не се имам за "смотана". Wink
Ако и вие сте така   smile3501  на вас.
Peace

# 7
  • Мнения: 7 474
Не пия, не пуша и кафе не пия  bowuu

Когато бях на около 10г. си дръпнах яко от цигара
на близки - така се задавих и толкова беше гадно, че
в детският ми мозък е останал отпечатък колко отвратително е да се пуши .
Никога не съм имала и най-малко желания да пуша Sick

П.П. Майка ми и баща ми също не пушат, ако това има значение.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
И аз не съм пушила. Опитах един път, но не се брои за проба, защото изобщо не поех дим, защото ме беше страх да не се задавя.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 431
Ооо, и аз съм "смотана"  Rolling Eyes тогава. Като бях малка, майка ми ме действаше много хитро. Казваше, че като порасна ще пуша със сигурност, а аз понеже бях голям инат, напук отговарях, че няма. И така до ден днешен - не съм си нарушила обещанието.

# 10
  • Мнения: 1 712
Още един непушач се присъединява към вас,никога през живота си не съм и опитвала .

# 11
  • Мнения: 1 180
Извинявам се, че се намесвам тук, но при мен е същото по отношение на пиенето - е, не мога да кажа, че не съм близвала алкохол през живота си, но наистина само съм "близвала"! Всичките ми познати го знаят това и не престават да ми се чудят как така не дрънвам една ракййка на ресторант! Ей, хора, не обичам да пия алкохол, не ми харесва, нямам желание, разберете го!!! И го казват с някакво съжаление ли, или и аз не знам какво "ама верно ли нищо не пиеш?!" - и неказаното на глас "ега ти смотанячката, не пиела...."

# 12
  • Мнения: 3 622
И още един непушач се присъединява към вас  Grinning

# 13
  • Мнения: 229
Никога не съм пушела.
И се гордея с това.

# 14
  • Мнения: 113
Извинявам се, че се намесвам тук, но при мен е същото по отношение на пиенето - е, не мога да кажа, че не съм близвала алкохол през живота си, но наистина само съм "близвала"! Всичките ми познати го знаят това и не престават да ми се чудят как така не дрънвам една ракййка на ресторант! Ей, хора, не обичам да пия алкохол, не ми харесва, нямам желание, разберете го!!! И го казват с някакво съжаление ли, или и аз не знам какво "ама верно ли нищо не пиеш?!" - и неказаното на глас "ега ти смотанячката, не пиела...."

Таня Д, много добре те разбирам, аз също изобщо не пия, а преди години съм опитвала цигара, но се задавих и там си остана. Като каже, че алкохол не близвам ме гледат с ирония, защото се отказвам от това благо и  newsm78 дори са се опитвали да ми сипят насила алкохол в чашата, защото "не може така да не пиеш", приемат ме за странна птица  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт