Дойде ли време за Коледния кейк

  • 3 101
  • 46
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 256
Миналата година имаше една чудесна рецепта за английски коледен кейк. помня,че отлежаваше доста дълго. Време ли е да го правим вече?  chef

# 1
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Може би към края на месеца, защото мисля, че отлежаваше два месеца, да опусне ароматите Naughty

# 2
  • до морето
  • Мнения: 494
Я споделета рецептата пак за не разбралите я!

# 3
  • Мнения: 7 106
Ето темата :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137696.0

В края на този месец се прави   Peace.

# 4
  • Мнения: 1 149
Много интересно.Пропуснала съм го миналата година,но тази мисля да го забъркам.След това ако не ме е срам ще ви го покажа Mr. Green

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 256
Голяма играчка е, но става чудесен. Моя го оставих само 15 дни и не беше си поел влагата до долу,защото е много висок, но пак го изядоха за нула време.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Миналата година пробвах кейка, приготвен в Англия.Но това беше едно от най-гадните неща които съм хапвала Sick

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Миналата година съм пропуснала тази рецепта, но сега ще пробвам  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 622
И аз мисля да го пробвам  Peace

# 9
  • Мнения: 5 713
Аз го правих и много ми хареса. Но на мъжа ми не му допадна, така че за тази година ще го мисля дали или.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Раничко е още. И аз се чудя дали да го прасвя тази година. Много е тежък. крих го, крих го. А накрая не се изяде и го раздадох на познати. А сега сме и по-малък състав, съвсем няма да се изяде. А предната година пробвах с половин доза- не е същото. Освен ако не се прави в малка формичка.

# 11
  • Мнения: 814
Темата е съвсем навременна предвид времето за престояване на коледния кейк. Рецептата ми хвнана окото, продуктите могат да се намерят...единственият ми проблем е пекарската хартия. Поне в Плевен не зная да продават такава, а в София къде може да се намери, ще споделите ли? И благодаря предварително Hug!

# 12
  • Мнения: 5 713
Не може да няма. В големите супермаркети до алуминиевото фолио и т.н.

# 13
  • Мнения: 814
В Билла не съм виждала домакинска хартия. Ще потърса в Кауфланд, но дали и там ще намеря...Дано догодина по това време намеря в Мол Плевен. А до тогава ще потърся в големите супермаркети в София. Използвала съм вместо нея хартия за принтер, намазана с мазнина, но все пак тя не е спациалната домакинска хартия с предназначение като такава.

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ау, замириса ми на Коледа  eat
Нещо подобно купувам от магазините тук Simple Smile Пише, че било преседяло 6 месеца  ooooh!

Тук на Коледния ден се сервира топло и гарнирано със сметана, без захар (дали е пропуснато да се напише това в темичката или аз не съм видяла  Embarassed ). Тя отнема от сладостта на кейка, но не го прави по-лек, затова препоръчвам малки парченца, на притесняващите се за фигурата си, аз взимам останалото  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт