Съседки-копирачки...

  • 5 340
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 229
-Имате ли и вие по една такава съседка,която копира всичко от вас?Например купувате си ново палто и на другия ден и тя носи такова.Простирате килима си на терасата и хоп,другата седмица съседката носи под ръка почти съ6тия килим  Close  Ама де да бе6е само това...А3 не съм чак толкова повърхтностна и досега не й обръ6тах внимание,гледах да я иzбягвам.Но сега вече прекрачи всички граници...Миналата година аz zабременях с второто си дете и три месеца по късно и тя zабременя с четвърто...Ре6их да  раждам със секцио по желание(първото ми дете съ6то бе6е секцио) и съседката и тя  ре6и да ражда секцио по желание(след три напълно нормални раждания,при които дори не се е раzкъсала),zа6тото сега я било страх Shocked Хубаво и това не е толкова важно,всеки ражда както иска.Само дето аz кръстих дъ6теря си Фиона и тя,която роди преди две седмици момиченце, съ6то го кръстила Фиона #2gunfire Не ме раzбирайте погре6но,но това ми дойде малко в повече....Името не е често сре6тано и съм сигурна,че ако аz не й го бях каzала няма6е и да се сети да кръсти детето така  Close А3 точно zатова го и иzбрах,zа6тото исках детето ми да има по раzлично име...и сега какво стана-в целия град има две Фионии те живеят преz две преки Confused Кажете имам ли право да се ядосвам толкова и как бихте реагирали вие?

# 1
  • Мнения: 7 716
Хахава ми се вижда тази съседка, аз на твое място бих прекратила контактите.
За дрехи често съм чувала, ама чак пък и името на детето? Thinking

# 2
  • Мнения: 516
Хормонално зависима си още, май. Ще ти мине.

# 3
  • Мнения: 25 600
На твое място бих следила мъжа си...  Thinking

# 4
  • Мнения: 7 716
На твое място бих следила мъжа си...  Thinking

Ха,  и аз имах това предвид, но се поколебах да го кажа. Confused

# 5
  • Мнения: 6 206
На твое място бих следила мъжа си...  Thinking

Най-вече. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 229
6то пък мъжа ми? newsm78

# 7
  • Мнения: 7 716
Ами защото тази по всяка вероятност го харесва, щом те копира и се предполага атака, пък той как ще реагира - не знам.
Една приятелка имаше този проблем, само дрехите обаче и накрая се разведоха и онзи заживя със съседката.

П.П. Малее, сигурно ми е много скучно в неделя сутрин, щом такива сериали развихрям. Joy

# 8
  • Мнения: 25 600
Как защо?  Ами както сте я подкарали, да не се учудиш, ако я свариш в собственото си легло...   Shocked

# 9
  • Мнения: 6 029
мисля, че се вживяваш. ти па кво си се вторачила? детето си е нейно, килима също, палтото и то... като искаш да си оригинална ший си сама дрехите и си тъчи килимите - е няма да може да те копира.

# 10
  • Мнения: 7 716
Ха, съмнявам се, това влечение е неудържимо, със сигурност пак ще я копира.

# 11
  • Мнения: 6 029
Ха, съмнявам се, това влечение е неудържимо, със сигурност пак ще я копира.

ми тогава.. крайни решения... местят се в друг град. ако ги последва.. ни знам....

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
имам подобен пример от преди мноооого години. бях още дете, живеех в 12 етажен блок с по 5 ап на етаж, с 2 думи - много хора на едно място. имаше 2 сем, едното от които копираше постоянно от другото за всевъзможни неща от битов характер. и в двете сем имаше по едно голямо момиче, но едната майка забременя, другата да не остане по-назад и тя. след известно време на първите им писна и по щастливо стечение на обстоятелствата се преместиха на другия край на варна. другите, копирачите, до ден днешен нямат хич късмет. ама така е, като не живееш свой живот. copy paste не е начин на живот!!!

# 13
  • Мнения: 4 451
Има ги тези неща. Ако не е съседката, ще е някоя приятелка или роднина и така.
Момичета, я се стегнете! Не е шега работа това. Naughty

# 14
  • Мнения: 4 733
 Нямам такива съседки. Едно време имах такива съученички обаче  Laughing

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
.......Миналата година аz zабременях с второто си дете и три месеца по късно и тя zабременя с четвърто......

Ми те вече са ти го казали, но да кажа и аз:
......реших да опъна мъжа ми и тя реши да опъне мъжа ми....
Това е продължението. Наистина не е зле да следиш мъжа ти. Сериозна съм, не се лигавя.

# 16
  • Мнения: 229
Абати, мабати, стига си си бъркала в носа ами дай съвет на момичето.
Ами всички 6те ми кажат да я иzбягвам,ама как като децата ни ходят в една и съ6та детска градина,после 6те ходят zаедно на учили6те...Не мога да се преместя,zа6тото почнахме да строим къ6та,zа жалост пак на съ6тата улица Confused...и аz неzнам...ако й направя някой намек няма да го раzбере,интелигентна е колкото коко6ка...май 6те си я търпя или 6те я zаровя в zадния двор Sunglasses

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Щото е така, Кас.

Някои хора просто нямат собствен живот и от нямане какво да правят следят другите и копират. Знам ли, аз му казвам "ефекта на маймуната"-изплезиш се и тя се плези, без да знае защо.
И аз имам такава "съседка", в съседната стая живее.  Mr. Green Ако кихна и тя ще кихне. Ако се порежа, ще се пореже и тя. Имам чувството, че ако някой ден скоча от балкона, ще скочи и тя.

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 12:17 от Саня

# 18
  • Мнения: 4 733
И аз се чудя защо съседката от съседния апартамент все тръгва да си хвърля боклука, когато моя си отключва вратата прибирайки се от работа Tired Знаех си, че стените на панелките са тънки и ще я удари хормона рано или късно  ooooh!

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 12:19 от Kasidy

# 19
  • Мнения: 7 716
Касиди, ако се облича официално, значи е съмнителна работата. Joy

MKT, ми що не си заживеете заедно, като харемче, тогава всички притеснения ще отпаднат. Laughing

Серизно по въпроса: бих я отрязала. Научи се да казваш "не", по-лесно се живее.

# 20
  • Мнения: 516
Започни да се обличаш само с висша мода, наеми си Армани за декоратор, вземи си 3 прислужнички и англичанин за иконом. Пий си кафето с Виктория Бекъм, карай Бугати и запиши Фиона в девическо училище към някой манастир.
Това няма да може да го изкопира.  Joy
 Вчера исках да си купя жилетка като на приятелката ми. Баси, сега ме е страх да го направя. Току виж ме изтипоса тук като имитаторка. Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
МКТ, виждам, че си в Австрия, нали? Съседката австрийка ли е? Предполагам, че не знае български. Ето ти план за действие:
Кажи и, че си размислила относно името на дъщеря ти и че ще го смениш с друго. Например Бонка. Хубаво българско, старо име. После зяпай реакция. По някое време кажи, че пак ще и сменяш името...и така докато я побъркаш.

# 22
  • Мнения: 229
Съседката не е е австрийка,а румънка....А към  прическата 6те добавя и по една татуировка от двете страни на главата,където е обръснатото Whistling

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Съседката не е е австрийка,а румънка....А към  прическата 6те добавя и по една татуировка от двете страни на главата,където е обръснатото Whistling

ааа, ето къде бил ключът от палатката Mr. Green ми то просто, ми то неориентирано или май добре ориентирано към хубавото  bouquet е земи й тегли една българска

# 24
  • Мнения: 2 792
 Съседката би била по полезна в този форум да сподели как точно е копирала пола на детето.
 

# 25
  • Мнения: 4 585


Съседката ти много те харесва, направо те боготвори. Затова те копира.
Тинейджърките защо и кого копират? Ако искаш да провериш, забременей пак.

# 26
  • Мнения: 7 716
Ето ТУК една подобна тема, но в по-сериозен вариант, погледнето мнението на Никси и т.н.

# 27
  • Мнения: 2 161
А3 не съм чак толкова повърхтностна и досега не й обръ6тах внимание,гледах да я иzбягвам.Но сега вече прекрачи всички граници...Миналата година аz zабременях с второто си дете и три месеца по късно и тя zабременя с четвърто...
Да не сте забременели от един и същи човек?

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има проблем жената...явно не се чувства харесвана, затова копира така...както в пубертета всички го правят, търсейки одобрение .. Явно много те харесва, за да го прави...Прости И...Може пък децата ви да станат първи приятелки...Фиона и Фиона...супер, нали

# 29
  • Мнения: 229
А3 не съм чак толкова повърхтностна и досега не й обръ6тах внимание,гледах да я иzбягвам.Но сега вече прекрачи всички граници...Миналата година аz zабременях с второто си дете и три месеца по късно и тя zабременя с четвърто...
Да не сте забременели от един и същи човек?
В никакъв случай...Да не би от само един мъж да се zабременява.. Shocked А колкото до пола,там май аz съм я иzкопирала,zа6тото тя има четири момичета Grinning

# 30
  • Мнения: 2 407
Какво да ти кажа,живей си живота, а на нея не и обръщай внимание.

# 31
  • Мнения: 3 423
Според мене това е случай за полицията.
Защо не се оплачеш. Както и да го погледнеш,
си изглежда тормоз по съседски. Може да бъде
забранено на съседката ти доближаването до
твоята къща. Така ще бъде избегната размяната
на информация и нелоялната конкуренция.

# 32
  • Мнения: 3 405
Ще насадите някоя параноя на момичето, както сте я подкарали.

# 33
  • Мнения: 2 673
Случвало ми се подобно нещо с бившата ми етърва..
Купи си същата постелка в кухнята. Бях си взела две чаши в зелено със захарничка, та като ми идваше приятелка вкъщи ми беше супер уютно да сервирам в тях кафе. Какво беше учудването ми като ми се похвали на следващия ден, че и тя вече има..Купи си още сума ти неща, за които слава богу даже и не искам да се сещам. И като капак си боядиса косата черна, та заприлича на маймун - червено лице и черна коса.... Mr. GreenПосле и трябваше доста време да си върне светло кестенявия цвят Twisted Evil

# 34
  • Sf
  • Мнения: 808
Сестра ми има такава Приятелка. Която каквото направи сестра ми и тя също. Телефон си купи същия като нейния веднага на другия ден, същите дрехи купува, като ги види на сестра ми.

А сега нещо по-голямо и сериозно - сестра ми си купи къща и приятелката изтегли заем да си купува и тя...

Ноктите си прави същите, обувки, чанти, ако успее да намери подобни, всичко копира...

# 35
  • Мнения: 235
Копират само хората, които нямат свои идеи...

# 36
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Така ще бъде избегната размяната
на информация и нелоялната конкуренция.
smile3532


Темата е доста весела и се надявам да не си мислиш, че сериозно те копират  Crazy. Щото на мен не ми се връзва следното:
 - на теб в третия месец на бременността, под дебелите зимни дрехи надали ти е личало коремчето  Whistling;
 - името Фиона може да е рядко срещано, но е звучно и хубаво, та лесно човек да го хареса;
 - палтото - за него ми е много странно как така го е изнамерила ама точно същото  Thinking да го купи. Да не би и бакалията да е заредена с тези палта  Shocked?
 - за килима...същата работа като с палтото.

За мен или сте просто хора със сходни вкусове илиииии  newsm12 Ми 6 и Мосад действат под прикритие, съюзени в името на важна стратегическа цел.

# 37
  • Мнения: 5 468
Много е дразнещо. И аз имах такава приятелка..., но се дразних, за по-безобидни работи... аз си поръчвам капучино и тя също... в последния момент, казвам - Не ща капучино, искам мляко с нес кафе! ... и тя казва: Ами айде и за мен едно мляко с нес! Close... откачах от яд. Дразнеше ме това, че ми копира всичко..., а какво остава пък за твоя случай. Много е влудяващо това, което си описала. Сигурно е много тъпа и няма грам идеи в главата си. Отрежи я откъм приятелство щом те дразни и това е.

# 38
  • Мнения: 2 759
Съседката би била по полезна в този форум да сподели как точно е копирала пола на детето.
                  А, кой знае дали не се е разминала на милимунди със син с иначе рядко срещаното име Фион  Whistling. За две бройки. А може и да е разменила бебетата в болницата примерно.
                 Аз пък цял ден обикалях днес София да си търся калъфче за фотоапарата, и всъщност открих между два и четири модела, които се предлагаха във всеки магазин... Естествено не си взех - не искам цяла СОфия да ме копира, още повече че всъщност бяха смотани калъфите.

# 39
  • Мнения: 1 156
хеи не си сама

на мен  семеините приятели ми изкопираха обзавеждането на апртамента
ама аз кво сьм виновна 4е нямат вьображение да се спасяват
а на тая маи 6те трябва по някакьв на4ин да и бие6 6ута или да престане6 да се тормози6 за глупостите и

# 40
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Ха-ха, колко сладка тема.
Комшиите си направиха драскана мазилка на къщата като нашата, заградиха си двора като нас, купиха си лампи за двора като нашите  и си взеха куче, което се предполагаше, че е  каракачанец като нашето- ама нямаха късмет, така и не порастна повече от 10 кила...  Mr. Green

# 41
  • Мнения: X
Приеми го просто като липса на фантазия от нейна страна. И аз имам една приятелка,която постоянно гледа кой какво си купил,направил итн, постоянно копира,като няма собствен стил подражава на хората около себе си. Не се впрягай,за да те копира,значи твоят вкус и допада и дори можеш да се гордееш с това.

# 42
  • София
  • Мнения: 397
Сподели,че си си харесала някой пълен боклук и  мислиш да си го купиш или  я накарай да отиде някъде неуместно облечена, защото ти ще си уж така. След някой и друг номер, може да се усети.

# 43
Що ревеш, бе жена?Намери си още няколко такива съседки и можеш гуру да им станеш, хем и далавера ще  имаш.
Сега сериозно.Това  как да е, ама собствената ти сестра да те копира е супер гадно.Да стига дотам, че да разказва твои спомени , сякаш тя ги е преживяла.Представяте ли си такава абсурдна ситуация.Решаваш да разкажеш история от детството си и всички те гледат подозрително.Защото  собствената ти сестра вече я  е разказала.Ама  все едно , че с нея се е случило.И още по-лошото е , че не си дава сметка за това, че е един вид крадла на чужд живот.И така е почти във всичко.А всеки откраднат спомен е  част от теб, която завинаги умира, защото друг я е взел "на заем"...Въпреки всичко я обичам, но  като прелее чашата, да му мисли.

Общи условия

Активация на акаунт