след противозачатъчните

  • 1 359
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 417
Момичета , искам да споделя с вас моите притеснения за това , че съм пила противозачатъчни и дали това може да бъде някакъв проблем да забременея.  Confused Знам, че въпросът е доста банален, но досега не съм пила и не съм съвсем наясно как ще ми се отрази, от  3 месеца съм ги спряла , и вече правя опити за бебе.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 098
Щом си ги спряла не би трябвало да има проблем, а и са минали три месеца. Ще забременееш , не се притеснявай. Казват , че след употреба на противозачатъчни се забременявало лесно. Не се панирай излишно. Ако имаш други притеснения обърни се към доктора си.

# 2
  • Мнения: 36
Здравей мила, аз доста време бях на Диане, този месец ги спрях и ходих на доки, той ми обясни, че не е нужно да чакаме, а направо да се захващаме за работа  Mr. Green Каза ми също, че след дълъг прием на противозачатъчни е възможна множествена бременност  #Crazy
И аз знам, че се забременява по-бързо, обичайте се и ще видиш.
Успех и без притеснения, бебо ще дойде скоро smile3521 smile3521

# 3
  • Мнения: 27
Kalinka79, присъединявам се към останалите момичета и ти пожелавам успех, но все пак е важно да отидеш на профилактичен преглед при гинеколога си, за да се види дали всичко е наред след спирането на хапчетата.
Аз пиех Ясмин в продължение на няколко години, спряла съм ги от 5 месеца и усилено бебеправим, но не се получава. Цикълът ми стана нередовен и след преглед при гинеколог се оказа, че имам проблеми с функционирането на единия яйчник. Сега се лекувам и се надявам скоро да се похваля.
В никакъв случай не искам да те обезкуражавам. Най-важното е да се консултираш с лекаря си и за си направиш изследвания, за да се види дали всичко е ОК.
Стискам палци! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 417
Ходих на лекар и той ми каза , че всичко е наред цикъла ми е редовн, но притеснения не липсват Confused

# 5
  • Мнения: 2 751
Ходих на лекар и той ми каза , че всичко е наред цикъла ми е редовн, но притеснения не липсват Confused
А защо подхождаш към бебеправнето с притенснения? И откъде идват притесненията ти?

# 6
  • Мнения: 417
Така съм настроена може би защото, около мен доста хора разглеждат забременяването като много трудно нещо, а пък аз до сега не съм правила опити и съм доста стресната newsm78

# 7
  • Мнения: 2 751
Така съм настроена може би защото, около мен доста хора разглеждат забременяването като много трудно нещо, а пък аз до сега не съм правила опити и съм доста стресната newsm78
Имам една проста теорийка за живота: "Черните мисли предизвикват черни събития"  Peace
Я по-спокойно!
Ако за всяко нещо се шашкаш така, какво ще стане като забременееш и почнеш да четеш за хилядите неуспешни бременности и злощастни раждания?
А като родиш: за хилядите деца, страдащи от какво ли не?
Не се побърквай, а се радвай, че всичко ти е ОК и си живей живота Hug

# 8
  • Мнения: 27
Ходих на лекар и той ми каза , че всичко е наред цикъла ми е редовн, но притеснения не липсват Confused

Ами тогава наистина няма смисъл да се притесняваш  Hug Всичко ще е наред, само трябва да си малко по-търпелива и много да се обичате с твоята половинка! Успех!   bouquet

# 9
  • Мнения: 417
Благодаря за окуражаването, че малко бях се смахнала Laughing

# 10
  • Мнения: 2 751
Благодаря за окуражаването, че малко бях се смахнала Laughing
Случва се на всяка една от нас!  Hug

# 11
  • Мнения: 36
Споко, всички сме смахнати  #Crazy
Аз какво да кажа като около мен всички се мъчат с години без резултат. Няма да си мислиш такива неща, по твоята логика, аз също трябва да се определя като проблемна  newsm78, а аз сега започвам с опитите, също като теб. Я горе главата и скоро да се похвалим  newsm44

# 12
  • Мнения: 176
Здравейте, отдавна чета тук но чак сега се престраших да се обадя  Embarassed Embarassed

Калинка, пила съм хапчета 10 години, миналия месец ги спрях и вчера се консултирах с гинеколожката ми -- каза ми че няма значение колко дълго са взимани хапчета (ако всичко друго е наред, разбира се), може да се забременее и веднага. На повечето жени им трябвали 3 месеца за да им се оправи организма, често първия цикъл бил малко по-длъжък, 4 до 6 седмици за да ти дойде през месеца в който не си пила...

Та по тоз въпрос, аз още си чакам (на 1 Окт трябваше да ми дойде, ама няма никой засега... ). Лично аз съм много притеснена защото преди да започна противозачатъчните ми беше мнооооого нередовна лелката - един месец дойде, 3-4 месеца - тц.  Сега чакам и се тормозя -- работят ли тез ми яйчници, не ли...

Но ти мисля че няма изобщо причина да се тревожиш!  Hug

# 13
Калинка, споко, и аз съм пила хапчета и то 8 години. Като ги спрях, доки ми каза, че най-дългия период на изчистване на организма от хапчетата е 1 година....е, аз спрях хапчетата преди година 6-7 месеца, на въпреки това вярвам, че като му дойде времето ще заременея! Hug

# 14
  • Мнения: 1 335
Спокойно, недей да си внушаваш излишни неща Hug
Давай смело напред и не му мисли много. Спокойствие (доколкото може) и секс му е майката Peace
Много късмет и успех ти желая   bouquet

# 15
  • Мнения: 2 422
Не рисувай дявола на стената щом доки ти е казал , че няма място за претеснение Hug
Успех и смело напред Praynig

# 16
здравейте на всички, а какво ще кажете за Regulona, сигурен е нали, няма да имам проблеми, ако някой го е ползвал повече от година да сподели! Благодаря  Grinning Two Hearts

# 17
  • Мнения: 326
Здравей! Аз си задавах същите въпроси, тъй като пих противозачатъчни 5 год. преди да правим опити за бебче. Затова пуснах тема във форума, за да намеря отговорите  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183988.0 Забременях на втория месец след спирането на хапчетата. Желая ти успех и не се притеснявай излишно!

# 18
Благодаря за отговора,желая ти  и аз мн щастие със семейството Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт