кръстница

  • 733
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Поканена съм за кръстница на човек на 34г.Уж, ще бъдем само той жена му, аз и съпругат ми, но все пак за първи път ще бъда кръсница, та може ли да ми кажете какво се изисква от мен?Какво трябва да купя на кръщелника или пари ли се дават?Ох, моля помагайте!

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Подаряваш му кръстче - какво да бъде, златно, сребъно..... тенекиено решаваш ти  Sunglasses и хавлиена кърпа.

По мои спомени - това беше всичко newsm78

# 2
  • Мнения: 524
Определено трябва да е нещо, което да му остане за спомен от този важен ден. най-често се подарява златно кръстче със синджирче. щом човекът е на 34 г. може само кръст, по-масивен. другото, което ми идва на ум, е икона, която да се освети в деня на кръщенето. Весел празник ти желая!!!

# 3
  • Мнения: 4 370
може да вземеш и бельо, което да символизира новото начало което ще започне начисто

# 4
  • Мнения: 2 336
За дете е по-лесно. Знаеш, че трябва да го облечеш от - до. Ама за голям?  newsm78
Това за кръстчето е така. Хавлията също, а трябва и по-малка за църквата. Сапун и олио. Свещи, каквито кажат.
Честито! Весело да изкарате това събитие.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 209
Най-добре говори с човека, за да се разберете какво очаква. Обичаите се различават. Когато ме кръщаваха - и мен на "солидна" възраст, аз си занесох олио, сапун и хавлии за църквата, а кръстницата ми подари икона - имах си кръстче, което си харесвам и нося. Когато аз кръщавах малко дете - пак те си занесоха хавлии и олио и сапун, аз подарих дрешки и икона.
А за церемонията - попа ти казва какво да правиш и казваш - няма страшно. А и кръщелника като е голям поне няма да плаче  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 015
Много Ви благодаря момичета  bouquet!

# 7
  • Мнения: 1 041
Аз до колкото знам, кръстниците трябва да купят и нови дрешки на детето, с които да го облекат в църквата Peace

# 8
  • Мнения: 9 050
Аз до колкото знам, кръстниците трябва да купят и нови дрешки на детето, с които да го облекат в църквата Peace

 Joy Ще дойда да гледам как го обличаш това 34 годишно дете  Joy  Joy Може ли?

# 9
  • Мнения: 1 041
Аз до колкото знам, кръстниците трябва да купят и нови дрешки на детето, с които да го облекат в църквата Peace

 Joy Ще дойда да гледам как го обличаш това 34 годишно дете  Joy  Joy Може ли?
Laughing така е, като не съм прочела  Mr. Green
ама иначе, ако се пробвам ,ще те извикам  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 9 050
Аз до колкото знам, кръстниците трябва да купят и нови дрешки на детето, с които да го облекат в църквата Peace

 Joy Ще дойда да гледам как го обличаш това 34 годишно дете  Joy  Joy Може ли?
Laughing така е, като не съм прочела  Mr. Green
ама иначе, ако се пробвам ,ще те извикам  Sunglasses

30-те лева за снимане аз ще си ги платя  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт