Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Велики Преслав

Подбудата ми да пусна тази тема е от темата за не харесвани имена. Също така ще ми се случи и деца да си имам, та въпросът ми е останаха ли типично български имена? Кои са? И задължително ли е /или е препоръчително/ децата да се кръщават на своите баба или дядо?
Цитирай

Русе

Никой нищо не може да те задължи.
Най-малкото как да си кръстиш детето.
Що да няма български имена.... Има! И винаги ще има!
Цитирай

UK

А какво точно те накара да я пуснеш тая тема? Защо да не са останали български имена?
Цитирай

Стамат, Груйо, Онуфри, Кубрат, Омуртаг,
Крум май са си баш български имена.

Не е задължително децата да бъдат кръщавани
на бабите и дядовците, дори не е и наказуемо.
Все още.
Цитирай

Велики Преслав

Те имената си ги има, въпросът е че ние все по-рядко ги използваме за имена на децата си. Това исках да кажа.
Цитирай

http://www.imena.hit.bg/imenata.htm#proizhod

Най-голямата част от считаните за традиционни български имена са с гръцки корени. Ако имаш предвид безумието от американски и латино заемки в наши дни - кой знае, може след още 20 години Лоренцо да е "нормално" българско име като гръцкото Димитър.
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

http://www.imena.hit.bg/imenata.htm#proizhod

Най-голямата част от считаните за традиционни български имена са с гръцки корени. Така че ако имаш предвид безумието от американски и латино заемки в наши дни - ами кой знае, може след още 20 години Лоренцо да е "нормално" българско име като гръцкото Димитър.

Аааа, айде моля'т са... ся... Naughty ти още малко гърци ше ни изкараш!  Crossing Arms
Цитирай

И да ми се молиш и да не ми се молиш.....

Николай, Александър, Даниел, Елена, Атанас, Алекси, Георги, Генади, Евгени, Андрей, Теодор, Доротея, Евтим, Евгени, Евангелина, Филип ...............  В статията, към която сложих линк - пише, че са 200 имена с гръцки корен, без да се броят производните им.
Цитирай

Велики Преслав

f(x), съгласна съм с теб, дотолкова, че наистина след време български имена ще станат Вероника, Никол и т.н. Токмо поради тази причина пуснах темата. В другата тема за нехубавите имена на първите места са Иванка, Пенка, но те не са ли български?  Rolling Eyes
Тъжно е, че вече почти нищо българско не остана.
Цитирай

UK

Вероника отдавна е в списъка с българските имена, заедно с Валентина, Виктория, Даниела и тн и тн.
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

И да ми се молиш и да не ми се молиш.....

Николай, Александър, Даниел, Елена, Атанас, Алекси, Георги, Генади, Евгени, Андрей, Теодор, Доротея, Евтим, Евгени, Евангелина, Филип ...............  В статията, към която сложих линк - пише, че са 200 имена с гръцки корен, без да се броят производните им.

Не съм съгласна и тва е!  Crossing Arms ПЪК!  angry
Цитирай

Варна

Оф, аман с тия имена!
Пък кръщаването на роднини ми е любимо, много обичам да се дърля по темата  Very Happy
Цитирай

София

Аз не мисля да кръщавам деца на баба и дядо
хубави български имена според мен са - Кубрат, Кардам, Тервел, Преслав/а, Терелик, Траян/а, Крум, Косара, Сияна...
Лично аз искам дъщеря ми, (ако имам такава) да се казва Косара
за син си мисля Кардам
не толкова, защото са чисто български имена, а защото ми харесват, имат силно звучене...
Цитирай

София

Аспарух също е българско... за Камен не съм сигурна, но май е....
намерих списък с имена, които са популярни в Бг, но не бих казала, чисто български....
тук май се пита за старите български имена...
Цитирай

Варна

Да.Моят син се казва Бойко,и съм сигурна че е българско.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора