108 - ми, спешен...???

  • 4 881
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Уф, очаквам просто, защото темата е моя, защото АЗ съм потърпевша, да има и потребителки, включващи се единствено за по една змийска захапка с подобаващо количество отрова, но не ми пука точно в този момент, нищо не остана от тактичността ми тази вечер!

Явно визираш мен - съжалявам, но никога и по никакъв повод не съм имала дрязги с теб и отношението ми не е лично. Позволи ми да имам право на мнение, различно от твоето.

# 16
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Буболино, стига си " ревала"тук, ами вземи да се погрижиш за мъжа си!
Предай поздрави на този,когото обича жена си  и му кажи ,че рана след 12часа не се шие.Оставя се на вторично зарастване, защото се замърсява и супурациите/възпаленията/ при такива рани са 90%.
Утре ще е късно! А, такива рани ,без шев, зарастват три пъти по бавно, защото няма адаптация на ръбовете!


Съгласна съм с Лизбет!

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 21:37 от Шехи

# 17
  • Мнения: 953
Преди време имаше случай на сбиване пред този кабинет - лекарите не обърнали внимание на мъж със счупена ръка и синът му си изпуснал нервите. Бяха се включили и полицаите.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Буболина, ако НАИСТИНА ти пука няма само да крещиш на кучката-сестра. Отиваш и правиш писмено оплакване в здравната каса. Глобяват жестоко за дребни провинения. Ако знаеш и името на сестрата - ще и изстине мястото като нацвъкат болницата с няколко хиляди глоба.

# 19
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Янтра, нея никой не е отказал да я прегледа.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Дефакто може и да са и отказали. Ти как го виждаш?
Не знам как е за болниците, но ДжиПи-тата имат работно време и ако се оплачеш, че ги няма там в работно време, опа прилична глоба.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
В Детска противошокова детето ми, със съмнение за отравяне, трябваше да мине през попълване на някакви документи, после да "изчака да бъде повикано", после да му се напише пак нещо.След това по някакви коридори се мотахме.След това при един лекар, после при друг.След това опит за електрокардиограма/безуспешен, защото 2-годишният ми син вече беше в нервна криза/.Накрая опит/отново безуспешен/ да пие въглен/аз трябваше да му го давам според тях/.След това го бодоха, за да му вземат кръв, като му крещяха да спре да реве и да не мърда.Накрая го вкараха в токсикологията, завързаха го, сложиха му система/не гарантирам, че не го упоиха с нещо/, той заспа и като му излязоха изследванията, казаха, че не е погълнал нищо, съвсем е здрав, но по-добре да останем там, защото му се покачило кръвното и получил тахикардия.
Ами...не зная, но ми идеше даги избия всичките.Не съм очаквала подобно отношение към дете.Те направо го разбиха миличкия.Такъв стрес изживя.И всичко това, без най-важното в такива случаи - никой не се и опита да му даде нещо за повръщане, само въгленът, който той отказа да погълне и който АЗ трябваше да му давам.

Втори случай - пак синът ми -падане, загуба на съзнание, съмнение за коможио.Мъжът ми го носи на ръце, пак минаваме през противошокова, където се занимаваме с разни бумаги, пак се мотаем из разни коридори, където го разнасяме собственоръчно от кабинет на кабинет, където чакаме да ни извикат - два часа.Минаваме през хирург, оттам на травматолог, казват да не мърда и да бъде в легнало положение.Колички, санитари - забравяме за тези неща.Пред рентгена огромна опашка.И всички стоят.Номерът на кабинета, към който ни пратиха не съществуваше.Изпочупени хора, още две деца на ръцете на родителите си.Ей така стоим и чакаме "да ни повикат" според инструкциите.Минават 10 минути.Никой никого не вика.Влизам в някаква стая, дето някаква жена си стои пред някакъв компютър и й казвам, че детето ми е за снимка.Тя става бавно, вкарва ни в друга стая, слага го на легло и ни казва с мъжа ми да го държим.След което почва да го снима.Вратата е отворена, рентгенът си бачка, ние и тримата се снимаме......Лошо няма.После тя си влиза в стаичката, а останалия народ, дето не се е светнал да влезе там, продължава да си виси да чака повикване.
Следва най-накрая диагноза - няма комоцио.Но....да останем за една нощ в болница.Защо????!!!!Ами....било по желание.Чие желание????!!!Наше.Да не го гледаме вкъщи.?????!!!!!! Shocked #Crazy
Отказваме и си го прибираме.
След допитване, се разбира, че те получавали някакви пари по клинични пътеки, ако влезе пациент в болницата.
Веднъж лежах една нощ с него за нищо.
Добре, че втория път не кандисах на простотиите им.

Значи.В тази болница на носилки има само мъртвопияни индивиди.Децата се разнасят от родителите.Санитарите стоят седнали на едно място във фоайето и упътват хората,които се мотаят из безкрайно нелогичните коридори с още по-нелогична номерация на кабинети.Висиш, чакаш.Не знаеш какво да правиш.От един специалист те пращат на друг.И т.н., и т.н. Ако това е болница за СПЕШНА помощ, аз съм калинка с пъстра перелинка.
За жалост, и в двата случая, за които споменах, се оказа, че САМО Пирогов е мястото.
Съмнения за отравяне, и нужда от детски травматолог или неврохирург.Ей това е.Пирогов.
Дано никога повече не ми се налага да стъпвам там.
Искаше ми се да се разкрещя, че си плащам, че искам да дам на някого пари, само да ми обърнат внимание, а да не търча като алтава напред-назад.Но нямаше и това на кого да кажа даже.
В тази връзка, самода вметна, че едната нощ, която прекарах в детската токсикология, питах за отделна стя, но не ми посочиха такава.Оказа се, че има, но в нея спеше санитарката, която гледаше там телевизия.А аз цяла нощ будувах, защото през час докарваха деца с опит за самоубийство, едно от които така буйстваше,че синът ми се събуди и изпадна в паника.На сутринта попитах лекаря за стаята, а той ми рече, че била ВИП и била със заплащане.Ми, хубаво, бе, нали питах, що ми казват чак сега.Щях да си платя.Ама...тях не ги грее, нали дежурните я ползват, що болницата да взима пари.

Ме, не искам изобщо повече да се сещам за това място.
Там умориха и баба.Оперираха я и излязоха всичките в отпуска по празниците около 1 май.Никой не я раздвижи.На шестия ден се върнаха и я вдигнаха рязко.Със ставането падна жената, получи емболия, изпадна в кома и си отиде.
Изумителна безотговорност.При това с връзки и съответното подмасово плащане.
Нямам думи.
Съжалявам за дългия постинг.Едва ли някой го е прочел, ама аз да си излея болката, та да ми поолекне.

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам за случката и напълно те разбирам.
Надявам се някой да се намери да ми обясни какви са в България тези смени на смените по 1 час и коя от смените взема пари без да работи? Същата работа  е и по границите.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 22:07 от Kalinka

# 23
  • Мнения: 524
Напротив, прочетох всяка думичка. Моля се, да не ми се налагат такива подвизи, защото и да плащаш, и да не плащаш, безотговорният си е безотговорен.

# 24
  • Мнения: 6 417
Ама 108-ми кабинет не е ли същия, който се прочу неотдавна с това, че залепиха на него снимката на пациент и отдолу се мъдреше надпис:"Търси се жив или мъртъв?". Имаше някакви проблеми с операция на съпругата на същия този пациент и заради инцидента уволниха някого в "Пирогов". Не помня подробности вече. Човекът беше отишъл отново там заради съпругата си и като видял собствения си портрет с WANTED отгоре и ей така.  Shocked

# 25
  • Мнения: 524
Съжалявам за случката и напълното те разбирам.
Ндадявам се някой да се намери да ми обясни какви са в България тези смени на смените по 1 час и коя от смените взема пари без да работи? Същата работа  е и по границите.
Ти, представяш ли си да раждаш в такъв момент, главичката на бебето се показва и доктора ти съобщава: - Смяната ми приключи, ще трябва да изчакате 1 час,  докато дойде колегата.

# 26
  • Мнения: 6 417
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.
Не, не си представям. Обаче имам прителка видяла го на живо, само дето смърдял на алкохол и искал да я изражда. По-добре да беше отишъл да спи Twisted Evil

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
Лизбет , не визирам  теб, тук не става въпрос за мнение, става въпрос дали някой може да си представи цялата мръсотия, която се излива върху нас ежедневно и ежечасно?
Няма как да се съглася с някой, който може да защитава тези хора в такъв за семейството му момент - някак не звучи сериозно, за това и реагирам така.
Още в понеделник мъжът ми, като потърпевш ще пусне жалба в министерството, няма да оставим нещата така, не само заради нас, но и за всички тези, които стояха пред кабинета и чакаха благоволението на някой си!
КЛОНКА , прочетох всичко, съжалявам наистина, че си се сблъскала с такива неща - моята случка бледнее пред твоята. Confused
Шехи , благодаря за разясненията, ще се опитам да накарам този, който обича жена си, поне от обич да се облече за да го закарам до болницата.

# 29
  • Мнения: 6 417
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.
Не, не си представям. Обаче имам прителка видяла го на живо, само дето смърдял на алкохол и искал да я изражда. По-добре да беше отишъл да спи Twisted Evil
Ааа, моят пък не искаше и слава Богу  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт