Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Някой знае ли откога може да се дават ядки? Лешници, бадеми, орехи - да речем, смлени, в овесената каша?

Видях, че има теми за ядките и като потенциален алерген ги забавят. Ако бебето ги е "поемало" през кърмата (аз ги употребявам много редовно), това дали значи, че "вече са въведени"  Thinking  (моето е на 1 г.)
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Не е захранен, определено не и под тази форма, която в последствие ще бъдат приемани от детето
Мисля че ви е още рано - можеш да рпбваш след 15 месец, а дори и по късно, стига обаче да има зъбки да ги дъвче. Иначе трябва да ги смилаш. В никакъв случай препечени - променя им се киселинността и организма по лесно се алергизира така
Цитирай

високо

ние във вторник бяхме на консултация...педиатърката каза "за шоколад, ядки, ягоди по-добре забравете, докато порастнете...до към 3 год."...Ния стана на годинка в събота и няма алергии...на мен ми се стори малко много до 3 год., но пък за къде да бързам Thinking
Цитирай

И при двамата ядките съм ги давала след втората година.
Цитирай

София

И аз мисля, че към 2 години е разумен срок.Все пак повечето са силно алергизиращи Thinking Е, ако много държиш, може примерно на година и половина да му слагаш по мааалко смлени ядки в мюслито или кашата.Ама наистина по малко, не често и внимателно следиш за реакция.
Цитирай

В яслата, в която ще даваме Оги разбрах, че дават орехи.
Лично на мен ми се струва прекалено рано, ядките са тежка храна. Фъстъците са силен алерген дори за възрастни хора.
Моят син е с алергия, затова ще чакам да стане поне на три години, на четири - още по-добре.
За неалергични деца 2 годинки е добра възраст и пак трябва да се внимава.
Цитирай

високо

Цитат на: tedi_b
В яслата, в която ще даваме Оги разбрах, че дават орехи.
Лично на мен ми се струва прекалено рано, ядките са тежка храна. Фъстъците са силен алерген дори за възрастни хора.

орехите не спадаха ли и те към силните алергени?
Цитирай

Чела съм, че най-голям проблем създават фъстъците, но и орехите са алерген.
Накрая всичко пак опира до индивидуалност - някои деца приемат лесно ядките, други не.
Аз помолих да не дават на Оги никакви ядки в яслата.
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

И двамата са ми са алергии но слава Богу не към ядките
Ядат си както писах по горе след 15 м и им няма нищо. Много им харесват и ядат с удовоствие лешници, бадеми и орехи. От време нан време суров обелен слънчоглед и сурово тиквено семе.
Цитирай

Слънчогледът и тиквените семки водят ли се алергени?
Щом давам слънчогледово олио, може би и семките няма да правят проблем  Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Даа, ще изчакам още, значи Smile
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Цитат на: tedi_b
Слънчогледът и тиквените семки водят ли се алергени?
Щом давам слънчогледово олио, може би и семките няма да правят проблем  Rolling Eyes

Не съм особено запозната, но тиквените семки се препоръчват на бременни. Мазнините, които съдържат били лесно усвоими от организма. Аз в началото на бременността направо се спуквах да ги ям. Та в този ред на мисли смея да кажа, че сигурно са по-безопасни от другите ядки Smile
Цитирай

Мерси, Assinka  Smile
Още нещо за ядките, което четох. Фъстъците се водели от семейството на бобовите, а били ядки. Казвам го само като инфо.
Цитирай
Аз давам ядки на сина ми от 8-мия месец. Започнах да му давам овесени ядки на "Слънчо" с лешници и орехи. Той много ги хареса и нямаше никакви проблеми. Пробвай и ти. Ядките са тежка, но и много полезна храна.
Цитирай

София

Леле, леле моя син обожава фастъци и като види в магазина веднага иска. Наскоро опита на един рожден ден и много му се усладиха. От тогава е ял не повече от два, три пъти по малко. А сега като чета.....Спирам!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.