Сгъстяване на мляко с оризово брашно

  • 3 534
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 175
Здравйте!
Не знам дали трябва да пусна темата тук или във форума за кърмене. Модераторите ако решат да я преместят.
Та проблемът ми е следният. Дъщеря ми на малко над 2 месеца повръща от кърма и от течните адаптирани млека. Повръща сериозно като почти не наддава вследствие на проблема. Педиатърката ни предписа Frizovom и от него детето се чувства чудесно: не повръща, не страда от колики, ака си редовно. Но тъй като аз имам много кърма все ми се щеше да е поне до 4-тия месец на естествено хранене.
Тук
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=300
прочетох, че храната може да се сгъстява с оризово брашно и мисля дали не мога да сгъстявам така изцедена кърма и да я давам от шише. Но не съм сигурна дали е добре към млякото на толкова малко бебе да се добавя оризово брашно.

# 1
  • Мнения: 3 379
Имате ГЕР, така ли? Не съм специалист, но знам, че и бебета с ГЕР продължават да са на кърма...

Колкото до оризовото брашно, мисля, че е малко бебето, но все пак можеш да се консултираш с педиатър. Аз бих предпочела да давам кърма с оризово брашно, отколкото адаптирано мляко, но пакс повтарям, че трябва да се консултираш с педиатър и за това.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А в каква пропорция прибавяш Фризовом - или изцяло него ползвате (защото понякога изписват нормално адаптирано,като няколко лъжички от него се заменят с Фризовом,т.е. примерно ако нормално би се приготвяло с 5 лъжички мляко,3 са адаптирано и 2 Фризовом - има различни схеми в зависимост от тежестта на случаите).Мисълта ми беше,че ако сте на някаква такава схема,най-вероятно можеш да прибавяш малко Фризовом към кърмата или пък да се прави Фризовом плюс кърма в някаква пропорция - но тези неща задължително трябва да се определят от лекар,за да не станат неприятни грешки с храненето.
Рефлуксът е много неприятно нещо,но сигурно и лекарят ти е казал,че се израства в един момент - дано да е по-бързичко при вас Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 6 175
Според педиатъра в края на всяко кърмене трябва да давам 30мл Фризовом. Но тъй като сутрин не повръщаше, а вечер повръща много ми каза да давам сутрин само кърма, а вечер само Фризовом. Да, но напоследък почна да повръща и сутрин и от съчетание на кърма с фризовом и в момента сме на схемата 50 мл. кърма и около 100 фризовом.
Тъжно е защото имам кърма, а и целият ми фризер вече е запълнен със замразена.

# 4
  • Мнения: 7 106
Мила, много е неприятна ситуацията при вас Neutral Face .
Искам само да ти кажа, че тук има една мама, чието бебе повръщаше много сериозно до към 7-8 месеца, но тя не е сипрала кърменето и даже бебчо не е вкусвал адаптирано мляко.Обиколиха една камара лекари и болници.Проблема отзвуча от самосебе си. Emi се казва майката, пусни и ЛС, ако искаш, защото тя няма възможност да чете всички теми, защото ходи на работа вече. Може да ти даде съвет, кураж подкрепа или да те насочи към някой "проверен" доктор.Наистина ще е жалко да имаш кърма, а да не можеш да храниш бебо с нея.
Но непременно се консултирай поне с още един специалист, сигурно има някакво решение.Стискам палци да се оправят скоро нещата при вас!

# 5
  • Мнения: 64
аз ще ти пиша само за оризовото брашно:по предписание на педиатьр слагам по две льжички оризова каша само в шишето преди лягане-около 10 грама,но при нас случая е друг.ние сме на диетична формула и го използвам за сгьстяване на млякото с цел-затятащ стомахчето ефект.
най добре е да се посьветваш с лекуващия ви лекар,все пак е много малко бебе

# 6
  • Мнения: 18 542
Ако въпреки усилията не се получи с кърмата и имаш излишна, виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22902

# 7
  • София
  • Мнения: 6 175
Благодаря за отговорите и за информацията на всички!

# 8
  • Мнения: 350
И при нас имаше периоди на повръщане, дори ни дадоха спешно направление за Пирогов да го гледат на  УЗД за рефлукс..
НО лекарят там като му видя бузите  и каза:
"...какво лакомо бебе, много обича да суче и си препълва коремчето. Явно мама има вкусна кърма.."
Така и не го гледа на УЗД, но каза да го кърмя на по-големи интервали.

Не се безпокой - дори да е рефлукс детето ще го израсне.

# 9
  • Мнения: 8 585
Повръщания при момчета започващи от около 20 ден и нататък с прогресивно усилване изискват особено внимание поради възможността да се касае за ВРОДЕНА ПИЛОРНА СТЕНОЗА. Имайте пред вид и тази възможност, когато оценявате причините за повръщане на бебе в тази възраст и пол.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 175
Бебка е момиче, но мен достатъчно ме притесняват повръщанията. Педиатърката ми обаче смята, че няма проблем щом не повръща от Фризовом. Дано е права.

Общи условия

Активация на акаунт