Какво и колко яде едногодишно дете?

  • 7 875
  • 15
  •   1
Отговори
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Здравейте!
Искам да ви попитам какво и колко ядат вашите дечица.
При нас нещата стоят така ; към 10ч - попара, по-малко от 200 гр, 13ч - манджичката от кухнята, 16.30 кърма, 17ч - настърган плод + малко крем, защото чист не иска да яде плода, 20х - супата от кухята, около 100 гр и 21ч - кърмене, следва почти цяла нощ сукане и събуждането е пак със сукане (стува ми се обче че тогава гърдите ми са абсолутно празни, след среднощния маратон)
Сериозно се замислям дали му стигат млечните хранения и въобще храната. Трябва ли да давам и друго мляко освен кърма и какво? newsm78 Имам чувството, че когато и каквото и  да му дам, ще яде... Иначе е дребничък - 8700 и 75 см е, надава по около 300 гр на месец, ака си по 2 пъти на ден... .

Как е при вас?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 691
Е, ние сме с 1 месец по-малки, но ще ти кажа как върви храненето и се очертава в близките месеци да е така:
Цяла нощ и сутрин до 9 - кърмене на корем. Закуска - попара, овесени ядки или филийка със сирене - общо се получава около 150 гр. После пак кърмене. Към 12-13 ч някакъв плод: грозде, сливи, настъргана ябълка, банан - много обича плодове. После пак кърмене. За обед (15 часа) нещо готвено, каквото ядем ние (готвя подходящи и за него неща), но не хапва голямо количество, 80-100 гр максисум. Пак кърмене. Към 18 ч плод, понякога каша или сладкиш. Пак кърмене. Около 20-21 ч се нарежда с нас на масата да вечеря - салата, сирене, залчета хляб. И се приспиваме с кърмене. Това е в добрите дни, понякога почти не близва от нашата храна и я караме само на цици - и тогава се чувствам направо като пресъхнала Simple Smile

# 2
  • Мнения: 474
Аз го отбих на 1г. и 1 м., но преди това ядеше по схемата:
Кърмене по 3-4 пъти на нощ, в 9 ч. сутрин попара от 2 сухарчета, сирене, масло и вода, към 10.30 кърмене и заспива, към 13 ч. второто от кухнята + 1 данонино / не всеки ден/, към 15 ч. кърма и заспива, към 17 ч. кремчето от кухнята, като добавям плод, към 19 кърмене и заспиваше за 30 минути, към 21 ч. супата от кухнята със сухарче и малко кисело мляко, след това кърма и заспива.
Но в различните дни ядеше различни количества, явно поради спиращата ми кърма. Просто аз накрая намалявях кърменетата, но и нищо нямаше в излишък- просто кърмата ми беше почти спряла.

# 3
  • Мнения: 5 500
Лелеее, аз си мислех, че само моето 1 г-кърмаче суче нон стоп през ноща Shocked
АЗ мога да кажа какво яде, но колко  Naughty
Така: среднощно кърмене до към 8-9-10 ч, зависи дали ще го събуди батко му рано или не Tired
плод - банан, круша, грозде, каквото има
Овесени ядки с мед и орехи
Кърма
Кърма
Кърма
по колкото пъти си иска до вечерта
ако не съм наготвила нищо, пак цока, ако има ядене за нас, яде от него, ориз, картофи, боб... със салата доматки, колко не мога да кажа, защото не го тегля, давам му докато се откаже сам. Давам коричка хляб, също хляб намазан с масло и домати, това е.
Заспива с кърмене и така до сутринта Tired

# 4
  • до канала
  • Мнения: 518
Попара-3 сухара-9 часа
Месната храна от кухнята +плод-13 часа около 250гр
Крем с плод-17часа около 220-250гр
Кърма -21часа
кърма-2-3 часа през нощта
Кърма-6 сутринта
 И да попитам и аз филийки с какво могат да се дават,освен масло и сирене ,че нищо не ми идва на ум.

# 5
  • Мнения: 5 500
с обезсолени, пасирани маслини и масло
с масло и домат
с масло и мед

# 6
  • Мнения: 3 718
AFRODDITA , върна ми надеждата, че не съм " безотговорно експериментираща с детето си", щото не яде попара, но пък гризе праз и му давам цели парчета плодове вместо да му ги пасирам  Wink . Конфедерацията на бабите вчера ме анатемоса дружно  Mr. Green
А иначе през нощта Алекс суче по 800 пъти, през деня малко по скромно. Яде мои манджи от време на време. Най близкото до стандартното хранене му е една евентуална вечерна каша с пресен плод около половината на купичката, около 100 гр. Само дето по често си я разделяме по братски.

# 7
  • Мнения: 5 500
Ама на него му е толкова хубаво да го кърмя, как да не го правя Laughing че и на мене, това ми е единственото време за почивка! Е, само социалния ми живот ми куца, но гледам да изцеждам и да излизам да ми вземе въздух главата Tired
Шаманката, аз като захраних на 11 м, т.е. му дадох от нашето ядене да опита за първи път, майка ми така се зарадва hahaha, че детето яде нещо по-различно!
Той не обича пасирана храна, иска да дъвче, яденето само леко намачквам с вилица, даже давам цели парченца картофи, боб. Банани, круша, авокадо, всичко на парчета. Оня ден пасирах ябълка, че е твърда, не я искаше. Дадох малко парче, яде!
Абе да ти кажа, сега изобщо не се втелясвам колко яде и дали му стига, нали при всеки удобен случай мога да му дам да цока!
Кефско е да не правиш пюрета, кашиии...как не съм знаела преди!

# 8
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Ама на него му е толкова хубаво да го кърмя, как да не го правя Laughing че и на мене, това ми е единственото време за почивка! !

 Същото е и при нас.  Laughing, настава такава радост като ме види гола Grinning. Вече и разбира на думички - като му кажа " хайде да сучим" и сам се навежда към гърдите  Laughing
При нас проблема е с плодовете - не ги иска в чист вид. Засега го залъгвам като настъргвам плод и слагам малко от крема от кухнята.

# 9
  • Мнения: 153
Същото е и при нас.  Laughing, настава такава радост като ме види гола Grinning. Вече и разбира на думички - като му кажа " хайде да сучим" и сам се навежда към гърдите  Laughing

 Joy И с нас е по същия начин...., но ние сме мъничко по малки - почти на 11 месеца.
Ние ядем по следния начин: Цяла нощ се кърмим. Сутрин в шест, в седем, в осем - до девет и половина цокане /после отивам на работа/.
към 11.30 часа закуска - попара, млечна каша, плод или бисквити с кисело мляко;
на обяд - към 13.30 - 14.00 месни пюрета /за 8мес. възраст/ редувани със зеленчукови /домашно приготвени/ или пък супа.
за десерт може плод /не винаги обаче/.
след обяд към 17.30  - 18.00 млечна каша от рода "лека нощ" или нещо хранително, но задължително на млечна основа.
Вечерта пак сукане - към 20.00 часа първото, към 22.00 часа, когато заспива второто и през нощта...
Все си мисля, че кърмата му е малко и за това през деня карам бабите да му дават много0 продукти с мляко.  Grinning Слава Богу нямаме алергии от него....

# 10
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Ние сме почти на 10 месеца, но ще си напиша режима, защото такъв ще остане поне още половин година (съдейки по каката):

Сутрин към 8-9 яде попара с три сухарчета, парченце сиренце и зехтин
Към 13-14часа яде около 150 г домашно приготвено зеленчуково пюре с жълтък или месо
към 17 часа яде около 100 г. каша (Хумана, Милупа или Слънчо)
към 21 часа яде още 100-150г. домашно приготвено зеленчуково пюре.

Плодове почти не яде, макар да му ги предлагам към 10-11 сутринта, колкото да се уверя, че пак ще ги изплюе.
Кърмим се почти след всяко ядене (освен след закуската), защото така заспива, а през деня спи два пъти на ден. През нощта се буди около три пъти за кърмене, сутринта към 6-7 пак се събужда с кърмене, така че към тази схема имаме около 6 кърмения.

# 11
  • Мнения: 2
здравейте аз сам нож потребител ,но желая да ви споделя ние как изваршваме храненето.
моя син е на 1г. и еднин месец сутрин става в 7.30-8 закусва принцеси,попора ,мляко с бисквити и т.н
на обяд -13-13.30 яден манджа от кухня +кисело мляко
следобед -16-16.30 -подобно на сутришната храна
вечер-20.30-21-супа +кисело мляко
между храненията плодове и сокове
но наи бажното е че вечер не спи .пробвала съм да го храня и през нощта ,но пак не спи.
какво мога да направя за да спи?

# 12
  • Мнения: 2
извинявам се за правописнити грешки ,но от скоро пиша на бълраски на компютъра

# 13
  • Мнения: 207
Ох, отдъхнах си! И аз съм в отбора на кърмещите по много! Май не си е променял режима откакто беше на 2-3 месеца!
Не следвам схеми и часове на хранене,но долу-горе се храни така:
8-кърмене в леглото
10-каша елда с плодове, овесени ядки, кус-кус...
13-14-зеленчуково/местно пюре
17-плод
20-понякога му давам нещо за вечеря, най-често супичка

Количеството твърда храна на ядене не е повече от 150г

Суче през деня, когато пожелае, малко е като количество, но доста на често! Нощем се буди през 2-2,5ч да суче!

Все си мисля, че е вече голям и трябва да започне да яде по-голямо количество твърда храна, но той просто отказва! Хваща ме за ръката и ме води в спалнята за "па-па"  Joy

Иначе от 2 месеца не пасирам, а режа всичко на парченца!

# 14
  • Мнения: 4 292
Абе хора, защо изровихте тема отпреди две години? И то при положение, че има актуална такава?

Общи условия

Активация на акаунт