Помощ за българските деца

  • 10 113
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 160

Мисля си оба4е, 4е ние требва да наберем средства сами. Ние имам предвид българите, за6тото ще е доста трудно 4ужденци да даряват за България.

но как да подходим - как да привлечем съмишленици в чужбина за да разберат колко е важно това, а не просто поредната емоционална кампания? От известно време се опитвам това да разбера - не искам просто да искам нещо, което няма истински до докосне хората, да ги заинтригува в по-дългосрочен план.  newsm78

# 61
Didi3, къде местят децата, знаеш ли?Много се надявам да е в Русе!
Тъкмо разучих кой мойе там да им помогне и се успокоих, че има и специалисти, и съвестни хора има и ве4е разкрити дневни центрове, надявам се по ФАР да се отворят оше дневни центрове и пооне един хоспис за деца като Диди и Милан. Имам и страхотна новина от една русенка, майка на две близна4ета, които бяха заразени с детски паралич в кувиозите - постигнали са страхотен напредък, от болестта почти нищо не е останало - тя им беше намеерила страхотна рехабабилитаторка в русе,а сега работят с една нова във Варна, освен това са минали през медотерапия и вани с билки, з.а отпускане на нервната система -идеята ми е, че ако децата са в русе, се надявах с наша помощ, чрез дарения да добавим и тези грижи, към лечението на болните дечица - абе всичко сега зависи от това да не потърчат някъде децата!!!

# 62
Тия дневни центрове за деца, които не са лежащо болни, могат да постигнат - много. Имам една приятелка, която "внесе" от Англия един вид музикална анимация, сега има в софия гурпи за работа с деца и техните родители - метода може да се пригоди за работа с тези НАШИ деца и доброволци от малдежкия червен кръст - това с цел да ги извади от дълбоката изолация , не само социална но и психологическа, защото изолацията и автоагресията са вътре в тези деца.Ако се направят деневни центрове по ФАР(от 50 до 100хил отпускат за 10 месеца и после се преценява дали да има следващо финансиране)това ще може да бъде постигнато с лекота и още догодина няколко деца ще могат да отидат на истинско училище. Аз сега навивам Дефи да помисли за такъв център, но може и някой друг - проблема е, че проект и финансов план на средствата не се правят лесно, така че можем ние от форумите да помагаме. НО, винаги има едно НО - някои "проектанти" си правят сметката след изтичане на срока на проекта - 10 мес. да преформолират целта на заниманието и да усвоят наличното по проекта оборудване - това е масова практика, така че проекти за нашите деца трябва да правят само хора, на които имаме пълно доверие - засега това е ДЕФи от Русе за мен - може би има и други...Пишете и вие за хора, на които може да се разчита, запалете ги за идеята - докато трае проекта ръководителите на проекта и координаторите получават по 600евро, като заплата, така че спокойно могат да се отдадат само на тая кауза и сем. им бюдйет да не пострада много...

# 63
Незнам само дали в Русе има специалист за работа ссъс слепи или глухонеми деца?
Тия дни ще ми донесат азбуката и езика на глухонемите в картинки, че като си отида лятото в България да мога да осъществя контакт - ако иска някой мога да му ги изпратя. Тия дни в една валенсианска църква присъствах на проповед за глухонеми - замислила съм се по тоя повод да напиша едно писмо на отец Неофит - русенския метрополит, който досега винаги ми е изглеждал много приятен, интелигентен и свестен свещеник - венчавал ме е, а и децата ми е кръщавал, но мисля че той ще си го отнесе накрая - как могат да не кръстят децата в домовете, как могат едно сиропиталище да не разкрият, как  могат да изоставят най-бедните и беззащитните - нали това им е работата, а и свещеният им дълг!!Ако искате помогнете ми да оформим текста на посланието - хем да им напомним за задълженията им, хем да изразим възмущението си - сега има бясна борба в църквата за това кой ще заеме поста на Максим - може пък да извлечем полза за децата от това. Конкретно моля за помощ от хора запознати с православието и официалния му статут и задължения в държавата, за да мочем да хванем бика за рогата...Писмото ще пуснем по вестниците и така...

# 64
  • Мнения: 4 629

Мисля си оба4е, 4е ние требва да наберем средства сами. Ние имам предвид българите, за6тото ще е доста трудно 4ужденци да даряват за България.

но как да подходим - как да привлечем съмишленици в чужбина за да разберат колко е важно това, а не просто поредната емоционална кампания? От известно време се опитвам това да разбера - не искам просто да искам нещо, което няма истински до докосне хората, да ги заинтригува в по-дългосрочен план.  newsm78

Аз ли4но изпра6там линк да гледат филма на ББС. Мисля си, 4е 4овек, който го е гледасл няма как да забрави.

 Важно е  да има някаква организация (или организации в България) които да движат не6тата. И проектите наистина да не спират след 10 месеца , а да се продължава да се работи. Аз мога да помогна и с писането на проекти. Ще се свържа и с ФАР да полу4а пове4е информация. 

Доколкото разбирам г-ва Славка Кукува се е заела ли4но да е координатор на  работата с деца и специалистите. Ще й пиша тези дни да установим контакт.

Магла-та, аз знам и преподавам езика на знаците, но на английски. У4а  малки деца на 4 и 5 години. Незнам дали е същият, които се използва в България. Пиши ми на ли4ни, ако мога да ти помогна с информация

# 65
  • Мнения: 160
milf, идеята ми е още след раждането, когато стане ясно, че детето е специално, родителите да получат пълна информация какво ги чака и как всичко е организирано в тяхна помощ, за да могат да вземат решение за в бъдеще
докато у нас директно им се заявява да изоставят детето, въпреки че няма нужда от животоспасяващи терапии, а само от повече грижи и любов



ето едно интервю, което хвърля малко светлина по въпроса

http://www.zdrave.net/Portal/Comments/Default.aspx?evntid=32028

# 66
  • Мнения: 160
Didi3, къде местят децата, знаеш ли?Много се надявам да е в Русе!

да, мисля, че в Русе ще ги преместят.


Доколкото разбирам г-ва Славка Кукува се е заела ли4но да е координатор на  работата с деца и специалистите. Ще й пиша тези дни да установим контакт.



разбрах, че и Иван Станчов се е ангажирал - ето какво намерих по въпроса:
http://www.pyce.info/index.php?nav=1&area=1&p=news&n … t=1&artpage=2

# 67
  • Мнения: 193
Здравейте,

повлияни от цялата история покрай дома в Могилино, ние мамите от Германия, решихме да направим подаръци за КОЛЕДА на един дом в Пловдив, подаръците няма да са както при повечето деца от един дълъг лист написан собственоръчно, на когото пише ЛЕГО, БАРБИЕ, HANDY, не подаръците ще са от листа на директорката, която каза, че имат нужда от долно белЬо, чорапи и т.н.

Ние процедираме по следния начин, една от нас, която преди Коледа е в БГ, събира парите и отива  и купува нужните неща.

Днес една МАМА от ДЕ даде и страхотна идея, всички мами, които са в чужбина да подкрепят СЕГА, преди КОЛЕДА, по един дом в БГ!


Моля подкpепете ни!!!!!

# 68
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Момичета, миналата година немските мами събирахме пари за Коледа.
Тази година ще осъществим същата кампания, като сега имаме и сътрудници бг мами, членове на ДБМ- Пловдив.Събраните средства ще отидат в дом за деца гр.Пловдив, като с парите ще закупим в Бг, нещата необходими за децата. В Пловдив и областта има 9 такива домове.
Аз ще събирам парите,защото преди Коледа ще пътувам до Бг и ще мога да осъществя начинанието ни.
Моля подкрепете ни!
 Ако всяка мама подари Коледна "картичка"за 5 или 10 евро,всеки според възможностите си, ще може с парите да се закупят обувки, дрехи, материали за училище или каквото е необходимо.
Ако една от вас поеме инициатива в своята тема , ще можем да зарадваме много български деца останали без родителски грижи .
Нека ги зарадваме!  Hug

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 23:54 от Шехи

# 69
  • България
  • Мнения: 1 090
Нали бях анатемосана, та си мъл4а. Много народ ме обвини за острия тон,4ак се бях замислила дали пък наистина не прекалих?
Темата върви към трета страница,та си позволявам само един коментар и съвет:
Сега разбрахте ли ме мами от ДЕ?Това исках да предотвратя,но бях изтълкувана погре6но.Моят съвет:направете каквото мислите,идеята е гениална,но не раз4итаите на подкрепа ..така е уви,не си хабете енргията да убеждавате,за да не ви намразят и вас.Аз ве4е съм дала пари по друго направление,но като се върна лятото ли4но 6те посетя дом и 6те дам ,каквото имам да дам.И о6те един съвет,отидете в дом като Могилино,не в някои ,които е 6то годе  поддържан,понеже има и такива тук там.
Явно българите сме индивидуалисти,и не се подкрепяме.Факт Sad
И нека всеки индивидуално да помага,колкото и да е неефективно.Много хора го правят, разбрах и поне това в успокоение.

# 70
  • Мнения: 1 294
Пари, подаръци, не знам какво си... Според мен проблема е толкова дълбок и Широк, 4е няма на къде пове4е.

Ако вси4ки деца, който могат да бъдат осиновени се осиновяват бързо а не като сега да им се затла4ват слу4аите с години, децата който не могат (поради липса на отказ или за6тото никой не ги иска, 6те са много по малко) Парите за тях биха били пове4е. Това (надявам се) би зна4ело, пове4е и по_квалифицирани специалисти. Лекарите в никакъв слу4ай не бива да съветват в полза на освавянето на деца в институции, напротив. По света има много примери как последователно занимаване на примерно деца със синдрома на Даун може да им помогне до толкова, 4е не само да са относително самостоятелни а и да са социално полезни. Който дори успяват да работят от своя страна в центрове за деца с Даун и други проблеми. Законите за осиновяване трябва да се променят, има петиция за това. Твърдо подкрепям осиновяването в страната и 4ужбина колкото е възможно най_бързо. Не знам за6то държавата до толкова се опитва да ограни4ава осиновяванията в 4ужбина. Ужасно е да отнема6 6анса за семейство на едно дете. Естествено не става дума за безконтролно раздаване на деца. Об6теството трябва да е по_ангажирано, мисля 4е парите са най_малкия проблем. ЛоШото е 4е желаеШтите да работят с проблемни и изоставени деца са малко и не винаги са квалифицирани. Примерно децата от домове би трябвало да у4ат заедно с другите деца, а не да израстват аутсайдери.

Това са моите лаиШки разсъждения в областа. За съжаление както спомена някой по_горе проблемите свързани с деца в световен маШтамб са толкова големи, ужасни и засягат толкова много милиони деца, 4е не знам дали някоя сериозна световна или европейска институция би обърнала внимание на домовете в БГ. При положение, 4е България е на теория поне правова държава в която правата на 4овека и в 4астност детето би трябвало да са за4етени.

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 15:01 от palachinka

# 71
  • Мнения: 7 605
Пари, подаръци, не знам какво си... Според мен проблема е толкова дълбок и Широк, 4е няма на къде пове4е.

Колкото и да е вярно това, пак не оzна4ава да не правим ниЩо и да 4акаме някой да реШава проблемите в Широк маЩаб  Peace 

# 72
  • Мнения: 1 294
Оооо, не в никакъв слу4ай, съжалявам ако съм се изразила неясно. Просто исках да кажа, 4е парите май са май_малкия проблем, да не говорим за подаръците. Не 4е е лоШо просто ниШто не оправя в дългосро4ен план.
Мисля си, 4е пари има, а и да няма 6те се съберат. Хората имат и желание и възможност. Въпроса е как се хар4ат и в какво се инвестират. Според мен трябва да има по малко деца в институциите ако 6те и те да са най_хубавите и най_уредените.

# 73
  • Мнения: 3 521
Обобщено и важно за акцията за дарение на детски дом в Калофер

Сигурните неща до момента
Главна координация в ДЕ - Шехи и мъгъл
Главна координация в БГ - nora13, ВяраВики, mili.m иli blue flower - окончателно ще се реши в четвъртък
Пари събира - Шехи
Предложение за транспорт - Сердика, чакаме евентуално Мамуната и Асялайн


Нужди -

бельо
Имам имформация за бельото на децата в Калофер:

Списъка е за 21 момичета и 24 момчета!!!!

Ако им се вземе по 1 потник и по1 гащи/ бикина илили слип- взависимост дали е момиче или момче/+ 1 чифт чорапи - цената която ни дават от склада е 207 лв.
Ако решим да вземем по 3 комплекта за всяко дете - 621 лева, по 2 комплекта - 414 лева и т.н. всичка зависи от паричките с които ще разполагаме....
Бельото е много качествено - на български производител Венера клесик!!!!

обувки
№ 30 ,2 момичета 2 момчета
    32, 2 момичета
    34, 5момчета и 1 момиче
    36,3момчета и 5 момичета
    37,2момчета и 3 момичета
    38, 3момчета и 4 момичета
    39,2 момчета и 1 момиче
    40, 4 момчета
    44,45,46 по един чифт за момче

дрехи
 
№36,1момче
    38, 3момчета и 4 момичета
    40,3 момчета и 3 момичета
    42,8момчета
    44,3момчета и 5 момичета
    46, 1 момче и 2 момичета
    48, 2момчета и 2 момичета
    50, 3момчета
     52,1 момче
    54,2 момчета
ВНИМАНИЕ!Става дума за БГ-номерация!

Санитарни материали и тоал.хартия- ще се вземат от БГ
Козмтика - от Росман или на кашон от познат на нора13

Търси се човек живеещ в близост до Кемптен, Оснабрюк, Хановер! За евентуалния транспорт на дрехи и обувки до фирмата, която Сердика спомена.

Това е май? newsm78, ако съм пропуснала нещо казвайте!



Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 16:48 от surfline

# 74
  • България
  • Мнения: 1 090
Пари, подаръци, не знам какво си... Според мен проблема е толкова дълбок и Широк, 4е няма на къде пове4е.

Колкото и да е вярно това, пак не оzна4ава да не правим ниЩо и да 4акаме някой да реШава проблемите в Широк маЩаб  Peace 

Tatjana   bouquet
Напълно съм съгласна с теб.
Ако ви се 4ете назад в постовете ми по отно6ение на моите дългосро4ни виждания за институциите,6те стане по  ясно,даренията не ре6ават проблема из основи,но докато 4акаме този проблем да се ре6и,което съгласете се, няма да стане много скоро,децата имат сега,в този момент нужда от бельо,хигиенни материали,храна,лекарства и какво ли о6те не?Не можем да си кажем:от мен не зависи,да се оправят политиците,за6тото не е така?
Тези деца са като моето и твоето,нали виждам всеки ден колко не6та са необходими на едно дете,за вниманието да не говорим.Не искам тази Коледа като друга да се спъвам в подаръците под елхата,пове4ето от тях изли6ни,а едно самотно дете в детски дом да посре6тне този празник забравено от целия свят Tired
Ако всеки направи една малка кра4ка,това в много.Ако зарадваме дори и едно дете това е достатъ4но Peace
И не е нормално 4ужденците да ги е пове4е грижа за българските деца,отколкото ние.Краино време е да си помогнем сами...

Общи условия

Активация на акаунт