Температура 35,2 градуса?

  • 3 745
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 455
Здравейте,мами!
Дъщеричката ми,която е на 1 година кара в момента гнойна ангина с висока температуа през първите 2-3 дни.Пие антибиотик Аугментин.От 2 дни темпертурата и е 35,2 до 35,6 градуса.
Какво означава това?
Опасно ли е?
Как да я повиша?
Необходимо ли е да я повишавам?
Благодаря ви предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 6 029
а педиатъра какво каза?

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Най-добре да я види лекар!
Незабавно!

# 3
  • Мнения: 455
Снощи извиках Бърза помощ!
Няма обяснение за ниската температура.Измерих я пред него  с 2 термометъра-живачен и дигитален и ....пак толкова!
УЖАС!
Цяла нощ съм дежуряла и съм мерила темпертура!

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
ето ти една подобна тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225775.0
много често се получава това когато  е било детето с висока Т няколко дни и е пило температуро понижаващи , и може да се е предозирало .
Не се тревожи всичко ще си дойде на мястото   bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 6 029
е какво казаха от Бърза помощ? Личен лекар нямате ли? Той какво каза?

# 6
  • Мнения: 455
От Бърза помощ нямаха обяснение......Най-вероятно се е било изпотило със студена пот и потно съм му измервала темп.
Не е така защото я преобличах няколко пъти и я завивах!
JP на дъщеря ми не си чу тел. а и да го беше чул,ни е казвал,че в такъв късен час трябва да звъним на Бърза помощ!

# 7
  • Мнения: 455
Чудя се дали може от обезводняване на организма да спадне температурата?!Какво ще ми кажете?

# 8
  • Мнения: 1 234
Подсуши добре мишницата на детето и така я измери. Другото което се сещам, е да я измериш в дупенцето и да спаднеш 0,5 градуса. Според мен от болестта се поти, и не може да отчете правилно.

# 9
  • Мнения: 455
martin4e,наистина започна да се поти от в4ера.Докато и беше висока температурата не се потеше и не уринираше,а сега е постоянно потна.Преди минути я преобличах отново.
Температурата и пак е ниска 35,9 градуса.Вече сериозно се притеснявам.Да идва утре и да ходим пак по лекари да ми разяснят въпроса с ниската температура.
Моето мнение,че сме прекалили с дозата на Аугментина.А то в листовката не пише каква трябва да е.

# 10
  • Мнения: 5 531
simona06  спокйно. И при моята дъщеря след като е била болна температурата е ниска около 35,4 - 35,6. За няколко дена ще се нормализира. На нас логично обяснение досега не са ни дали.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Когато бяхме в болницата с Тери и 3 дни вдигаше близо 40 градуса,следващите 2 дни беше под 36 градуса/35,4 до 35,8/.В същото време и вливаха антибиотици и никой не се трогна от тази Т.Казваха ми да подсуша добре мишничката.Така и не получих отговор.

# 12
  • Мнения: 3 211
моята нормална температура е 35,2-35,5, даже има случаи 34.5.
знаеш ли колко е нормалната на детето, това може да е неговата нормална, просто досега винаги да си я мерила, когато е болно, т.е. висока

# 13
  • Мнения: 342
Не мисля,че е нещо страшно,но ако се страхуваш толкова се допитай и до мнението на Birdie.

# 14
  • Мнения: 3 116
След прекарана ангина бяхме със същата температура приблизително 24 часа, може и малко повече.

В бърза помощ нищо не можаха да ми кажат, затова я закарахме до педиатрията. Там ни обясниха че това е ефекта от предозиране на температуропонижаващите от предишните дни (бяхме 3 дни с 40 градуса) и че детето ще се оправи. След ден-два температурата се възстанови.

Иначе опасна температура е под 35 градуса. За тази над 35 градуса и под 36 градуса е хубаво детето да е облечено хубаво и добре затоплено  Peace

# 15
  • Мнения: 95
Температурата на моето дете също  е по-ниска.Забелязох го покрай едно боледуване/настинка/.Сега е на 11 години и когато се наложи да давам температуропонижаващи лекарства,го правя с половин доза и чак след като вдигне над 38 градуса.Иначе обяснение досега не съм получила.Тя си се чувства добре ,даже все й е топло,не понася да е с много дрехи.

# 16
  • Мнения: 512
Синът ми също е с такава ниска температура - не са ми казвали, че трябва да се тревожа от това  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт