Карате ли се на дечицата си?

  • 3 192
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Незнам дали темата е за тук, ако не е моля за извинение модераторите.  Hug
Та въпроса ми е - карате ли се на децата си. Моето дете е на година и девет месеца и понякога, май често  Sad  Embarassed не ми издържат нервите и й крещя. В резултат няма много полза - само тя се изнервя и плаче, а аз се чувствам ужастно виновна и рева.  Cry Има ли други чудовища като мен?
А вие, които успявате да запазите спокойствие - моля споделете тайната си?! Дали зависи от темперамента на човек или ... знам ли аз.

# 1
  • Мнения: 186
Имам две деца и да си призная ,карам им се.Понякога нервите ми не издържат и избухвам.Може да е грешно,но го правя.Нядявам се да е за добро!Много обичам децата си,но те не са ангелчета все пак!

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 845
Карам се -да, когато трябва повишавам тон, или променям интонацията,
и на малката, понякога  и на голямата  Mr. Green
Моите са на 3г. и половина и на 16.
То оставаше и да съм все спокойна, ако някой успява да го постигне - евала  Peace.

# 3
  • Мнения: 1 701
Ми карам се, разбира се - и аз съм човек!  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 1 931
И аз им се карам. Нервите ми на моменти не издържат. И си мисля,че нашият бати е най-палавото дете на света и не ме слуша.

# 5
  • Мнения: 25
С крещене не става. Най-много да станат нервни и неуверени, и те да крещят като пораснат. На мен много ми викаха като малка и сега съм забранила високия тон вкъщи. На сина ми не забраняваме почти нищо. На две години и половина е, а понякога е по-разумен и предпазлив от мен. Като всяко дете и той има нужда от коректив, но крещенето е последното нещо, което дава резултат. Ние със сина ми си говорим, обясняваме му, пазарим се понякога и той разбира.

Не крещете на децата си! Всички сме изморени, стресирани и изнервени. Това, че на нас са крещяли, не значи че трябва да повтаряме този модел. От това стават само изнервени и неуверени деца, които ще си го връщат подсъзнателно на техните деца....

# 6
  • Мнения: 353
Да карам се, но каква ли полза, само се главоболя, а никой не ме чува и продължава в същия дух.

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
карам се... кофти ми е после ама по някога не се усещам. Изнервена съм и се изпускам. Знам че не е хубаво да му крещя но... старая се да го правя по рядко.

# 8
  • Мнения: 600
Zapi аз съм дете, на което доста са крещели и също мисля, че без да искам проектирам поведението на моите родители върху малката. Ни най-малко не се гордея с поведение си, напротив - срамувам се. Изчетох сума книги, дори сега се записах на психолог - само и само да мога да коригирам поведението си спрямо детето. Не желая и тя да израстне плаха, неуверена, стеснителна и с ниско самочувствие като мен. Уви, за сега няма кой знае какъв ефект от прочетеното и съветите на психолога. Дано по-натам да има  Praynig

# 9
  • Мнения: 1 896
Да, повишавам тон.Викала съм даже,когато има опасност да се нарани,опари или падне лошо. Високият ми глас понякога е единствения начин да го спра навреме, преди да е станало наистина опасно.
И изобщо не се чувствам чудовище.

# 10
  • Мнения: 8 999
Естествено, че се карам. То иначе мога да си повтарям нещо до второ пришествие и пак никой няма да ме чуе. А  когато и скарването не свърши работа, ги пошляпвам. Не се чувствам гузна, не изпитвам ни най-малки угризения - всяка лошотия заслужава наказание.

# 11
  • Мнения: 6 461
Да карам им се.
Налага се ...в противен случай ми се" качват на главата".
Не ми е приятно ,но се налага.

# 12
  • Мнения: 161
Карам се ,и на мен нервите ми не издържат.

# 13
  • Мнения: 5 362
Да,карам се.И според мен е до темперамента на човек.


Естествено, че се карам. То иначе мога да си повтарям нещо до второ пришествие и пак никой няма да ме чуе. А  когато и скарването не свърши работа, ги пошляпвам. Не се чувствам гузна, не изпитвам ни най-малки угризения - всяка лошотия заслужава наказание.
Напълно съм съгласна с baibibi! Peace

# 14
  • Мнения: 375
Много тънка тема...не искаме,но се случва,не са виновни децата,животът ни е изнервил.Сигурна съм че никой не иска да се кара на децата си ,но за жалост се случва Weary

Общи условия

Активация на акаунт