Мехурчета от устата на бебо

  • 6 152
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, мами
моето съкровище е почти на 2 месеца. За коликите до скоро му давах Саб симплекс, но разбрах, че от него може да има проблеми с акането, като е при нас и затова от няколко дни му давам Еспумизан Л. Акането наистина се пооправи! Но от тогава забелязах, че бебето започна да се плюнчи, досега не го е правил и освен това от устата му излизат дребни мехурчета, като пяна. Балончетата са с диаметър около 1-2 мм. Казаха ми, че плюнченето започва, когато започнат да растат зъбките, а на нас ни е рано. Та въпросът ми е, имали ли сте такива случаи с плюнчене с мехурчета и знаете ли на какво се дължат?

# 1
  • Мнения: 254
Здравей, не мисля, че плюнченето има нещо общо с капките против колики. Моята бебка също си се плюнчи от около втория месец и балончетата са си просто от плюнките. Зъби още нямаме. Не мисля, че има някакъв проблем  Naughty

# 2
  • Мнения: 438
Здравей, не мисля, че плюнченето има нещо общо с капките против колики. Моята бебка също си се плюнчи от около втория месец и балончетата са си просто от плюнките. Зъби още нямаме. Не мисля, че има някакъв проблем  Naughty
И ние сме така.  Peace Не се притеснявай.Само че Звездо е на 5 м и 1/2

# 3
  • Мнения: 476
И моя бебун се плюнчи доста, текат лиги, прави балончета  Grinning
На консултацията дори педиатърката ме попита дали вече се лигави. Явно това е норамална за нашата възраст (прави го от преди да е навършил 2 месеца).   Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
И моят син се плюнчи и то доста. Мехурчетата са от плюнките най-вероятно. Не мисля, че има нещо обезпокоително в това. Peace

# 5
  • Мнения: 81
Моя Александър е на 2м. и 1 седм. и започна с балончетата - не мисля че е проблем, а някъде четох, че това е нормално.....дори мисля че е сладко  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 005
и ние сме така-плюнчи се от втория месец и прави балончета,нормално е,нищо общо с Еспумизана няма.

# 7
Лигавенето мисля,че е нормално,ние се плюнчим от както сме се родили хехе.Не се притеснявай,даже са ми казвали,че може да излизат пъпчици около устичката от плюнчене.Тези пъпчици ги преборихме със едно мехлемче на Мустела,много ефикасно беше.

# 8
И ние сме така,пък още нямаме 2 мес.Мисля че не е обезпокоително Peace

# 9
  • Мнения: 4 621
Лигавенето е от зъбките - започва доста преди да избият първите зъби Peace

# 10
  • Мнения: 753
да това ми е познато....рано започнаха лигите и при моето дете точно в този период...и на 4 месеца вече имаше 1 зъбче...успех Hug

# 11
  • Мнения: 3 116
Плюнченето и мехурчетата са нещо съвсем нормално за тази възраст и нямат нищо общо с капките за колики Wink

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Изобщо не се притеснявай за подобни неща,не си ли чувала че всички бебета се плюнчат newsm78.Това няма нищо общо с коликите Peace,а със зъбките и е абсолютно нормално Peace

# 13
  • Мнения: 1 251
Ние също вече доста се плюнчим. Wink И въпросните балончета не са ни чужди. Не се тревожи, педито ни каза, че започва да работи слюнкоотделянето, но още бебо не може да се сети да гълта плюнките като при нас големите и затова се получава така. Ще поотрасне и ще мине от само себе си.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 734
Точно около тази възраст започва голямото лигавене,като причината не се крие в зъбите.Просто на тази възраст слюноотделянето се активизира,а бебчо не се е научил да преглъща слюнката,затова тя си изтича навън-независимо дали на балончета или не!

Общи условия

Активация на акаунт