Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Имам нужда от съвет относно болничните. В началото на септември от болницата, в която проследяват бременността ми получих болничен - първичен за задържане. След това се върнах на работа за няколко седмици, и сега отново ми издадоха болничен - със същата диагноза (за задържане), само че за един месец. Въпросът ми е - този втори болничен първичен ли трябва да бъде или продължение?
Цитирай

1st floor

мисля , че щом е бил прекъснат , значи втория не е продължение , а си е първичен... newsm78
Цитирай

Хасково

Първичен!
На твоя какво пише?
Цитирай

София

Има ли прекъсване м/у болничните- всеки от тях е първичен без значение, че е със същата диагноза.
Цитирай
На моя пише продължение. Благодаря ви много за информацията. Още днес ще си оправя нещата в болницата.
Цитирай

Хасково

Даже не съм убедена, че имат право на 1 мес. първичен болничен - освен ако това не е перида на престой в болницата.
Хубаво да си проверят нещата защота ащо го представиш като неизряден на работодареля, а той в НОИ от там ще ти го обжават и се започва една дълга процедура и кой знае кога ще си получиш парите.
Да четат тези дето издават боличните има цяла наредба написана!Иначе ние пациентите страдаме за невежеството им!
Цитирай

Абсурдистан

На моя пише продължение. Благодаря ви много за информацията. Още днес ще си оправя нещата в болницата.
Трябва да е първичен. А относно срока - може да ти бъде издаден за по един месец за през цялата бременност. Ако те са без прекъсване ще са продължения, ако има прекъсване ще са първични.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.