За обръщението към свекървата

  • 18 955
  • 189
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 477
Майко и казвам.От уважение към съпруга ми.А пък и честно казано нищо лошо не ми е направила жената.Като всяка свекърва е малко досадна(за щастие в пределите на моето търпение).

# 181
  • Мнения: 794
Наричам я мама Боги /за да се различава от майка ми, все пак "мама" е една и незаменима/, а на свекър ми казвам татко. Добри и грижовни хора са и напълно го заслужават!

# 182
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Наричам я МАЙКО.От уважение към нея и мъжа ми(макар,че с него нямаме брак). Все пак за толкова години нито веднъж не ми е казала лоша дума.

# 183
  • Мнения: 1 168
Много я обичам и уважавам, но "майко" не мога да я нарека! Човек си има една майка и ми изглежда много фалшиво всичко. Не знам кой го е измислил това с "майко", но ни поставя нас снахите в кофти ситуация. Аз почти избягвам обръщение, което е УЖАСНО и страшно ме натоварва. В краен случай, "бабо" или по име и аз не знам вече. Съжелявам но не мога да бъда лицемерна и просто да и кажа "майко", като не го чувствам. Но тя е майка на мъжа ми и аз я УВАЖАВАМ точно толкова, колкото и моята майка и мисля, че това е най-важното Peace

П. П. "СВЕКИ" ми звучи много сладко, но ако и кажа така, сигурно няма да ми проговори Rolling Eyes

# 184
  • Мнения: 281
Не уважавам свекито, имало е моменти, когато ме е вбесявала и обиждала. Но дори и да беше много добър човек пак нямаше да и кажа мамо. За мен това обръщение е лицемерно. Naughty Майка може да ти бъде жената която те е отгледала и бдяла над теб. Свекървата е просто майка на мъжа ти Crossing Arms Аз нямам деца но ако 1 ден Бог ме дари с дете момче и стана свекърва не бих искала д аме наричат майко. Уважение може да се засвидетелстна и като наречеш човек с името му, това не е обида, нали така се казва Naughty

# 185
  • Мнения: 19
нямаме брак, живеем отделно от родителските тела от 3 години. Не мога да и кажа майко. Говоря и  на право. Все още не съм я питала как предпочита да се обръщам към нея. Може би трябва да го направя. Не ми е попадъл подходящ момент.

# 186
  • Мнения: 18
Аз и казвах "лельо Мими"но от както ме ядоса никак не се обръщам към нея,а пък майко да и кажа никога.

# 187
  • Мнения: 18
Аз на моята "маминка" Sick й викам МЪРШОЯД-много й пасва Joy
ето това много ми хареса

# 188
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
По име. Не случайно всеки човек си има име, за да го наричат с него. Със свекърва ми бяхме единодушни, че е най-добре по име.

Peace Точно така.И аз се обръщам по име и то към всички.Имам една майка, една баба, чичо и т.н.Всички останали си имат имена.

не че майка ми си няма де  Wink

# 189
  • Мнения: 579
не използвам обръщение  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт