Заслужава ли си да сме към фирма за охрана?

  • 2 609
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
С мъжа ми се чудим дали да се абонираме за такова нещо в новия апартамент  newsm78 Със сигурност ще си правим застраховка /и в тази връзка приемам предложения за зазстраховател/, но дали има смисъл от СОТ  Rolling Eyes Не знма дали пристигат на време и дали имат права, като на полицията - да задържат извършителите. Или играят ролята само на куче-пазач - лаят  Rolling Eyes

Вие какво ще кажете

Благорадя предваритерно

# 1
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Не съм напълно убедена, че си заслужава, но вече втора година  сме включени към СОТ. Така някакси съм по-спокойна, а и колата им стои на 200 метра от нашата сграда.

# 2
  • Мнения: 6 005
ако имаш средства "да"

# 3
  • Мнения: 2 768
Абсолютно ДА!
От около 8 години сме със СОТ, дори не съм се замисляла има ли смисъл!

# 4
  • Мнения: 6 958
И аз си мисля, че си заслужавам макар че ние нямаме, но ми се иска да имаме...


Всъщност ориентировъчно какви пари излиза ''услугата''  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 428

Всъщност ориентировъчно какви пари излиза ''услугата''  newsm78

Ами аз доколкото разбрах, в СОТ 161 примерно, цялата инсталация е може би о/о 800лв. Това дефакто е по-голямата инвестиция. Месечната такса ми казаха, че е 10 евро, което не е много

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 399
И аз се питах същото, докото юни не ни обраха. Имахме и застраховка. Повярвай, тя ни по никакъв начин не може да ти покрие страха и яда от това, че някои е бил неканен в дома ти, както и въпроса "А, ако се бях прибрала докато са вътре? (и не дай Боже съм и с детето)". И за да влязат са те следили... Вмъкнали са се в живота ти неканени, нежелани, по най-гнусния начин.
Сега сме със СОТ, но пак се стряскам при всеки шум и всеки път очаквам като се прибера да заваря отключена вратата. Застраховка няма да правя - само за новоднение, земетресение и подобни.
Сложи си СОТ. Сумата по инсталиране зависи от това колко датчика ще сложат.

# 7
  • Мнения: 1 152
Не знам дали си заслужава, преди дни обраха мои приятели, въпреки СОТ-а.  ooooh! Ако са рекли, няма спасение.

# 8
  • Мнения: 4 916
Прочетох в заглавието "фирма за охрана" и побързах да гласувам с ДА.
След това разбрах, че става въпрос за СОТ, какъвто нямаме.
 Blush
сори.

# 9
  • Мнения: 4 300
Ние сме със СОТ. Готова съм да се лиша от много неща, не и от него.
Имам обаче въпрос към обраните ВЪПРЕКИ сот-а- как става работата точно? Успяват да измъкнат нещо преди да дойдат момчетата или заглушават сигнала/ прецакват МУК-а? Защото ние у дома не държим нищо ценно, просто са ни обирали веднъж и стреса и ужаса ми стигат за цял живот. Финансовите загуби бяха незначителни- няколко чифта обеци, не си е заслужавало ровенето. Та мисълта ми беше че ако някой си прави труда да заглушава предавателите трябва да е сигурен че в жилището има достатъчна плячка.

# 10
  • Мнения: 1 152
Точно за 1 минута да успели да откраднат само монитора на компютъра, защото вече са дошли от СОТ-а.

# 11
  • Мнения: 6 958

Всъщност ориентировъчно какви пари излиза ''услугата''  newsm78

Ами аз доколкото разбрах, в СОТ 161 примерно, цялата инсталация е може би о/о 800лв. Това дефакто е по-голямата инвестиция. Месечната такса ми казаха, че е 10 евро, което не е много

Ако такива пари излиза си заслужава определено  Peace

Много кофти за нещата които прочитох преди малко, да страха си остава и си нещо ужасно, на който му се е слувало до сега...

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678

Всъщност ориентировъчно какви пари излиза ''услугата''  newsm78

Ами аз доколкото разбрах, в СОТ 161 примерно, цялата инсталация е може би о/о 800лв. Това дефакто е по-голямата инвестиция. Месечната такса ми казаха, че е 10 евро, което не е много
Аз съм към Егида. Оборудването - с 4 датчици, паник бутон и другите джаджи, вкл. и монтажа, излезе 680 лв., от които 180 са депозит за предавател. Ако утре реша да отида при друга фирма, ще трябва да им го върна, а те ще ми върнат 180-те лв. Месечния абонамент е 24лв. Не е много. Ако се появи някакъв проблем с техниката, поддръжката е безплатна. Не бих се отказала от СОТ-а в никакъв случай.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 358
А някой от вас сложилите има ли куче? Днес идваха при нас да огледат и ми казаха 250лв. по-скъпо заради кучето. 700лв. било нормално, обаче някакви спец. датчици трябва да се слагат заради него. Ега ти кучето, то не струва толкова newsm78

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
А някой от вас сложилите има ли куче? Днес идваха при нас да огледат и ми казаха 250лв. по-скъпо заради кучето. 700лв. било нормално, обаче някакви спец. датчици трябва да се слагат заради него. Ега ти кучето, то не струва толкова newsm78
Малеее, как са ви налъгали ooooh! Аз имам датчици за куче, е, имам и куче де Grinning  Доплатих по 4лв. на датчик за да не привхваща животинката. Датчиците са канадски и универсални за всеки СОТ. Тези за животни по нищо не се различават от обикновените. Просто не регистрират движение на обект с тегло под 12кг. Поинтересувай се и от друга охранителна фирма, не е толкова скъпо, както са ти го представили, просто искат да ти измъкнат пари.

Общи условия

Активация на акаунт