Сраствания след секцио

  • 4 058
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
как мога да разбера дали имам сраствания?
За сега нямам оплаквания,но искам да разбера какви са ако имам.

Мерси Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Разбира се след преглед с ехограф.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 044
През май направих извънматочна бременност. Логична причина са сраствания от претърпяна гинекологична операциа, в моя случей секцио, тъй като преди проблеми с тръбите не съм имала, а имам и две бременности. За срастванията си разбрах по този начин, иначе никави субективни усещания не съм имала

# 3
  • Варна
  • Мнения: 506
Симтомите са различни в зависимост от мястото и вода на срастванията. Ако се касае за тръбите - извънматочна бременност, стерилитет в най-тежката степен. Ако са сраствания между чревни бримки - раздуване, опъване, коликообразни болки, запек и мн. други. Общо взето, ако не се намери друга причина за оплакванията, по метода на изключване се диагностицират.
Директно не се виждат (С ехограф например), за съжаление Peace

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Директно не се виждат (С ехограф например), за съжаление Peace

Би ли обяснила малко по-подробно, ако обичаш. Темата интересува и мен, дори мислех да пускам подобна.
От известно време имам някакво странно усещане, някъде около десния яйчник, все едно нерв се отпуска и свива. Rolling Eyes Нямам болка, придърпване, нищо необичайно, само това "трепкане", което е почти постоянно.
Записах си час за лекар в събота, но той каза, че ще ме гледа на видеозон. Та по тоя повод ми стана чудно, ако това се дължи на срастване, нали според теб няма да се види?
Благодаря предварително!

# 5
  • Мнения: 186
А как се лекуват срастванията.Някой наясно ли е и би ли разяснилV

# 6
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А как се лекуват срастванията.Някой наясно ли е и би ли разяснилV
Ако е нещо много сериозно, предполагам оперативно, за друг начин не се сещам. newsm78

# 7
  • Мнения: 186
То и аз така предполагах,благодаря за разяснението!

# 8
  • Мнения: X
Ами аз разбрах, че имамсраствания при нормален гинекологичен преглед. Иначе май няма как  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 621
Винаги има някакви сраствания след секцио, въпроса е да са в границите на нормалното. Доколкото знам се откриват с преглед с ехограф Peace

# 10
  • Мнения: 753
ще ви следя ...бях със секцио, но не съм ходила на преглед след това

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Винаги има сраствания - това си е операция, но както е казала Simona, важното е да не са големи.
Гледай си бебчето и не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 1 596
благодаря на всички за отговорите.
аз ходих на прегледите-гинекологични,но нищо не ми е казала.т.е всичко е наред.
но имам като че ли запек Crazy
и от 3 дни ме наболва все едно далака, newsm78,пък не съм ходила дълго за да ме боли.
пък той е на друго място и няма общо с гинекологичната област нали?
та се чудех ако има сраствания какви са симптомите Thinking

# 13
  • Мнения: 911
Разбира се след преглед с ехограф.  Peace


Глупости, да ме прощаваш. Ако беше така с ехото щяха да се виждат и сраствания по тръбите.
Само с цветна снимка или лапароскопия.

Мама мия, гледай си детенцето и не мисли за сраствания.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 506
Виктория, това звучи като потрепване на мускулче по-скоро... Peace
А за лечение на сраствания се мисли, ако проблемите са наистина сериозни и то е оперативно "разделяне" на срастналите зони. Но няма гаранция, че няма да се повтори в някаква степен.
Мама мия, гледай си детенцето и не мисли за сраствания.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт