За или против избора на екип

  • 3 837
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 353
Аз родих с уговорка с моята докторка, колкото и нелегално да е това за 300-350 евро са живи смехории. Всички дават от 350-400лв за нормално раждане, за секцио незная, не съм се интересувала. Това е за Ст.З.
Много е по- спокойно да родиш с познат лекар, без значение е тогава обстановката дали е ВИП или не е.
На днешно време всеки те гледа в ръцете колкото и смешно да звучи. Затова по- добре си дай парите на този на, който имаш доверие, от колкото на някой, който ще те остави да се мъчиш защото на него му свършила смяната.
ДА твърдо ЗА сам за избора на екип. Peace

# 31
  • София Младост
  • Мнения: 21
Аз родих с уговорка с моята докторка, колкото и нелегално да е това за 300-350 евро са живи смехории. Всички дават от 350-400лв за нормално раждане, за секцио незная, не съм се интересувала. Това е за Ст.З.
Много е по- спокойно да родиш с познат лекар, без значение е тогава обстановката дали е ВИП или не е.
На днешно време всеки те гледа в ръцете колкото и смешно да звучи. Затова по- добре си дай парите на този на, който имаш доверие, от колкото на някой, който ще те остави да се мъчиш защото на него му свършила смяната.
ДА твърдо ЗА сам за избора на екип. Peace

Всъщност с докторката говорихме за 400 лв за болницата - за избора на екип - става дума за Майчин дом София, и отделно 300 лева за нея - доколкото схващам на ръка. Иначе и аз рабрах, че в държавните болници цената за избор на екип е не повече от 500 лева. Затожа малко ме издразни "допълнителната такса" от 300 лева.
Каза ми също, че мога да платя и след раждането - сигурно защото все пак може да не успее да присъства - има го и този риск.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 456
Подкрепям и съм за избор на акушерка, която ще "води" раждането!(пиша и споделям за нормално вагинално раждане).
Вниманието е много повече от това да си просто пациент.
Някак си се чувстваш укрилена от присъствието на познатия човек. Не ти липсва нищо. Можеш да попиташ всичко и най-важното ще ти бъде отговорено.
Прави са част от мамите, които казват, че е въпрос на късмет. Според мен да си избереш предварително екип, или акушерка е начин да подпомогнеш късмета в ден в който ще ти е нужен в пълен размер.
Лекарката при мен идваше съвсем за кратко да проверява състоянието ми. Когато настъпи момента акушерката беше тази, която чувах и слушах! Която беше до мен през цялото време, подготви ме преди раждането, следеше контракциите и честота, даваше ми съвети за дишане и издишане, още колко остава и какво да правя! Благодарна съм й от все сърце и мисля, че това беше правилно решение. Още толкова по 700 лв ще се изхарчат!!! Така, че ако си сигурна в подкрепата им и имаш доверие на екипа, не се замисляй за парите! Става въпрос за твоето спокойствие, че не си сама и за това да си осигуриш нужното внимание !А за това как ще се развие самото раждане само един Господ знае, но разбира се всичко ще бъде наред и много скоро ще можеш да гушнеш мъничето си и няма да се замислиш за това да ли си е струвало да платиш тези пари или не!
Мисли положително! Няма нищо страшно! Никой не е обещавал, че ще бъде лесно, но когато погледнеш малкото съкровище ще забравиш всичко и вече нищо няма да има по-голямо значени за теб!
Успешно раждане!

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 15:13 от muzka1

# 33
  • Мнения: 353
Извинявай, аз не се уточних, че  аз платих 400лв на докторката само, и нищо повече. Другите си бяха просто на смяна,но мен лично Тя ме изражда. Но с нея за пари не сме говорили, не ми е казвала нищо предварително. Казах й, че искам тя да ме изражда и от там на татък всичко се подразбира.

# 34
  • Мнения: 741
Раждах през юли в Майчин дом и си платих съвсем легално в касата на болницата 500лв за избора на екип.И на мен ми се сториха много,но ми казаха,че от 1 юни цените са вдигнати.Но пък въобще не съжалявам,наистина си струваше

# 35
  • Мнения: 485
И двата пъти съм раждала с избор на лекар. Не съжалявам и за миг. Мисля, че в този момент спокойствието е най-важното нещо - дори да виждаш позната физиономия и да не мислиш, че не дай боже те сполети нещо лошо трябва да разчиташ на случайността /например да са читави лекарите и акушерките на смяна/.   

# 36
  • Мнения: 1 155
 аз си избрах екипа при който раждах, платих си и бях спокойна. В крайна сметка всеки сам си преценява, но аз останах много доволна. Раждах секцио в Тина Киркова.

# 37
  • Мнения: 553
И аз съм пред същата дилема.. и ще раждам след 30-45 дни. Спряла съм се на Света София, бившата Тина Киркова. Първия път раждах без уговорка и съм в крайна сметка доволна. Но ясно си давам сметка че голяма част от причината да съм доволна е именно че и аз и бебето сме извадили ГОЛЯМ КЪСМЕТ. Този път сякаш като имам едно дете вече, много повече държа и се страхувам и за себе си.- ако не дай боже нещо стане кой ще го обича и ще се грижи за него/тях, друга майка няма да имат...
И този път ми се иска да не разчитам само на късмета...макар че без него не може. Чисто практически това ще ми е  второ раждане и както всички казват че ставало много бързо и се чудя дори и да си избера лекар (д-р Гогова ми следи бременността и тя искам да ме изражда), дали ще успее да дойде навреме. искам и да раждам във вода... но дали ще има време и за това...още повемчече за дза те пуснат да раждаш във вода птрябва да ти разрешат, което става след преглед, трябва да се плати на място, да се приогтви ваната... всичко това отнема време и дали няма да е готово когато евече късно и безполезно...
Д.р Гогова си е на щат там и има голям шанс тя да е и на смяна когато отида, но пък тогава тя би ме израждала и без избор на лекар... не че не бих се отблагодарила и в този случай
Не знам също като избера нея, дали избирам и екипа с който тя се е сработила и най-вече с акушерката с която вече са се сработили, а предполагам че това има значение. Все пак акушерката е не по-малко важна от лекаря при раждането, а ако няма усложнения,  тя свършва голяма част от работата май... не знам и какво е отношението между лекари и акушерки, особено ако лекаря взима парите а дежурната акушерка свършва почти цялата работа и дали няма да влоша положението си вместо да го подобря, особено ако и лекарката се забави... дали пък някакви вражди и завист между персонала няма да ми изиграят лоша шега.... наистина има много въпросителни....
Има ли някой от вас която платено или не е раждала в Света софия при д-р Гогова. Бихте ли споделили мнение и впечатления. Ще ви бъда задължена, пък и не ми остава много време за мислене...
Леко и безпроблемно раждане пожелавам на всички!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 16:31 от oceanid

# 38
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз родих с избор на екип - мойта лекарка, добър анестезиолог, уредиха ми ВИП залата и присъствието на бащата, след това и ВИП стая. Отношението на всички останали от персонала беше повече от перфектно - изключително съм доволна.  Peace

Наистина доста пари дадохме, но не съжалявам, все пак не раждам всеки ден. Когато раждам отново ще постъпя по същия начин. Аз  не бих рискувала да попадна при когото и да е, така бях много спокойна.  Party

# 39
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз си избрах екип и не мисля че сбърках. Първо лекарката ме е наблюдавала. Второ акушерката стоя при мен 95% от времето. Раждах 12 часа. Лекарката я извикаха по спешност за едно секцио, но и тя през повечето време беше при мен. Обясниха ми всичко. Непрекъснато коментирахме какво чувствам или какво ще стане, какво ще ми правят. Разказвахме си смешни случки и така по бързо минаваше времето. След като родих и отидох в стаята и двете минаваха да ме виждат. Акушерката веднъж, а докторката всеки ден, независимо че не беше на смяна. И за това удоволствие не съм платила на ръка нито стотинка. Всичко мина през Закрила и болницата. Живот и здраве следващия път пак ще си избера същия екип.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 16:56 от Drina

# 40
  • Мнения: 8 917
ЗА избора на екип Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
 newsm78 700 лв. само за избор на екип, в държавна болница!?

Престоят ми - с раждането (секцио), стаята и всичко - в "Св. София" струваше 2000. Пък си е все пак частно заведение, получаваш си разписка и изобщо...

# 42
  • Мнения: 1 745
Аз родих секцио по медицински причини в Т.Киркова и не съм си избирала екип,нито съм плащала на докторите,които свършиха перфектна работа.  Peace На края почерпих цялото отделение с торти и др. и така.Но зависи от случая.При мен стана така и не съжалявам,но в стаята ми имаше едно момиче,което се беше мъчило 4-5 часа за нормално раждане при бебе 4,550кг. и накрая я срязали,но толкова мъки...Това е гадно-да те чакат да родиш нормално,защото не си си платила,при положение,че виждат голямото бебе и че няма как да стане...  #Cussing out Та така-всеки си решава за себе си.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз избрах екипа,който да ме изражда.Не съжалявам за това,бях много спокойна,че имам познат човек до себе си по време на раждането,който е запознат с положението и състоянието ми.
Но имах много проблемна бременност и не ми се поемаше още един риск.Ако бременността ми беше протекла нормално,най-вероятно щях да родя без уговорка.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Против съм.

Общи условия

Активация на акаунт