възглавница - дали не е рано?

  • 1 000
  • 16
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
здравейте! днес купих на сина ми (17 месеца) възглавница на Chicco. При все че е ниска (съобразена с бебешките нужди, предполагам), ми се струва голяма като размер (площ). Ами ако си слага не само главата, ами и рамената му са положени върху възглавницата при спане - не би ли довело до гръбначни проблеми/изкривяване...

от друга страна мис е ще да я въведа, тъй като той 'обикаля' детското легло на сън и искам да му въведа 'указател' - това е страната на главата... дали да не се консултирам с ортопед  newsm78

имате ли инфо по темата?

благодаря предварително 

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И моя син много се върти докато спи, обикаля кошарата и се обръща навсякъде.
Давам му възглавничка само за съня през деня и той се гушка в нея и заспива. Но после пак я намирам в краката му.
Възглавничка сериозно ще му сложа, когато го преместя от кошара в легло.

# 2
  • Мнения: 4 451
Дъщеря ми (голямата) спи на възглавница от 2-годишна.
Не би трябвало възглавницата да е проблем за възрастта на която е детето ти. Стига да свикне с нея.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Сънът ми е почти на 2 и отскоро иска да се гушка и то с голяма възглавница. Слагам му я да се бори с нея докато заспи и я махам. Иначе съм сложила една много тъничка възглавничка, на която спи.

# 4
  • Мнения: 3 069
Ние не бързаме за възглавница.
Мисля да изчакам да навърши 2 годинки.

# 5
  • Мнения: 4 496
Сложих на малкия възглавница,когато го преместихме да спи на легло,беше на 2 години. Grinning

# 6
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мерси на всички  Hug Май засега ще пусна възгл. 'пробно' през деня като спи да се опознават  Grinning; естествено е доста тънка.

не ми се мисли кога и как ще го местя на голямо легло с това щуро въртене и обикаляне на бебешкото легло на сън  ooooh!  А малко се притеснявам, че вече се набира по леглото и някоя сутрин като нишо да се забие с глава надолу в паркета (в отделна стая е)  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 019
нека си спи на нея ако му е добре

# 8
  • Мнения: 1 632
Двете ми деца спят още без възглавница.Скоро пробвах да им слагам,но те категорично се местят и не искат.

# 9
  • Мнения: 5 362
След годинката започнах да слагам на Кали възглавница-ниска.
Сега вече си спи с нормална.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
моя мушморок има възглавница пр. от 9 м ,но и до сега не я ползва по предназначение а за гушене  Crazy Laughing

# 11
  • Мнения: 589
Моята възглавница е много ниска, с плавен преход и се слага под дюшечето. Прави лек наклон, който е полезен за профилактика на възпаление на ушите. Сложих я някъде на два месеца.

# 12
  • Мнения: 983
Чела съм, че е най-подходящо да се слага възглаевница след навършването на 3 годинки. На моите им слагам от 1 месец да си я гушкат, докато заспят и после я махам.

# 13
  • Мнения: 6 164
От няколко дни му сложих една доста плоска, 25/30/5 см, защото иска да спи на нашите, но той много много не я ползва, върти се и почти никога главата не му е на нея.

# 14
  • Мнения: 2 567
Привет  Hug,
не си е поискала и до ден днешен не съм слагала възгланица.
За какво ти е да го местиш на голямо легло? Дава ли зор? Диана още си спи на 70/140 с решетка. На най-долното ниво е. Радвам се все още, че като я сложа там и знам, че няма мърдане.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт