Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора


Мнения: 148
Нарочно пускам темата си тук,пък ако модераторите преценят-нека я преместят.
Разделена съм с мъжа ми,който иска развод.Жилището,в което живеем,беше на негово име,но преди 2 месеца(още не знаех,че иска развод) макка му се обади да подпиша нот.заверена декларация,че съм съгласна жилището да бъде "продадено" на свекър ми(явно тя вече е знаела).Току-що ми се обади да ми каже,че иска да продава жилището,защото й трябват парите.С мъжа съм говорила,той е съгласен да живея с детето тук,както и според Семейния кодекс имам право на ползване до 18-год. възраст на детето.Въпросът е,че той все още не е подал молба за развод и се чудя дали не трябва да го направя аз и то мн. бързо,за да не се окаже продадено.А съм сигурна,че те никога няма да го продадат,целта е да ме изгонят.Надявам се да съм обяснила горе-долу ясно,питайте,но ви моля за някакъв съвет;още утре мога да се срещна с Прокурора и ако е необходимо да предприема незабавни действия.   
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
Чакай жилищета е купено по време на брак от съпруга ти. Още не е извършена продажбата ,казваш че си подписала няква декларация каква ........по ДОПК ли ,пълномощно подписа ли , а декларация за гражданство имуществено и семейно опложение?
А ко си опдписала пълномощно веднага при нотариуса да го отеглиш отеглянето в писмена форма с нотариално заверен подпис ,направи и няколко копия и с една нотариална покана с текст ,че оттегляш вс. по продажбата подписано от теб прати и копието на свекъра ти на мъжа ти ако щещш за да има доказателства ,ако въпреки това продадт имота може да атакуваш сделката в 6 м. срок от узнаването -чл.22 ал.3 СК-Разпореждане с обща недвижима вещ или право върху такава вещ, извършено от единия съпруг, поражда действие за другия, ако в шестмесечен срок от узнаването той не го оспори по исков ред.
Цитирай


Мнения: 148
Не,вече е "продадено" на свекър ми само формално де-преди  2 месеца.Как става това оттегляне,кскво трябва да направя?
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
СЛЕД  ДЪЖД КАЧУЛКА ........що не каза ,че епродадено бе.
Ти пълномощно подписали за продажба ,апартамента по време на брака ли е купен, нотариалния акт подписа ли..........вътрешното ми убеждание е ,че вс. е оформено перфектно и ще пиеш студена вода.
Вярно може за определен период съда да присъди да ползмаш чуждо жилище ,ама ква ти е ползата ooooh! то човек преди да прави нещо пита ,не се ли замисли като продавахте!
То развода ако е по исков ред -Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да го предостави на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, за определен срок
А ако е по взаимно съгласие или се споразумявате -както се споразумеете за това......сори ,може би ти звуча ГАДНО ,но не се ли позамисли що ще прехвърляте жилището  на свекъра /жилището разбирам ,че е купуно от вас двамата по време на брака ви /
Цитирай


Мнения: 148
Жилището е на името на мъжа ми от преди брака ни,затова казвам,че според семейния кодекс пак имам право на ползване,забравих кой член беше,т.е. дори и при свекърва ми да живеех,пак имам право да остана там до 18-год. на детето(ако съдът реши,но няма причина да не го направи) .Въпросъте ,че са ме излъгали и така мн. ми усложняват нещата.Пък не се виждам на квартира с детето в близко време,просто ще ми е непосилно.А след 1 год. чакане го преместих на ясла в квартала,в който живеем(т.е. от 10 дена),че иначе ходеще в Лозенец.По този начин всичко се обезмисля и се обърква!А и знам,че е мн. по-добре той да подаде молбата.Дано успявам да обясня,че още съм в шок и се съвземам едва-едва от няколко месеца неадекватно състояние
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
Значи имота не е бил никога СИО.Така както го постави направо обърка всичко ,подписала си декларация че си съгласна семейното жилище да се прададе това -то е семейно че живеете там.
При евентуален развод ,ако беше доказала вина и апартамента беше още собственост на мъжата ти- Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползуването на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява -тоест до 18г. на детето ,а сеа жилището е на родителите му -Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да го предостави на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, за определен срок -тоест няма да е до 18г. на детето предполагам съда ще реши ........абе ако в това жилище живее сам мъжа ви и докажете това при развода ,нищо чудно да се смилят над вас и да ви оставят там до 18г. възраст на детето ----обаче не ви гарантирам за гадориите които може би ще ви спретнат настоящо бившите ви роднини.

Затова ако делото за развод е тръгнало вече ,поискайте от съда да постанови привременни мерки относно ползването на жилището ....така никой няма да купи имот с настанени вътре майка и деца.
Е настоящо бившите ви роднини може да хукнат да ви искат наем за вашто ползване /без ползването от децата/-не плащайте нищо ...ако се случи това -просто съвет!
Цитирай


Мнения: 148
Питах...мъжа ми....каза,че няма от какво да се притеснявам ooooh!
Ами...мн.съм смотана,прецаках се сама.Мисълта ми е,че ако Съдът го присъди временно,тя не може да го "продаде" сега.По споразумение няма как-няма 3 год.от брака.А ако аз подам иск,мога ли да получа право на ползване?И как да оттегля документите по-точно?
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
Никакви документи не може да отеглиш от покупко продажбата -бетон е
Ще ти дадет право на ползване но за определен срок освен ако не докажеш това което писах по-горе ,а и да поискаш привременни мерки това е. Е разбира се ,ако не са продали имота .
Цитирай


Мнения: 148
Благодаря ти много,малко се бавя с отговорите.Утре ще се видя с Прокурора,може той да ме насочи още.Още веднъж мн. ти благодаря и извинявай за притеснението Embarassed
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
Прокурора ще ти каже да си гледаш работата тука няма престъпление.
Цитирай


Мнения: 148
Няма как,става въпрос за Прокурора най-на стълбичката(да не споменаваме имена),с който работим,познавам се отдавна,а и ми е леко задължен Wink Мн. е готин ,помогнал е не на една майка,така че няма проблем.Между др. е е в час с всичко и мн.разбира от работата си.Кактио и да е ,мн. ти благодаря за всичко,утре ще пиша,приятна вечер Smile
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
Абе жена пет пари не давам кого познаваш ....но ако някой такъв  ме заплаши и тръгне да се меси в имотите ми господ да му е на помощ,ако ония хора наемат някой колега да ги защитава може твоя прокурор на борсата да отиде ....от къде си  Mr. Green

Що за глупост.......от кога прокурорите плашат хората и им нареждат кой къде да живее ,ама си инагла хвали се ...то явно има причина да прехвърлят имота  на свекъра..........първо си зададе неправилно въпроса ...не търси изход сделката е бетон........винаги съм помагала ...но ти не си човек за помощ .............такова като тебе шута и ...............
Цитирай


Мнения: 148
Никой не говори за заплашване,става въпрос за процедурите,които следват,никой няма да се меси в чужди имоти,дори не съм си го и помислила.Става въпрос дали може да се ползва това жилище след развод,не да се оспорва продажбата.
Цитирай
Абе жена пет пари не давам кого познаваш ....но ако някой такъв  ме заплаши и тръгне да се меси в имотите ми господ да му е на помощ,ако ония хора наемат някой колега да ги защитава може твоя прокурор на борсата да отиде ....от къде си  Mr. Green

Що за глупост.......от кога прокурорите плашат хората и им нареждат кой къде да живее ,ама си инагла хвали се ...то явно има причина да прехвърлят имота  на свекъра..........първо си зададе неправилно въпроса ...не търси изход сделката е бетон........винаги съм помагала ...но ти не си човек за помощ .............такова като тебе шута и ...............

много грозно изказване към авторката
Цитирай

Свищов

Мнения: 624
Много е точно изказването . А и нямам намерение някойто хал хабер си няма да ми дава акъл -харесва ли ти или не на харизан кон зъбите не се гледат. А прокуратурата не се занимава с такива неща ,недай си боже да се занимае примерно на кого си продаваш жилището щото Х искал нещо си и няма връзка с имота. При условие ,че съм ти написала вариянтите за що-годе възможна развръзка нямаш право дори на мнеие ,освен ако си по-компетентна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора