Не става ли въпрос за същата Бранимира.....

  • 8 648
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 107
Вчера по ТВ-то я гледах. Така сърцераздирателно си призна колко много обича първородното си детенце. После се оправда, че и другото го е обичала.
Но ми прозвуча, сякаш е ощетила момченцето си.  Confused

# 106
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да си призная,някак не ми се връзва да го е направила това убийство в дома който е настанена-никой нищо ли не е чул? Rolling Eyes

# 107
  • Мнения: 4 371
И аз я гледах. Стана ми жал. Не искам да вярвам, че е била с всичкия си, когато го е направила. Жал ми е и за момченцето й, което го чака същото детство, каквото е имала майка му Cry

# 108
  • Мнения: 1 770
знаете ли в момента какво се случва с ицко и какво можем да направим за него?ако осъдят майка му, какво ще стане с него? дали ще го дадат за осиновяване или ще виси в някой дом, докато майка му излезе от затвора?

Както казахме по-горе, Ицко е настанен в дом, който е посещаван от ДБМ. По закон в подобен случай детето се настанява в социално заведение. Какво ще стане с него в бъдеще, дали ще има възможност за осиновяване или приемно семейство, можем засега само да гадаем. Случаят е сложен. Важен и изходът от делото на Бранимира. За момента няма отнемане на родителски права.

# 109
  • София
  • Мнения: 7 242
А какво трябва да направи един родител, за да му се отнемат родителските права и изобщо има ли такива случаи в Бг Sad

# 110
  • Мнения: 1 770
Със сигурност има и в България. Но за целта се изисква първо да се мине през съд. дело.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 210
А какво трябва да направи един родител, за да му се отнемат родителските права и изобщо има ли такива случаи в Бг Sad

Има, но това не решава автоматично статута на детето. Тези деца не се вписват в регистъра за осиновяване, а само за приемни семейства. Процедурите са тежки и тромави, минава време и шансът на децата да намерят своя дом намалява. След решението на съда за отнемане на права има един доста дълъг срок, в който "родителят" има право да обжалва....Така, че не си мислете, че, хоп-отнемаме правата и детето е ОК. Имам близко дете в дом, на чиято майка отнеха права преди година и 2 месеца. Още не е извън дома.....И скоро не се очертава  Cry Cry, тя ходи, бабата ходи и доколкото разбрах-независимо, че майката в момента е с отнети права, ако изобщо има шанс за детето-бабата ще има думата, а и тя е.......
Друг случай-на друго дете-майката вече е в затвора, дело и пр.Но...детето няма да бъде вписано засега в регистър-тя иска да си го вземем там!!!!! За да е на по-лек режим. Ей такива неща стават в Абсурдистан. И това е защото законите са такива.

# 112
  • Мнения: 11 306
Едно се моля - смъртта на това дете да не остане безсмислена.
Дано най-накрая тромавата система се раздвижи и да се приемат закони, улесняващи работата на хората в системата. За да няма повече такива случаи!
Много добре разбирам жената. Не е лесно в тези условия да станеш човек, особено ако нямаш добър пример пред себе си. Подхлъзването по кривата пътека е сигурно. Пердето ти пада по-лесно. Ситуацията пък с две малки деца изисква неимоверни усилия - много от вас я усещат в домовете си.
Не хвърляйте камъни, преди да си помислите добре дали на вас не са ви минавали поне за частица от секундата в главите убийствени мисли, когато бебето врещи, другото дете ви нервира с непрестанно "защо" и др.

# 113
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз, колкото и да се мъча да открия нещо "нормално" в постъпката на майката, не успявам.
Израснала в дом, ражда едно дете, условията й на живот са трудни, но след по-малко от година ражда второ/май не от бащата на първото/.
Настанена е в социална институция, но за краткия живот на детето си го пребива два пъти/свидетелства се за системни побои, но два са официално регистрирани/, като вторият е фатален.

Мили майки, всички си имаме своите проблеми, но според експертизата, майката е била вменяема по време на инцидента и е съзнавала действията си.

Може ли някоя от вас да каже, че е нормално да пребиеш двумесечно бебе?По каквато и да било причина???!!!А после да се оправдаеш с това, че обичаш повече другото си дете??!!!
А и е била под надзор на "специалисти", които даже декларират, че не са забелязали да е "насилнически тип".
Какво е това?
Ако е била вменяема в този момент, ако изобщо е такава, за какво говорим?
Умът ми не го побира.

# 114
  • Мнения: 4 195
ох понякога имам чувството че пиша във форума на Висшия съдебен съвет.........
Колко пъти се  написа, че никой не смята случилото се за нормално

ох защо ли си хабя думите...............

# 115
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,моля да ме извините,но така и не разбрах тази трагедия в дома ли е станала-има убийство никой ли не е имало там,никой нищо ли не е чул? Rolling Eyes

# 116
  • Мнения: 1 924
ох понякога имам чувството че пиша във форума на Висшия съдебен съвет.........
Колко пъти се  написа, че никой не смята случилото се за нормално

ох защо ли си хабя думите...............

Мдаа....

# 117
  • София
  • Мнения: 2 840
ох понякога имам чувството че пиша във форума на Висшия съдебен съвет.........
Колко пъти се  написа, че никой не смята случилото се за нормално

ох защо ли си хабя думите...............

Няколко пъти го прочетох това, връщах се назад в темата, мислих върху контекста и така и не схванах идеята.

Какъв Висш съдебен съвет???

Аз, доколкото схващам все пак, твоята болка иде от факта, че на тази жена й се е помагало.
Лошо няма.
Даже е похвално.
Това, че е отраснала в Дом, че оттам нормални хора/по твоите думи/ не излизат, означава ли, че нямам право да си кажа мнението за случилото се?
Тази жена е била в социална институция по времето, когато инцидентът се е случил.Озадачена съм от факта, както и от коментарите на служителите, че най-вероятно майката прикрива бащата.Озадачена съм от безхаберието и некомпетентността на службите.И от факта, че майката е намерена за вменяема.Ако е така, значи е социопат.

Какви думи си "похабила" не зная, зная само че си казах собственото мнение по въпроса.
И попитах "за какво говорим" - за нещастна жена, за убийца, за жена в следродилна депресия, за социопат, за влюбена жена, която прикрива убиеца на детето си??
Попитах, защото не познавам жената, а разбрах, че някои я познават.

Колкото до помощта, която й е оказана, тя е имала своето място.Всеки човек има нужда от помощ.По никакъв начин подобен акт не може да бъде осъден.

# 118
  • Мнения: 184
Тази вечер в новините казаха ,че може би бащата го е направил,а тя го прикрива  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт