колики и апетит

  • 764
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
здравейте!бебка е на 3,5мес. и от около 3 месеца е с колики.даваме какпи и чай на Хип.как и къркорят червата,обаче ooooh!кърмим се на поискване и засега интервалите между храненията варират от 2 до 4 часа,като това е и през нощта.аз обаче съм късметлийка-имам майка и мащеха Mr. Green майка ми казва,че според нея,ако детето има режим,работата на стомахчето ще се урегулира и коликите ще намалеят.освен това казва,че коликите се усилват,когато стомахчето се претоварва с кърмене на 2 часа,та затова през нощта вместо кърма,да давам чай Thinkingмащехата ми казва,че когато детето има колики,като хапне малко,те се успокояват.коликите,според нея се обострят на гладно.и двете ми цитират старите издания на Спок,а аз този мил човек не съм го чела,та не знам коя от двете казва истината Joyпродължавам да кърмя на поискване,щото по себе си знам,че когато имам колики,по-скоро ми се хапва нещо Mr. Greenобаче нощем,дори след като я накърмя,бебка дълго време се върти и мърмори Sad и все пак,коя от двете е права-майка ми или мащехата newsm78

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
От това което съм чела и слушала, съм си изградила мнение, че коликите са период на развитие на детето. Храносмилателната система се учи тепърва да работи. Та капките и чайчетата само успокояват нещата, не лекуват. Изказвам свое мнение, пак да си кажа Grinning Миша е кърмена на поискване, давала съм еспумизан, никакви чайчета или вода и коликите изчезнаха сами в края на 4-я месец. Моя приятелка даваше всичко, което го има на пазара, кърмеше на режим и нощем даваше само водичка - същата работа - в края на 4-я месец мистериозно бебето престана да плаче. Та моят съвет е - ръководи се по бебета и своето вътрешно чувство за правилно Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
това с режима и на мен ми го спрягаха, защото имахме много силни колики и не и минаваха от никакви лекарства. Аз обаче продължавах да си я храня на поискване даже понякога на час и половина. Щом мина 3 месеца и те лека полека намаляха. Така че изобщо не им слушай приказките. Вече е на почти 8 месеца и продължавам да я храня през нощта.

# 3
  • Мнения: 1 924
Да бе,а сигурно на празен стомах коликите ще са по-безболезнени , според теорията за режима и почивката на стомахчето ooooh! Моят син винаги съм го кърмила на поискване, а личните ми наблюдения са,че при колики той често търсеше гърдата-не толкова за нахранване,колкото за успокоение.

# 4
  • Мнения: 873
благодаря ви много  bouquet искам да попитам и още нещо-тук някъде четох,че при започване на захранването,на детето трябва да му се създаде режим.аз кърмя на поискване и ако съм решила да захранвам на 6 месеца,трябва ли да започна отсега постепено да създавам режима? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 924
Ами какво да ти кажа...аз не съм привърженик на това майката да създава режим на детето.Моите лични наблюдения са,че бебетата сами си установяват някакъв режим с течение на времето-моят също е кърмен на поискване,но в последните месеци забелязвам как "поисква" в определени часове всеки ден,зааспива в определен час вечер и т.н....и това въпреки, аз винаги съм правила всичко много хаотично-без да гледам часовника.
А когато започнеш захранването,предполагам така или иначе ще даваш храната в определени часове всеки ден,така че режим ще се получи,дори без да полагаш специални усилия за изграждането му.
Просто остави детето да те води Grinning

# 6
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
За коликите - единственото, което ги успокояваше, беше кърмене и пак кърмене, сега и веднага. А за режима - храненето с твърда храна го подхванах горе долу по час, постепенно, а за кърменето не съм и налагала часове, но по-големите бебчета сами си определят нещо като режим, който нарушават, ако нещо ги мъчи, никне им зъб или кърмата понамалее. Успех, Деси! Hug

# 7
  • Мнения: 873
да,наистина забелязвам,че детето си поисква горе-долу по едно и също време да яде,като привечер зачестяват кърменията,а в 20ч. вече е в леглото и заспива.след това понякога яде към 23ч.,понякога-прескача.доколкото разбирам от съветите ви,да я караме сега така,пък като почнем захранването,твърдите храни ще ги давам по едно и също време,независимо от интервалите между храненията newsm78 аз бях останала с впечатление,че твърдата храна се въвежда час и половина след едното и час и половина преди следващото хранене,т.е. по средата някъде.та се чудех,ако примерно кърмя в 8ч.,дам пюрето в 9.30ч.,нужно ли е да чакаме 11ч. за следващото кърмене или мога да кърмя и в 10ч.,ако поиска newsm78 съжалявам,ако ставам досадна,но наистина няма кой да попитам-доки е за захранване със сокчета,а бабите са привърженици на старата школа или нищо не помнят Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
ами аз така правя- понеже съм решила до годинка да не замествам цяло хранене и давам пюрета и каши около час, час и половина след кърмене, а после ако иска да суче и давам когато тя поиска. Сутрин и давам плодово пюре, на обяд зеленчуково и следобяд каша като сутрин и следобяд изяжда по 50-60 грама, а на обяд около 100. Не я насилвам да яде по повече, защото си дояжда с кърма, както и не и предлагам млечни каши и пюрета по същата причина. Просто за сега и давам постепенно най-разнообразна храна без да замествам цяло хранене.

Общи условия

Активация на акаунт