На година и 1 месец,се кърмим много често?

  • 418
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Здравейте, значи денем щом сме в къщи много често иска да суче през,вечер задължително таа се приспиваме и нощем също се будим често,единствено навън като е не се сеща,освен ако и се доспи.Мене не ме бърко толкова самото кърмене,освен презноща де,но ми се иска вече да я отбия постепенно тъй като става голяма а засега няма никакви признаци да се отказва,напротив даже зачестява.Какво бихте ме посаветвали ,не мога и да я остявя да реве,нещо като последователна метода за отказване Rolling Eyes Confused

# 1
  • Мнения: 1 091
Ние сме големи колкото вас и се кърмехме на поискване. Като за начало поограничих дневните кърмения, но през нощта суче често. Засега искам да премахна дневните, а нощните оставям, защото ни избиват кътници, после ще му мисля как да  махам нощните кърмения, та да остане само сутрин и вечер.

# 2
  • Мнения: 2 467
Растат му зъбки на детето, затова започва по- често да търси гърдата. Така се успокоява.
Моето е на 2г. и 2. и суче в момента като новородено. Причина - последните кътници.

# 3
  • Мнения: 8 917
Вслушвай се в детото си и няма да сгрешиш никога. Peace

# 4
  • Мнения: 385
И при нас положението беше същото, та и аз като Кия поограничих постепенно дневните, замествах със сокче или нещо друго, гушкахме се и така малко по малко отказахме преди 2-3 седмици дневното, но и аз с нощното не мога да се справя!

# 5
  • Мнения: 34
Преди месец и Тони започна да иска да суче много по-на често. Както сам си спеше от 21ч. до 4-5ч., така започна да става през 2 часа. Дали заради зъбки или не, усещам го, че вече изобщо не може да заспи сам. Малко да се разбуди и рев. Суква два пъти и заспива. С таткото решихме да опитаме да му възвърнем по-дългия нощен сън (до 5-6 часа пак добре). Твърдо сме против оставянето на детето да се нареве. Не знаем дали ще проработят опитите ни, но ето какво правим от 4 вечери и за сега сякаш успяваме.

Първата нощ ми беше много трудно да не му дам да суче, но когато Тони се събуди към полунощ, го гушках и милвах, говорех му тихо, полюлях го (имаме една голяма топка за упражнения - супер е удобна за приспиване!) и той се успокои за няколко минути. Сложих го поунесен, но още буден в кошарата му до леглото ни. Заспа си за 2-3 часа и после пак проплака, но много бързо заспа, дори без да го вземам. Само го завих, погалих и предложих му биберон, но той не искаше. На втората вечер Тони спа малко по-дълго - до 1:30ч. Татко му го усети, взе го и много бързо го успокои с гушкане и топката. На третата вечер Тони спа до 3:00ч.! Пак с помощта на топката се успокои много бързо. Снощи се разбуди още към 1:30ч. Взех го при мен в леглото, само го гушнах и той заспа.

Още е рано да се каже къде ще ни изведат тези оптити, но ми се струва че Тони започва да намира и други начини за заспиване.  Много ми е интересна темата и ще я следя. Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт