Запек при бременна в 4 месец- вече 10 ден

  • 27 423
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 116
Imoper се казва,

виж тук: http://www.actavis.bg/Products/Imoper.htm

Съставките са като на Дуфалак, но затова пък е много по-силен, как да кажа количеството на съставките е по-голямо  Thinking

Другият вариант за който ми казаха е свещички Евакю, но за толкоз напреднала бременност не знам дали не са противопоказни  newsm78

# 31
  • Мнения: 21
На мен много помага когато ям варено червено цвекло. Знам че в България го не обичат Laughing, но аз съм от Украйна   Wink, там това е популярно ядене. Не обелвай,свари го в тенжера, натри го на ренде и с малко сол,олио или кисело мляко. Харесва ми със сметана.
 Hug

# 32
  • Мнения: 229
На нас в патологична бременност ни раздаваха свещички Бизакодил ако до третия ден не сме се изходили. Освен това съвсем на края почти преди да родя пих Дуфалак и Лактулоза /все едно и също нещо/ама всеки ден и беше всичко ОК.
Шоколадчетата Комфорт ми докарваха дискомфорт  Mr. Green
Чай от Сена наистина докарва контракции така че внимателно!!!
Иначе другите неща са сини сливи, круши, кайсии, сладко от рози и т.н.

# 33
  • Мнения: 3 116
Момичета, а откъде сте купували сладко от рози, това чудо на чудесата  Thinking

# 34
  • Мнения: 3 034
Момичета, благодаря  Hug

Пих си и днес сиропчето, пък да видим за резултата  Hug

От кафето ми става лошо, не ми понася  Thinking Сини сливи не трябва да ям  Thinking Ябълка ям по една на ден  Thinking

Рициново масло мисля че не може да се пие, защото може да предизвика контракции, но ако опре ножа да кокала ще пия  Crazy

това е малко - за плодовете говоря  Peace дневната нормална дажба фибри трябва да е 30 грама, една средна ябълга съдържа 5-6 грама, значи ако ядеш по 2, останалото трябва да дойде отнякъде - вземи си пълнозърнесто мюсли, а още по-добре сириъл, яж грубия хляб, салатите (зелена) с маслини също е много добър източник, зеле с моркови или ряпа също, на маслините можеш да глътнеш костилките - 3-4 на ден, те се разграждат в организма, но принципно това трябва да ти стане навик, а не един ден да ядеш така, а на другия не,  постепенно нещата се стабилизират. за свещичките - ако съвсем не става, тук ми дават глицеринови свещичк, действат до 1 час, те са като клизма, само мазнина и вода, нищо друго няма, и за бременни не е проблем, много са добри  Peace

# 35
  • Мнения: 3 416
това с червеното варено цвекло е вярно като се сетя,а и е вкусно Thinking,а сладко от рози нещо хич не ми хареса Crossing Arms

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ох, няма да ми се размине май и на мен този проблем... От вчера нищо  newsm78 Притеснена съм... досега не ми се е случвало...Може би с напредването на бремеността се получава.Чувствам се толково тежка , като не отида до тоалетна...Рано ли е да взимам някакви слабителни? Cry

# 37
  • Мнения: 3 116
Ами изчакай според мен още един ден и тогава  newsm78

# 38
  • Мнения: 221
Защо не пробваш с Активия - при мен имаше ефект Peace

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ами, вчера ядох Simple Smile резултат няма ... ще си купя круши и сливи сега, за обед овесени ядки...ама че гадост... като балон  се чувствам... Confused

# 40
  • Мнения: 3 416
Ами, вчера ядох Simple Smile резултат няма ... ще си купя круши и сливи сега, за обед овесени ядки...ама че гадост... като балон  се чувствам... Confused
маце от опит да ти кажа,че когато положението е "задръстено" полезните храни не могат да ти свършат работа,вземи си нещо очиситително и тогава минавай на варианта ядки,киви и подобни

# 41
  • Мнения: 339
И аз съм със същия проблем, направо ще гръмна  #Puppy dog Досега се мъчих с разни храни, но май няма да стане без лекарство. Лекарката ми изписа Lactulose, дано това помогне, че изнервих цялото местно население около мен.

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз пиех чай "Сание" през цялото време, не съм имала проблеми.

# 43
  • Мнения: 4 017
Към изброеното до тук, бих добавила тиква (печена, варена – кой както я предпочита). При мен помагат също сушени смокини и кайсии.

Но-о, както казва моят лекар – с това шега не бива и не трябва да се пропуска повече от ден, защото дебелото черво притиска матката, а тя пък “отвръща” с контракции. 

# 44
При мен се появи 1 месец след раждането.И беше брутално.Ревала съм Simple Smile.Добре че една приятелка ми каза да вземам една с.лъжица зехтин на гладно със хладка вода.След 20-тия ден мисля че ефекта се получи. Свсем без проблеми започнах да ходя.Пила съм чай Сена-Майчин лист,но не е много полезен дълго време да се пие.Трябваше по 3 пъти на ден в началото да го пия за да успея.Има много по-страшни случаи от твоя:))Ядях по1кг плодове на ден, пиех по около 2 л вода и пак реване.Кошмар.И след зехтина направо забравих какво съм преживяла.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт