Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 98 отговора
Мами ,на беба и предстои ваксиниране.Дали да ползваме ваксината на Здравна Каса или Пентаксим?Вие коя използвахте?
Цитирай

гр.Пловдив

Тази ваксина за мен е вземане на пари от по-притеснителни родители.
Една моя приятелка я сложи на сина си и пак боледува много-ВСИЧКО Е ИНДИВИДУАЛНО!
Цитирай

Една моя приятелка я сложи на сина си и пак боледува много-ВСИЧКО Е ИНДИВИДУАЛНО!

Ваксината е имунитет за 5 болести, не за всички.  Laughing

simona06, напиши в търсачката пентаксим, ще ти излязат много теми.
Цитирай

София

ние ползвахме Пентаксим и съм доволна
Цитирай

гр.Пловдив

много добре знам,но лекарят каза,че детето ще има по-добър имунитет след ваксината ,а то 2-3 дни на градина и на лекарства
Цитирай

София

Абсолютно за Пентаксим съм. Ние слагахме такава, няма реакции, то ясно. Освен това знам че е ацелуларна, т.е с разкъсана обвивка на ядрото или нещо подобно. Така че е много по-щадяща.

Симона06, ще е с имунитет (донякъде) срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и менингит, не срещу грип 35 35 35 35
Цитирай

Симона06, ще е с имунитет (донякъде) срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит и менингит, не срещу грип 35 35 35 35

Peace

Забравих да спомена, че и аз съм за тази ваксина. В Гърция сме я били на детето, тук се казва Пентавак, но е същото.
Цитирай

Montréal, Canada

Аз съм против ваксините по принцип,но тъй като не ми стиска да не му сложа ваксина избрах тази ,която е уж по-изчистена(Пентаксим) и съм доволна от гледна точка на това че я понесе много добре,а доколко ще му създаде имунитет ще видим...
Цитирай

Сложихме Пентаксим,много съм доволна-нямаше температура,обща неразположеност... Peace
Цитирай

Варна/Добрич

Ползвах пентаксим,нямаше странични реакции.Тя е 5 - валентна.
Цитирай

София

Сложихме Пентаксим,много съм доволна-нямаше температура,обща неразположеност... Peace

И аз съм доволна.
Цитирай

и ние сложихме Пентаксим, доволна съм няма странични реакции
Цитирай

Sofia

много добре знам,но лекарят каза,че детето ще има по-добър имунитет след ваксината ,а то 2-3 дни на градина и на лекарства

Симона, ако ни открехнеш каква е връзката между дифтерит, тетанус, коклюш, полиомиелит, менингит (тип Б) и настинка или грип всички предполагам, не само аз, ще ти бъдем много благодарни.
Цитирай

Far away from here...

Доволна съм. И наистина има адски много теми за Пентаксим. Peace
Не го казвам, за да те обидя с нещо, просто и аз съм пускала повтарящи се теми, без да открия, че има подобни.
Цитирай

под жаркото слънце

Днес сложиха на малкия последния Пентаксим - много съм доволна, а и му спестих боцкания и прием на ЖИВА ваксина  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 98 отговора