Ето,че НOЕМВРИ наближава скоро малко бебче ще се гушка в мама

  • 10 201
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 37
Благодаря ти Теди,
Vi - 4eстит ти болни4ен, отдай се на relax сега!
Абе незнам при вас как е, но аз имам силно бяло те4ение, направо се напишквам все едно, използвам ежедневни превръзки-памучни, но ми се подсича все едно ........ Simple Smile В банята съм през 20 мин да се взема душ.По4ти като бебето се подготвям и аз за повиване:) мн некомфортно и гадно.Утре съм на преглед и пак ще слагам сигурно някакви неща вътре! да се лекуваме. А сега от 10,30ч съм на козметик и ми е едно притеснено ако там вземе нещо да се разте4е Simple Smile Ужас ,кви глупости пиша, ама това си мисля, Да!
Вие имате ли подобни проблеми?

# 76
  • София
  • Мнения: 3 679
Добро утро момичета,

Теди, мерси за кафенцето   bouquet
Аз да ви се оплача - вчера цял ден съм на легло. Сутринта като станах и тръгнах да си обувам долнището на анцунга, кво направих - незнам, обаче останах с един обут крачол и един до средата и се сецнах - няма мърдане. Едвам ме сложи на леглото мъжа ми, намаза ме с Диклак обаче така болеше ... След 3 часа реших да пия един Аулин, че не мога и до тоалетната да отида даже. Малко ме поотпусна, ама като казвам малко, значи че като лежа и не мърдам ме боли леко - пак трябваше да ставам с чужда помощ и два реда сълзи - чак целия гръб ми изтръпваше. Снощи почти не спах, имах си и контракции...днес съм малко по-добре - поне ставам сама, но ме боли още. След малко ще звъня да си запазя за утре час при лекаря при който ще раждам.
Оплаках ви се.
vi честит ти болничен.
Хайде по-късно пак ще се включа, че не мога дълго да седя.

# 77
  • Мнения: 74
 Добро утро и от мен ,
за кошче за кола и количка и аз още не съм мислила . Все пак ще е студено и няма да се излиза ,та тези неща може и да почакат докато се роди бебо.
 Мислите ли да изварявате шишетата преди всяко хранене ?
Стерилизатори взимали ли сте?

# 78
  • Мнения: 37
Jutoo - милата тя, по4ивай, то и друго няма какво да направиш де, ама сега и от времето още пове4е боли сигурно, 4е е влажно.
panty - аз не съм купила още стерилизатор, шишета, помпа, козметика за бебо,термоетър,и много още неща.Незнам защо ги мотам, но не ги бързам нещо.А и до нас има точно хубаво и заредено магазин4е и така...спокойно ми е.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 679
Вече си имам час - утре в 12 и 30 ще ходя до Шейново и да видим кво ще се разберем с моя лекар. Ще ходя с мъжо и ще говорим за самото раждане и колко ще поиска...
Стерилизатор вече имам -  на Чико за МВ.
Донесоха ми и подплънки за кърмачки, шампоан и мляко за бебе Чико. Сега остава термометър на Чико да ми донесат и мисля, че съм готова.

# 80
  • Мнения: 1 546
Добро утро!  bouquet
Теди, мерси за кафенцето! Wink
Jutoo, много гадно това дето ти се е случило...мен така ме болят ставите и кокалите, особено като се залежа на някоя страна по-дълго.. CrazyА тази нощ пак съм се катурнала по-гръб и като се обърнах на ляво така ми стана лошо... Confused
Galaxy, и аз имам нещо като течение ама моето си е все така воднисто и сега пак прочетох за изтичане на водите и пак взе да ме хваща шубето... Confused
vi, честит болничен! Аз моя си го вземам на 13 ти (не че от 2 седмици не съм в болничен, ама тоя майчинския ще е тогава) Май аз и Тиха Вода сме последните от по-активните мами тук... Wink Ама когато-тогава, само бебоците да са добре Hug
panty, ще вземам стерилизатор и май трябва след всяко хранене да се стерилизра или  newsm78 Айде, опитните мами - казвайте!

Сега отивам да се досъбудя с душ и ще ида да пия кафе с кумата...Довечера се надявам най-накрая да сглобим креватчето и дано намерим дунапрен и за кошчето...И моя багаж за болницата не е почван...Т.е. все хубави неща ми предстоят Heart Eyes
Лек ден!  bouquet

# 81
  • Мнения: 421
Добро Утро!

Ей влизам тука и гледам само се оплаквате сериозно! Я се пазете повече и почивайте докато можете,че после  ooooh!
И аз имам течение,но не е невероятно силно...въпреки всичко съм на лекар в сряда и в четвъртък за да уговорим тотално раждането и ... да видим какво има да се лекува и какво не. Малко ме се шубе,защото още май не съм взела решение! Б*х ти раждането Sad 
Сега са ме обвзели страхове за бебето - да не му стане нещо по време на раждане,след това ала бала... откачам.
По цял ден чистя и "гнездя" и не знам вече къде се намирам ... не знам дали ще се справям...само като се замисля,че не дори как се сменя ПАМПЕРС  Rolling Eyes  Нищо - Милото може да знае,ще го питам ....

Ох... щях да забравя... честити покупки на всички мамички ии... Зита - браво за 6-цата!!!   Все умници сме се събрали тука  Flutter 

# 82
  • Мнения: 560
Добро утро и от мен. smile3507
Май дружно почваме да откачаме хихихи-нареждаме,пренареждаме,планираме,мислиме,премисляме  smile3514
Аз се събудих към 5 и повече от час съм мъдрила разни неща.Ама какво измъдрих-не помня.
За боничния-аз съм официално болнични от 2-ри.Но преди това пърдях мързеливо вкъщи цял месец извънредно.
Вчера бях на гости на приятелка със 6-месечно бебе.Тя и още 2 приятелки ми дадоха много полезни съвети за гледането на бебето.Надявам се като родя,докторката да дозапълни празнините в главата ми.
За изваряването на шишетата-хубаво е да се изваряват или стерилизират поне до 6 месеца.
Дадоха ми стерилизатор-изглежда лесен и много удобен за ползване.
Ей го:http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=647.Пък гледам не и много скъп.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 437
Привет и от мен! Малко се позагубих тези дни и от сутринта наваксвам с четене.

Пумпалче, моят юнак изкара тежка жълтеница. Слагаха го в лампа (ням апо-тъжна и разплакваща гледка от тази), после един месец не можеше да се изчисти..абе гадна работа. Но те ще ти кажат какво да гледаш и всичко ще е ОК. Само трябва да го буташ за да се храни, дано са ти показали как. От жълтеницата са сънливи и лениви.

Мерги, аз също никога не оставях дрехите да нощуват навън. И не от суеверие, а защото много нощни буболечки си снасят яйцата там.

Jutoo, много кофти това с кръста. Пиши какво е казал доктора по въпрос ас раждането.

panty, да преди всяко хранене старилизирах шишето, а след ядене само го измивах.

А пък аз още си имам отоци по тялото, особено по краката, които не спадат. Лошото е, че малкия е болен и си е у нас, което прави невъзможна консултацията. Евентуално чак в сряда ще мога да отида за да ми пуснат изследванията.
В съботя цял ден обикаляхме с мъжа и вечерта не можех да си позная краката. Направо ми висеше месото на глезените.
И това е около мен. Не виждам с какво да се похваля  Rolling Eyes Но поне споделих. Гледам в къщи да не говоря много за да не ги притеснявам.

Колкото до съветите на бабите....вие си знаете кого ще послушате. Всеки си има мозък, голями хора сме и разсъдливи Simple Smile Не липсват книги и информация, че да не може да се проучва въпроса.
Моят синковец не съм го повивала, дори и хлабаво.
За бебетата е по-вредно претоплянето, от настинката. Писах го преди, но пак го повтарям, защото е много важно, а майките правят основна грешка точно с обратното мислене.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 838
Привет, момичета!

И аз съм фен на Маг Ингланд. Вярно, може би е тежичка (честно казано, не съм я сравнявала с други), обаче е желязна, надеждна и много удобна. Лично аз имам асансьор, който спира на партера и на етажа ни - т.е. не катеря по никакви стълби, и не съм имала проблем с моята. Сега ще я ползвам за второто си бебе, защото не е мръднала. Комбинирана е, дръжката се върти, има отделно порт бебе и е изгодна на цена! Peace

Що се отнася до повиването - никакво повиване, сега се отрича! Даже обратното - памперсите са направени така, че да държат крачетата далече едно от друго, за да не се получава луксация. Ръчичките също - бебето мрази да са вътре, винаги се завива до гърдичките, а ръцете се оставят навън - по принцип бебето спи с вдигнати ръчички, много е смешно, ще видите. Всичко това ще ви го обясни педиатъра ви - нали знаете, идва още първия ден вкъщи. Но вие гледайте да поразпитате и в детското отделение в болницата.

За бабите. Честно да ви кажа, мен първият път ме тресня яка депресия първия ден вкъщи с бебето - чувствах се адски безпомощна. Бяхме сами с мъжа ми и никой от нас не знаеше какво да прави. На другия ден дойде мама (тя живее на 5 мин. от нас и идваше всеки Божи ден, като на работа Joy) и ми светна пред очите. Не че и тя всичко знаеше - забравя се. Обаче някак като мама е наоколо сякаш 50% от отговорността пада от плещите ми! Embarassed

# 85
  • Мнения: 160
Добро утро,мами!
Ние се понаспахме и веднага да видим как сте.Благодаря ви за мнението,относно нощуването на дрехите навън.
И аз имам леко течение,нали уж било нормално,ще видим дали има нещо за лекуване.
Клер,какъв модел е твоят маг?
Тази нощ така са ме боляли пак свивките,това сигурно е от луксацията която съм имала.
Хайде,момичета,приятен ден!!!Аз мислех да ходя до Вис Виталис на Пиротска,но като гледам времето,май май никъде няма да се ходи!!!Отивам да забъркам един десерт!


Имаше проблем с нет-а и стана добър ден,докато се оправи Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 2 838
mergi , ако не се лъжа е Принцес, ама не мога да се закълна! Така или иначе порт бебета продават за всички видове Маг Ингланд - ако не са включени в конфигурацията, може да се купят отделно са 25 лв в "Штъркел".

Момичета, вчера в Практикер видях, че има промоция на кошници за бебета за кола - "Чиполино", струваха 50 или 60 лв. Аз лично няма да си купувам, защото и двамата с мъжа ми сме кореняци и няма къде да пътуваме с малко бебе, но ми се видя доста изгодна цената , а и изглеждаха добре.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 679
Моята количка също е Маг Ингланд Принцес, имам си и портбебе за зимата. Наистина е много удобна, но тежи ако трябва да се смъква по стълбите. Този път мисля да я оставям в общото помещение на входа, което е на първия етаж и няма да я влача нагоре-надолу.
Дали мога да предизвикам контракции от горещ душ, че току що излизам от банята - реших да си загрея кръста  newsm78

# 88
  • София
  • Мнения: 2 437
И моята количка е Маг Ингланд Принцес (с 4 гуми).

Клер, няма ли да возите бебока из София? Никаква кошница ли нямате? На мен ми беше една от най-използваните вещи. По едно време малкия спеше по цял ден в него, закачвах му играчки отгоре, разнасях го из къщата,  в тоалетната..абе, много ми е от полза.

Jutoo , можеш, можеш. Как е кръста? Ако много те боли си увий един шал да те затопли. Ох, като знам как боли и ми е много жал за теб Confused
А за количката купи катинарче...на три познати им откраднаха количките от пред вратата (не от някъде по етажите).

# 89
  • Мнения: 160

Дали мога да предизвикам контракции от горещ душ, че току що излизам от банята - реших да си загрея кръста  newsm78
   

Аз съм чела,че помага,когато имаш контракции,но нямаш разкритие,т.е. за да получиш по-бързо разкритие,но дали можеш да получиш контракции... newsm78
Я и някой друг да сподели,защото и аз се чудя,много обичам гореща баня    bath1    bath           newsm37

Общи условия

Активация на акаунт