Цервикална слуз

  • 29 712
  • 18
  •   1
Отговори
Момичета имам въпрос... имам цервикална слуз а М ми свърши преди 3-4 дни!!!! това овулация ли е и възможно ли е толкова рано.... тетс още не съм почвала да правя, щото все си мисля , че е рано за ОВУ?

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 22:20 от Хера

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
колко ти е дължината на цикъла и принципно кога ти е овулацията , като ден?

# 2
  • Мнения: 7 716
Цервикалната слуз може да се появи и пет дни преди предполагаемата овулация.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 248
Диана, възможно е през целия цикъл да имаш цервикална слуз. Тя така или иначе съществува, за да поддържа флората на влагалището, но е важно с каква консистенция е, водниста ли е, бяла ли е или белтъкообразна. Ако е белтъкообразна и разтеглива без цвят и мирис, тогава може да се говори за овулация.

# 4
  • Мнения: 2 309
Пише се с "Ц" - Цервикална слуз...
Що се отнася да това дали може да е овулация,има два варианта - тест или преглед при лекар Peace

# 5
  • Мнения: 7 716
Аз лично след овулация нямам цервикална слуз, това се приема за нормално и е хормонално обусловено.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 248
Съгласна съм, Лали, аз също имам само тогава, но според статистиката повечето жени имат слуз през целия цикъл, която се променя по време на овулацията. Нормално е влагалището да има определена влажност и когато е в малки количества, без специфична миризма не мисля че става дума за хормонален дисбаланс.

# 7
  • Мнения: 7 716
Според статистиката през втората половина няма цервикална слуз като правило и това е хормонално обусловено и не е дисбаланс, а нормална реакция.

# 8
  • Мнения: 989
При мен пък всеки цикъл е различно. Обикновено ЦС започва да ми се появява на 6-8 ден, но е бяла, кремообразна. После към 14 ден започва да става белтъкообразна и е такава около 4 дни, до овулацията. След ову обикновено изчезва за няколо дни и понякога няколко дни преди цикъл пак се появява бялата, кремообразна слуз, а понякога до новия цикъл изобщо нямам ЦС. Явно при всеки е различно и организмите ни не винаги се съобразяват със статистиката.  hahaha

# 9
белтъкообразна и разтеглива без цвят и мирис.. такава е... цилъла ми е май 30 дни.. това така и не мога да го разбера ... преди аборта ми идваше на 15 ти .. след него ми идва вече на 28ми.. всеки месец на еднаква дата...

П.П. съжалявам за ЦТО

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И при мен се получава такава слуз преди овулация,но във втората фаза на цикъла липсва.Понякога слуз има,а ову нямам,а понякога имам ову,а слуз не.Организъм,можеш ли го разбра Peace

# 11
  • Мнения: 233
аз пък имам непрекъснато ЦС и съм го проверявала - нормално е при мен, т.е. не се дължи на някакви особени изменения! ту е по-бледа, бе;тъкообразна, ту кремообразна, но винаги я има! с изключение на дните с кървене!

# 12
  • Мнения: 7 716
Има разлика между цервикална слуз и вагинално течение.

# 13
  • Мнения: 9 077
Чакайте сега, аз се обърках или не разбрах точно - за втората половина то цикъла става въпрос, обаче за кое точно: че тогава не трябва да има никакъв секрет (цервикална слуз) или тогава не трябва да има от онази лепкавата, белтъкообразната? Винаги съм мислела, че от лутеалната фаза до идването на М. слузта е кремообразна, гъста. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 120
След ову, по бельото обикновено няма слуз, защото тя се е сгъстила. Ако проверите във влагалището тя е гъста бяла, твърда.
На мен лично иникатор за идване на М. е появата на малки петна слуз по бельото.

Общи условия

Активация на акаунт