Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора
Просто вече не знам какво да правя. Вонаги съм живяла с истината:" Майката е една и е свята. Винаги й се прощава". Е, аз по-малко и по-малко мога вече да го кажа.
Омъжена съм от 5 години, имах работа, която често ме връщаше към родното място, което пък беше удобно за майка ми и не ни е идвала на гости ( живеем в далечен град). Като се връщах пак ми говореше куп глупости и критики, но някак си по-леко го приемах, защото търпях 2-3 дни и след това не я виждах известно време.

От 24 август ни е на гости и скоро няма намерение да си тръгне. Казвам й, че по-всяко време мога да и купя билет, ама тя знае какво я чака с баща ми и все отлага. Да, ама аз не издържам. Каквото кажа: грешно, не съм права. Каквото направя: грешно, не съм права.
Съпругът ми бил чудовище, не съм била щастлива с него ( хванах се, че от месец не съм се усмихвала, защото отношенията ни страдат от нейните критики и трябва все да си мерим думите ).

От 5 години продължава да ми възхвалява предишната ми връзка и мъжът,с когото бях. 100 пъти й казах да спре, защото е минало и не искам да слушам. Нищо не помага и продължава.

Имаме домашно животно и дадени правила към него. Мъчили сме го и тя прави с него точно това, което е забранено ( като има внуци ще е същото).

От 1 месец съм на отговорна работа с много хора. Не мога да си отдам силите там, защото всяка вечер нещо ме чака с майка ми. Някоя тревога.   Ако съм била останала в родният ми град, съм щяла лесно да живея, а не да работя толкова много и така да се изморявам.

Била съм се променила.Към по- лошо. Тя живее с времето, когато съм била 18-20 годишна и такава трябва да остана до 60. Че съм станала самостоятелна и се трудя. Лошо. Тя знае най-добре кое е най-доброто за мен. Защото ми е майка ( нейни думи).

Защо съм ходила с тези дрехи, а не с поли и рокли. Не съм се обличала елегантно.

Ядяли сме неща, които много се различавали от това, което съм ядяла при нея. Съответно: не е толкова вкусно ( да не споменавам, че аз готвех от 13-годишна възраст, а тя не знаеше колко струва един хляб или мляко) .

Просто ми се почерни душата през тези седмици. Бих я качила още днес на рейса, ама нали я обичам. " Ти вече не ме обичаш, откакто си с този човек. Всичко му казваш и доверяваш.", ми каза днес и ме накара да се почувствам изгонена от собствената си къща и да се скитам по улиците. Само и само да не й кажа какво наистина мисля. Че ме приема за финансово кранче ( основно аз я издържам) и ако мисли, че децата всичко прощават, то един ден се изчерпва търпението.

Просто не знам вече.....На ръба на нервна криза съм.
Цитирай

софия

Миличка, просто и кажи да не се меси в твоя живот. От момента в който се омъжих забраних на майка ми да изказва каквото и да било мнение по адрес на съпруга ми. Когато дойде за първи път в дома ми се опита да слага неин ред.
Тогава и казах, че това е мой дом и тя е само на гости. Освен това когато се роди дъщеря ми дойде да ми "помага" но си отиде още на другата сутрин. НЕ ДОПУСКАЙ НИКОЙ ДА СЕ МЕСИ В ЖИВОТА ТИ!  no
Цитирай

Миличка, просто и кажи да не се меси в твоя живот. От момента в който се омъжих забраних на майка ми да изказва каквото и да било мнение по адрес на съпруга ми. Когато дойде за първи път в дома ми се опита да слага неин ред.
Тогава и казах, че това е мой дом и тя е само на гости. Освен това когато се роди дъщеря ми дойде да ми "помага" но си отиде още на другата сутрин. НЕ ДОПУСКАЙ НИКОЙ ДА СЕ МЕСИ В ЖИВОТА ТИ!  no

Peace Peace Peace Peace
Цитирай

София

Проява на слабост и страх, че те губи. Вижда те щастлива с човека до теб и ревнува...
Бъди твърда!
Цитирай

под ореха

Няма да я търпя е един ден , никой няма право да се меси в личният живот и пространство на човека.Даже и да не си избрала подходящата половинка , все пак това си е твой избор.Покажи и къде и е мястото.Аз този проблем си го реших още веднага.Майка ми , свекърва , зълви и подобни - могат да идват у дома само с покана в която е упоменат часа на тържеството. Naughty
Цитирай

Варна

Разбирам те напълно, моята майка също смята, че тя винаги знае кое е най-доброто за мен, а аз горката - не. Имало е периоди, в които като се видим само и се караме. Трудно им е понякога на родителите да осъзнаят , че децата им са вече възрастни хора.  Просто не й обръщай внимание и й купи билет за вкъщи. Ако бях на твое място това щях да направя.
Цитирай

НЯКЪДЕ ТАМ...

И моята майка е от този тип,но за щастие е далече и рядко ми се налага да я търпя.Идва ми на гости за по два- три дни и си заминава,а на тръгване все ми е сърдита за нещо.Тя е човек на когото трудно може да се угоди и затова все сме скарани.Не търпя да ми се меси в живота и и го казвам директно,без заобикалки.Тя е свикнала да командва и да и се подчиняват,а тя да мързелува.Досега от нея помощ не съм видяла,освен,че миналия месец ми гледа 10 дни децата.До сега не и се бе случвало-който имал деца ,да си ги гледал.Ама идват старини и май взе да се замисля.Живее сама и това и харесва.Почти не се обажда по телефона-пари струва,ще се охарчи!А инъче все се оплаква,ама ние не и се връзваме,защото си я знаем.Номерът минава само пред чужди хора.Ами такава си е,какво да се прави,ама по-добре токова чудо да не ти е вкъщи!
Цитирай

някъде в орбита...

Мдам, това ми е адски познато. При мен обаче решението дойде като бях още на 21 год. Дойде ми на гости, и това й беше за последно. От тогава идва само ако й звънна да я поканя. Тогава просто ми дойде в повече. Отдавна живеех сама, а тя не спираше да критикува и да дава съвето, непрекъснато. И тогава й казах "Майко, обичам те, но просто така няма да стане". Нацупи се, известно време ми се сърдеше, но вече от толкова дълго й събирах, че въобще нито се трогнах, нито нищо. С времето свикна с мисълта, че си имам мой живот и мои правила, и сега нямаме проблеми относно това.
Цитирай
Здравей, ти си от типа добри дъщери ,защото виждаш ,че някои изобщо не се церемонят. Аз също съм такава ,но сякаш  не виждам някаква благодарност , а все съм виновна за нещо) Както и да е моят съвет е да не си хабиш повече нервите просто си пусни пердето , но същевременно не я наранявай като и викаш или си изтърваш нервите. Най -добре  участвай в нейния живот като я чуваш по телефона всеки ден ,но се виждате по-нарядко. Все пак са ни родители трябва да сме загрижени за тях. Но сега осъзнавам ,че повечето от възрастните хора в България са възприемали децата си много егоистично и като даденост ,което направо си ме плаши #Crazy
Цитирай

според мен трябва да се действа прямо и конкретно.
Да и кажеш че това е твоя дом и порядките и отношенията са по-други.
Цитирай
оХ, казвам, ама няма напредък.
Dobre_de, сестра ми казва същото. Нашите родители са създали деца с мисълта, че като станем на 20 и докато са живи ще ги гледаме. Нямам нищо против ( от финансова гледна точка), въпреки че понякога ми е трудно, не искам благодарност, а само малко уважение. Този живот е мой, а тя ме прави нещастна. Сякаш иска да имам нейният нещастен живот.
Най-лесното е да я изпратя на рейса, но нищо няма да се разреши. До следващият път.

Трябва да има някакво генерално решение, ама какво е? Обичам я,но ми писна. ( надявам се един ден моите деца да нямат подобен проблем, защото ироничното е, че майка ми е страдала много от свекърва си, заради критики, а сега е същата ).
Цитирай

оХ, казвам, ама няма напредък.
Dobre_de, сестра ми казва същото. Нашите родители са създали деца с мисълта, че като станем на 20 и докато са живи ще ги гледаме. Нямам нищо против ( от финансова гледна точка), въпреки че понякога ми е трудно, не искам благодарност, а само малко уважение. Този живот е мой, а тя ме прави нещастна. Сякаш иска да имам нейният нещастен живот.
Най-лесното е да я изпратя на рейса, но нищо няма да се разреши. До следващият път.

Трябва да има някакво генерално решение, ама какво е? Обичам я,но ми писна. ( надявам се един ден моите деца да нямат подобен проблем, защото ироничното е, че майка ми е страдала много от свекърва си, заради критики, а сега е същата ).

първо началната постановка - децата не са за да те гледат на старини, да не говоря за намесата в живота на зрели хора с отделно семейство.
Трябва да се обясни на въпросния родител
Цитирай

Кофти ми е заради теб, защото доста чувствено си написала всичко и се личи че си деликатен човек, пеперуден..
Само че не бъркай обичта към майката с това че се опитва да ти вмени чувство за вина. На твое място бих обяснила кратко и ясно как се чувствам и че искам да я изпратя по живо, по здраво. Ще се посърди, ще се посърди пък ще и мине..Ако не и мине, значи егоцентризма и е по-силен от майчината обич. Нали да обичаш някого значи да му дадеш свободата да решава за собствения си живот..
Цитирай

Аз имам много проблеми с родители/ свекъри...от цялата рода само с майка ми имам контакт. Но ще ти кажа за свекърите какво стана...
Преди години ни беше на гости свекървата Twisted Evil големи интриги зад гърба ми, големи истории, а аз нищо не подозирам. Мъжът ми му втръсна да слуша обиди за мен и ми каза какво става. Колко ми стана обидно, не можеш да си представиш Confused аз наивната   си мислех че  сме в чудесни взаимоотношения в къщи 35
Стана един голям скандал (тръгна по друга линия) и аз и казах че знам за това което ми говори зад гърба, тя онемя защото не беше допускала че мъжът ми ще ми каже. Абе накратко 1 година не си говорихме, нямаше контакт между нас и тях. Разбира се те имаха мнооого грозно поведение към мъжът ми по принцип, така че тази случка само преля чашата. Мина годината и аз почнах да му мрънкам на мъжът ми, че са му родители и съм преглътнала обидите...да им се обади. След много увещания го направи (въпреки че ТЕ бяха виновни за случката нямаше да звъннат, ИНАТИТЕ ТЪПИ).
Започнаха да се държат по-спокойно, без да се бъркат със съвети..Аз  и мъжът ми решихме че явно са си дали сметка че не могат да се държат като господари"...Е сега като се роди чаканият от години ВНУК, стана тоталното скарване. В деня като се роди бебчо (а той се роди 45 дни по-рано)  вместо притеснено да се опита да разбере какво става с бебето свекър ми изпаднал в дива истерия че бебето не е кръстено на него а било кръстено с някакво индианско име"...обиждал мъжът ми че е глупак, и празноглавец, че съм го изработила...абе какви ли не...Е вече повече от 7 месеца не сме се чували, и мъжът ми е категоричен, че повече контакт с тях няма да има.
Не е казано че трябва да стане така и с майка ти, но категорично не бива да допускаш намеса в личният ви живот, и обиди към мъжът ти!
 Hug
Цитирай

София /Абсурдистан

На добрия човек всички му се качват на главата. Я се вземи в ръце и яхни метлата, ще видиш как ще омекнат всички. Чувствата са много лош съветник  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора