Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, моля ви помогнете ми да се ориентиртам с какво да се храниме и по колко?
Моето слънчице е на 9 м и до 6 м си бяхме само на кърма. До сега не съм заместила хранене, в библиотеката не намирам инфо как да храниме децата си ако искаме да кърмиме по-дълго. Страхувам се че като почна да замествам бързо ще ми спре кърмата или бъркам( прочетох за някои майчета, че имат сутрин, вечер и нощни кърмения доста дълго време )
Сега си се кърмиме на поискване и през ноща, хапваме по малко каша и разните там пюрета( по едно 125мл бурканче за 1-2 дена), опитвала  е кисело мляко и сиренце, а тия дни опита с хлебче топено от безсолната яхния дето на правих - беше очарована и възклицаваше ммммм , та по този повод се замислих, че толкова се пазих от алергени, от това да не замествам кърмене и да не ми спре кърмата, а дали не я лишавам вече от ценни вещества като поема толкова малко друга храна?
Та въпросите са ми  :

С какво и по колко би трябвало да храня 9-10 м. си дъщеря така че хем да не я ощетявам, хем да не ми спре кърмата?

И по принцип как се хранят децата нататък, по старите схеми 5 пъти дневно, а междувременно се кърмят на поискване ли?

Дава ли се краве мляко след годинката или кърмата е достатъчна?

Не се сещам какво още да питам, споделете как са при вас нещата?

Цитирай

Sofia

Моето бебче е на същата възраст.Храни се горе-долу ,както и твоето.Продължавам да го кърмя най-активно,засега не ме смущава факта,че няма заместено хранене.
   И той е опитал по малко от нашите манджи.Няколко пъти сам се е добрал до масата и е отхапал от хлебче,от пирожка,от баница. Laughing
   Интересно ми е какво ще споделят другите майчета. Rolling Eyes
Цитирай

Пловдив

Ние продължаваме да се кърмим на поискване и през деня, и през нощта. Кърмене по тази логика не съм замествала, защото никога не съм хранила под час, за да заместя някой от часовете Smile Просто започнах да взимам малкия на масата с нас и да се храним заедно - колкото хапне, толкова. Така че сега имаме средно 4-5 хранения дневно, като поне 2 от тях са само с плод и по "старите схеми" не се броят хранене.
По този начин се надявам да не съм създала предпоставки да ми спре кърмата (кърмим се около 10 пъти в денонощието - веднъж си направих труда да ги преброя), а от друга страна бебчо разбра какво се прави на масата и сам си иска ядене.
Мисля си да не замествам кърмене с краве мляко, тоест след годинката няма да започна да давам шише с мляко, защото той ще си яде вече други храни в по-прилични количества и ще продължава да си суче (надявам се!).
Цитирай

plovdiv

Ние се кърмим на поискване през нощта та чак до 8 сутринта,а през деня в 9-попара в 13ч -пюре  15 - кърма и в 18 ч каша с плод.През деня  ако не може да заспи или просто иска да сучи ме давам , о той самия започна да не иска като преди -през час.Аз работя по няколко часа и ми е наложи да заместя хранене. Кърмата през първите 6 месеца ми беше много вяла , т,е, от най-малкото спираше. Като намалих кърменията въобще не е намаляла , даже напротив стабилизира се дори понякога ми се налага да се изстисквам в офиса.
Аз също съм объркана какво и колко точно трябва да яде. Някои дават супи , кремчета манджи , а аз още с тези пюрета се мотая.Дано се включат повече мами и споделят.
А аз докато имам кърма мисля да не давам мляко
Цитирай

Записвам се да следя активно темата.
Ние ( на 9 месеца)и  сме на същия принцип , хапваме единствено оризова каша но замесена само с плодово пюре. Отказваме всякакви зеленчукови каши и купени и домашни, но пък показваме странни вкусове на моменти, примерно ядем меко сирене с ръжен хляб а последно с удоволствие смукахме една червена камба. Така или иначе нямаме заместено ядене и винаги винаги винаги предпочитаме "цоки - цоки"
Smile
Цитирай

Sofia

Не се сещам какво още да питам, споделете как са при вас нещата?

Момичета,в долупосочената тема "се срещат" майки на 9-месечните бебета(родени в края на декември и  през януари).
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231247.0
  Те ще ви споделят много повече неща по въпроса за "твърдите храни" и друго, за каквото се сетите! Very Happy
Цитирай

Пафос / Кипър

започнахме захранване след 6 месеца...постепенно включвх нови храни...храни се с друга храна по 4 пъти на ден, но кърменето си продължи между храненеята и нощем. Не ми е намаляла много кърмата. Щом има кърмеме има и кърма Peace
Но усещам че тя вече не го храни толкова, не му е достатъчна, по скоро така утолява жаждата , защото не пие от шише и все още му е трудно от чаша. Също така се успокоява ..като си сукне, и се приспива. Но определено има нужда и от друга храна на тази възраст...има интерес към храната на родителите. Трябва да си опитва, но не от пикантни и неподходящи храни. Нашия дори сам си хапва бисквитки от обикновените... така си чеше зъбките.
Цитирай

Стара Загора

И моето момченце е почти колкото твоето.Аз процедирам по следния начин в момента:сутрин предлагам каша-около 100 грама,наобяд някакво зеленчуково,или месно пщре,а следобяд-плодово.Вече е опитвал доста плодове и зеленчуци,но все още не съм давала яйца и млечни.Мисля тези дни да въведа сирене-козе.Не се притеснявам,че кърмата ще намалее,защото той не изяжда по повече от 100 грама друга храна и след това винаги си досуква.През нощта имаме 3-4 хранения все още.Когато ядем нещо подходящо за него,винаги му давам да опитва,независимо дали скоро е ял,просто така,да не се чувства изолиран.Краве мляко според мен не е нужно и след годинката,щом бебо суче.Спомням си,че на дъщеря ми давах кисело мляко с бисквити 2 пъти седмично като закуска след като навърши годинка и си се кърмихме до година и 9 месеца.

Мисля,че нещата ще станат естествено,не се безпокой.
Цитирай
Ами не виждам връзка м/у захранването и отбиването, поне у моя син. Въпреки че яде по 3-4 пъти на ден по около 150- 200гр на ядене (плодове, зеленчуци с каши (ориз,овес, ечемик), домашно приготвени бисквити но най-вече - сирене и кисело мляко) - суче преди ядене, суче и нощем по 2-3 пъти. Когато го гледам аз съм забелязал че без храна може, но храната не може да му замести млякото - иска си го.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.