Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 окт. 2007, 18:32 ч.

neobiasnim plach pri karmene

• 1 121
  • 13
  •   1
Отговори
Zdraveite!
Nadiavam se i na men da pomognete. Bebeto mi e na 50 dni i imah problem sas zaspivaneto mu po vreme na karmene - sled 5 min su4ene tia zapo4va6e da zaspiva , ne mogeh da ia sabudia i zapo4nah sled kato se sabudi da ia davam karma ot shisheto. Sega ve4e kato su4e 5-10 min zapo4va da pla4e, iznervena e i triabva da ia uspokoia(koeto otnema20-30 minuti) pri koeto tia zaspiva nedoiala si. Ne si obiasniavam ot kakvo se nervira tolkova 4e spira da iade ot men, a sled kato se uspokoi iade ot 6i6eto, za6toto ve4e e poluzaspala i ot gardata i e prekaleno trudno da su4e.
Mislia 4e napravih gre6ka kato zapo4nah  da i davam ot 6i6e i tova mai sa priznaci na otbivane. Taka li e? I ima li na4in ne6tata da se promeniat?

# 1
  • София
Еми повече не й давай от шишето..в сънено състояние бебета цокат най-добре и най-правилно...така че не е нужно като заспи да й даваш шише, а предложи гърдата...ако заспи и ти мислиш, че не се е наяла добре, пак я сложи на гърдата без да я будиш  и то инстинктивно ще засуче....Може би се нервира, че цицата не пуска както в началото и трябва повече да суче...но пък кърми на поискване...колкото е яла толкова, като се събуди пак й предложи...рано или късно самото бебе си прави режим...няма да й навредиш ако й предлагаш по-често след като се притесняваш, че заспива недояла...Може пък и вече да се е наяла след тия 10 минути и да  не иска да суче, пък цицата да пуска...Моята бебека се наяждаше да 10 12 минути, но имаше силно изразен сукателен рефлекс  и се ядосваше когато цицата пускаше мляко, я тя просто искаше да я ползва за биберон...та аз й давах биба...мненията са противоречиви...прочети преди да я изполваш...при нас това, че изполва биба не пречи на бебка да си суче или на намали суканията...заради това...Та си мисля, че не е отбиване...а по скоро или се е наяла или цицата пуска по малко отколкото в началото...

# 2
Ама наистина-защо от шише?Давай гърда,хем по-лесно за теб,хем бебето да си знае,кое пуска мляко.Сукането си е тежък физически труд,нормално е  да се умори и заспи (пък и толкова в хубаво мама да те гушка:).Върни детенцето обратно на гърдата сАмо,ще се справиш,не се тревожи.Аз съм давала залагалка за приспиване-ако иска гърда-плюе и реве,иначе си цоцка бибка и заспива.Успех!

# 3
opitvam se da ia varna na garda, no mai ve4e e mnogo kasno. Dokato e sanita su4e ot men , no razbudi li se zapo4va da pla4e i neiska.4aka si 6i6eto i tova e. Kato kazah na pediatarkata 4e ne moga da ia sabugdam tia me posavettva da napravia tazi glupost s 6i6eto vmesto da minem na sistemata na poiskvane i sega ve4e mai nemoga da ia varna kam gardata - iska si 6i6eto i tova e. Zatova bih pitala ako se izcegdam i davam karmata taka vseki pat ne e li tova neka4estven metod za hranene i v kakvo da sahraniavam karmata. Torbi4kite za sahranenie na karma bili spriani ot prozvodstvo i az darga izcedenoto v samoto 6i6e ot koeto se hrani v hladilnika

# 4
Какви шишета и биберони ползваш?

# 5
polzvam Avent - komplekta ot 4 6i6eta i silikonovite im biberoni

# 6
и аз така с Авент,при нас отбиването стана на по-ранна възраст и голям зор беше,но го върнах обратно на гърда -със силиконово предпазители за гърда(аз си взех на чико-2 бр.около 12 лв.) Слагам на гърдата и го лъжа,че е биберон. за ден-два така,после на средата на едно хранене го махнах и ми се свиваше сърцето всеки път,когато трябваше да го храня,но стана номера,сега суче добре.Пробвай,дано и при теб да проработи.После си взех Нук,уж за по-трудно и давах чай,но   пак се назлъндисваше на гърдата и накрая спрях всичко,само малко вода в големите жеги. Успех и пиши какво става

# 7
  • Банско
Елена, според мен ще успееш да върнеш бебето на гърда. Ако имаш време прочети тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
Мисля, че ще ти коства доста усилие, търпение и време да се справиш, но пък след това ще ти е много по-лесно.
Храненето от шише с изцедена кърма в никакъв случай не е непълноценно хранене-та бебето пие кърма, това пак си е кърмене, но е много по-трудоемко и времеемко, а и по-трудно се поддържа лактация с цедене. Имам приятелка, която кърми бебето си 1 година и 1 месец с цедене, така че ако тръгнат да ти разправят как ще ти спре кърмата не вярвай Simple Smile Все пак моят съвет е да опиташ да кърмиш от гърда. Прочети и другите статии в библиотеката, акоимаш нужда свържи се с някоя от мамите във форума, които са обучени да помагат при проблеми с кърменето (има закована тема), питай тук, изобщо пробвай разни варианти и търси помощ и надявам се, че ще се справиш Grinning
Дръж ни в течение как се развиват нещата при вас! Hug

# 8
Zdraveite!
Nadiavam se i na men da pomognete. Bebeto mi e na 50 dni i imah problem sas zaspivaneto mu po vreme na karmene - sled 5 min su4ene tia zapo4va6e da zaspiva , ne mogeh da ia sabudia i zapo4nah sled kato se sabudi da ia davam karma ot shisheto. Sega ve4e kato su4e 5-10 min zapo4va da pla4e, iznervena e i triabva da ia uspokoia(koeto otnema20-30 minuti) pri koeto tia zaspiva nedoiala si. Ne si obiasniavam ot kakvo se nervira tolkova 4e spira da iade ot men, a sled kato se uspokoi iade ot 6i6eto, za6toto ve4e e poluzaspala i ot gardata i e prekaleno trudno da su4e.
Mislia 4e napravih gre6ka kato zapo4nah  da i davam ot 6i6e i tova mai sa priznaci na otbivane. Taka li e? I ima li na4in ne6tata da se promeniat?
ако имаш кърма даваи само от гърдата остави ги тия шишета.кърменето си е направо тежът труд Ние когато сучеме цялата се изпотяваше Simple Smileбъди упорита и не се отказвай Wink

# 9
Нещата не се оправят, а напротив става все по-зле.Тя захапва и точно след няколко секунди започва неистовия плач, нервира се страшно като голям човек и няма оправия. Просто няма май да стане да я върна на гърдата си Sad Sad

# 10
  • Банско
Елена, опитай да предлагаш гърдата в полусънно състояние, опитай да предложиш да суче след като е хапнала от шишето, опитай на тъмно. Прочете ли статията? Опитай за няколко дни да предлагаш изцедената кърма с лъжичка, пипета, чашка, сламка, само да не е с шише. Наистина ще ти е много трудно няколко дни, но пък ако успееш да върнеш бебчето към гърдата си струва.
Знам, че отстрани е лесно да се дават съвети, сигурно ти е много трудно в момента, надявам се да успеем да ти помогнем! Hug

# 11
A kakvo 6te kagete za varianta s izcegdaneto? Az sam saglasna da se ma4a kato se cedia- no ne i da izpitvam makata s vra6taneto i na garda. Tia e mnogo gramoglasna, pla4e taka silno i s zahlasvane za 6telo i ne6telo i ima i papna hernia ot napavaneto. Ta 6te mi e mnogo gal da ia gledam kak se ma4i

# 12
  • Банско
Аз също не бих си оставила детето да се дере и да го мъча, така че те разбирам. Но все пак има варианти да опитваш да предложиш гърдата без да измъчваш детенце. Може би ще е полезно да се срещнеш с някоя успешно кърмеща мама или да идеш в консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом. Пробва ли да даваш добавката с лъжичка?
Относно изцеждането-то си е пак кърмене, но поддържането на лактация е по-трудно, а и цялата операциа е по-трудна за теб самата.
Каквото и да решиш ти желая успех, но моят съвет си остава-потърси начин без да мъчиш детето да го върнеш на гърда. Потърси помощ и подкрепа от опитни мами-ако не успееш с връщането към гърда поне ще научиш полезни неща за кърменето и сигурно ще ти помогнат със съвети за изцеждането и съхранението на кърма. Hug

# 13
Според мен не в шишето е причината -  аз кърмя малката само от шише, само от време на време и давам да суче като ми се запушат каналите - плакала е само от храна, която съм изяла!!! В началото ми пращаха домашни плодове и зеленчуци, та можах да разбера кои купешки храни на детето не му понасят, за съжаление, ядем само боклуци, пък после защо децата имали колики...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт