дете модел?

  • 2 677
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
бихте ли насърчили детето си да бъде модел, ако има данни за такъв? в България.
познавате ли такива деца?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Не, не бих.
Предпочитам да ги насърчавам да се занимават с по-стойностни и перспективни неща.

# 2
  • Мнения: 145
Не бих му насочила интереса натам.

# 3
  • Мнения: 2 401
НЕ!  И не спирам да се ужасявам от майките, които упорито  тикат децата (дъщерите си) си по този път.  Това направо ме отвращава.  Иначе не познавам такива родители.  Познавам деца с вид на модели, които по цял ден решават задачи и  учат езици..

# 4
  • Мнения: 2 197
Не, не бих.
Това е времеемко занимание, което няма да донесе нищо стойностно на детето. Само ще я вкара в среди, където се очаква да бъде на разположение на всеки с повече пари. Не и пожелавам такава съдба. А и  като гледам интелектуалните възможности на повечето модели бих предпочела да успее да се научи да чете, пише и разговаря. Естествено има и изключения - примерно Гергана Полежанова е член на Менса, но според мен са прекалено малко тези като нея.

# 5
  • Мнения: 125
Защо не?
Никой не е казал, че ако е модел, то няма да си решава задачите и няма да учи езици. Може да бъде по уверено в себе си, да не се притеснява от хора, да е по-свободно и отворено към околните. Всяка крайност е някакво ограничение.
Не пречи да се пробва, на 3-4-5- години не виждам каква вреда може да има такава "школовка". Останалото е въпрос на родителски контрол, възпитание, характер на детето и т.н.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Не.

# 7
  • Мнения: 8 917
бихте ли насърчили детето си да бъде модел, ако има данни за такъв? в България.
познавате ли такива деца?
Не.

# 8
  • Мнения: 3 268
От модна агенция са искали дъщеря ми за модел.Тя няма още 5 години.Имам познати в бранша,знам неща от "кухнята" и никога не бих насърчила детето си да стане модел.

# 9
  • Мнения: 4 841
Не бих. Не познавам такива деца.

Познавам обаче една майка, която мечтае дъщеря й да е манекенка и се къса от яд, че повечето курсове за деца-манекени са след 4 години (девойката засега е на три). Но в техния случай се страхувам повече за психическото здраве на майката, като разбере, че тая работа няма да я бъде, защото (за свой късмет) момиченцето определено няма нито визия, нито фигура за такива експерименти.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-скоро не.
Наистина има далеч по-стойностни неща за правене.

# 11
  • Мнения: X
Не, не и не! Абсолютно съм против тези моделски истории, особено за деца.

# 12
  • Мнения: 1 881
Против съм. Не бих я насърчавала и аз лично няма да я запиша,но не съм и ултра крайна. Ако някога, когато порастне между другото иска да прави и това, няма да я спирам. А че ще е умна, нямам съмнения Mr. Green

А я кажете "нещата от кухнята", какво толкова лошо се случва например на детските курсове. Мисля си, че това са митове и легенди...

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
За моделство на ранна възраст не бих ги насърчила. Но ако се занимават с друг вид изкуства, свързани с изява на сцена, ще е добре да имат някаква подготовка, която ще им помогне да не се притесняват пред много хора или да знаят как се позира, ако се наложи.
Но да се занимават предимно с това, вижда ми се прекалено.
Пък и в България едни неща се носят като слухове... Не се поддавам лесно, но предпочитам да се застраховам и да насоча децата към други поприща, в които могат да се изявят.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
Категорично не Stop

Общи условия

Активация на акаунт