Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

  • 28 808
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
За какво - искаш да поръчаш нещо ли... или за рецепти... или със снимки за украса на торти...?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 941
wel, на мен много ми хареса тази http://picasaweb.google.com/elbazel/BienvenidasDecoracionDeTorta … 68499517087872082, но беше непосилна за мен, защото нямам пош.

Аз искам да попитам, ако някой е правил глазура с прясно мляко - за тортата с рула на Лео колко ще ми трябва?

# 32
  • Мнения: 972
 ooooh! и аз съм един заплес. Искам да поръчам, в САЩ нямам познати в Испания също. Сега се настроих да си купя комплекта за цветя и боички, но не ми се чака до декември (по възможност  Whistling ) А тук в Бг излизат много солено.

# 33
  • Мнения: 22 867
labrex благодаря ти  bouquet много но защо няма никакъв крем например нещо шоколадово без желатин newsm78

Погледни тортата на Пела, аз лично, пък и вкъщи много я харесваме. Кремчето е без желатин, много вкусен е сиропът за блатовете. Цялата тортичка е вкусна.

# 34
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
wel, Тането и Зори си ги купиха от Англия - виж линка дето го дадох на края на предишната тема - там е разговора ни по времето когато ги купуваха.... или им пиши на лични

Ето и тук го пускам линка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174536.msg3584657#msg3584657

# 35
  • Мнения: 1 271
wel, аз мога да ти поръчам , но ще си идвам чак януари, а да ти ги изпратя по пощата ще ти излезе много солено.Тук до 2 килограма до Бг излиза 22 евро. Ако ти се чака до януари ми пиши на лични да се разберем.

4U, глазури правя с поне 300 милилитра течност, за да съм сигурна, че ще ми стигне.Всичко зависи от размера на тортата.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 224
Здравейте момичета!
Тортите, които сте направили пак са върха! Не изброявам имена, защото всички са превъзходни.
Ето я и моята Торта "Рафаело" от миналата седмица :
Съжалявам, че пак е разрязана, но просто мъжа ми не може да дочака да я снимам и тогава да опитва. Благодаря на Наталина за бързия отговор на питанката ми. Крема ми се стори малко, защото по принцип обичам тортите да са с много крем вътре. Пък и дегустатора - мъжа ми, не хареса крема на Рафаелото. Каза, че много му биело на масло. Пък и си помислих, че като смеся с крем без варене това ще олекоти малко крема. Крема от пудинг с варене и крем "Рафаело" се получи много добре, но предпочетох да послушам Наталина и да поствя между долните блатове единия крем, а между горните пудинга.
В крайна сметка всичко се унищожи за един ден.
Виждам, че коментирате доставка на комплекта на Уилтон. Според мен, и по-точно това което се вижда на картинката, елементите в комплекта са еднакви  newsm78 Или може би греша. Ще попитам майката на една приятелка, която живее в Испания, дали няма да си идва скоро, за да си поръчам и аз комплект.

# 37
  • Мнения: 7 106
ooooh! и аз съм един заплес. Искам да поръчам, в САЩ нямам познати в Испания също. Сега се настроих да си купя комплекта за цветя и боички, но не ми се чака до декември (по възможност  Whistling ) А тук в Бг излизат много солено.

Комплекта за цвета на Уилтън доставен от Англия струваше около 60-тина лева + пари за доставката. От тук поръчвахме с Тането :
http://www.cakedecoration.co.uk/merchant.ihtml?pid=7784&last … tid=74&step=4
Като един път се таксува доставката от он-лайн магазина до получателя в Англия и втори път транспорта до България.
Цените на горния сайт са в паунди, а 1 паунд към днешна дата е 2,82 лв. по курса на БНБ.
А на Кадемлия този комплект е 70,00 лв.
Единствено си на сметка, ако имаш познат в Англия или Германия, който да го купи от магазин там и да ти го донесе идвайки си насам. Иначе ще ти излезе по-скъпо, отколкото да си го вземеш от тук.

# 38
  • Мнения: 243
Моля, за малко разяснения. Какво представлява Gum Paste Mix? Гледам го, че е продукт на Уилтън и е за направа на цветчета. Но, какво точно представлява и как се работи с него, а и има ли го в БГ/или негов аналог/? Питам, защото не е много скъп - 5,99$ , а и имам кой да помоля да ми го достави.

# 39
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Моля, за малко разяснения. Какво представлява Gum Paste Mix? Гледам го, че е продукт на Уилтън и е за направа на цветчета. Но, какво точно представлява и как се работи с него, а и има ли го в БГ/или негов аналог/? Питам, защото не е много скъп - 5,99$ , а и имам кой да помоля да ми го достави.


Порша, имам я тази паста, но не съм я ползвала. На прах е, кръгла кутия. Смесва се с вода и се моделират с нея цветя. Май няма никакъв вкус и даже някъде четох, че по-добре да не се яде. Съхне много бързо и се разточва тънко и става много твърда. Но не е много голямо количество. Някой беше писал в един от чешките форуми, че стига само за една по-голяма торта покрита с много цветя. Не става за фигурки, нито за покриване на торти. Освен това, ако не се използва, не издържа дълго - лесно изсъхва... Това е което знам не знам дали си заслужава - със сигурност не ако ще поръчваш само нея...

Саси, тортичката изглежда прекрасно! Радвам се, че съм помогнала!  bouquet

# 40
  • Мнения: 972
Меги, Зори - благодаря ви за отговорите. Аз точно това имах предвид да ми ги купят от Германия и да ми ги донесат, но като гледам цените най-изгодно си е от САЩ.

# 41
  • Мнения: 243
Нат, благодаря ти за бързия отговор!

# 42
  • София
  • Мнения: 581
Labrex-благодаря ти.
От тортата на Пела сиропа ми се струва доста интересен и ще го пробвам,за крема незнам правих сметана, шоколад и желатин и си го ядох сама.Ако имаш друга идея ще съм ти благодарна.

# 43
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194

Виждам, че коментирате доставка на комплекта на Уилтон. Според мен, и по-точно това което се вижда на картинката, елементите в комплекта са еднакви  newsm78 Или може би греша. Ще попитам майката на една приятелка, която живее в Испания, дали няма да си идва скоро, за да си поръчам и аз комплект.


Според мен разликата в цените идва от книжката и разни други дреболии които има в комплекта към формичките (тези в зелен цвят).
Ако от Испания излизат около 25 лв, наистина са на сметка.
silrai, незнам дали няма да е нахално, но може ли да те помоля да вземеш за мен като си идваш. Ако можеш - ще се разберем на лични.  Hug

# 44

Общи условия

Активация на акаунт