Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Фотография и графичен дизайн
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Русе

реших да отворя нова тема и тук да пускаме оригиналите и обясненията от различните конкурси.Така ще е по подредено
започвам с това,защото ми отне цял ден

http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/21/orig … DUB23DmLNNcH5u7PA
Първото нещо беше на намеря подходящи дрехи шапки и обувки,нов фон,аксесоари.
След това изрязах всяко едно дете и после изразах поотделно всяка глава,крак,ръка после всяко око ,уста,започнах да ги напасвам-трих добавях,рисувах тук таме.Когато ги напаснах/предварително ги преместих всички на нов документ без фон/добавих фон и колата с цветята.Нарисувах нов под/все едно ,че са в студио от едно време/сложих сянка на всяко дете,за да е по реалистично.

Това е основата-следва ретрото.
Понеже ретро картичките са рисувани допълнително и обикновенно са с доста ярки цветове/направо кичозни/реших да се доближа максимално до този стил но не толкова фрапиращо чак.
Понеже предварително бях отделила всичко сега ми беше лесно.
Задавах различни цветове на отделните дрехи и след това с помощта на БЛендинг мод-предимно софт лайт-оцветявах дрехите,които предварително обезцветих.
Намалих сатурацията на лицата и откритите части на децата,нарисувах им розави бузи/нещо много характерно за ретрото/
Очите и устничките оцветих отделно
Когато свърших с цветовете по цялата снимка трябваше да я оеднаквя-малко левъл-малко контраст-криви-блюрнах и шарпнах тук там.Сложих фото филтър най отгоре.
Следва състаряването-Първо си поиграх с настройките на shadows/highlights-след това сложих малко шум,после добавих текстура.Десатурирах я и -софт лайт-с намалена прозрачвост.С гъбата поизтрих тук там и мисля,че това е всичко

Тук ми беше значително по лесно

http://images.annaanastasova.multiply.com/image/3/photos/21/orig … CCf8iwmPx6UNXXYsg
Само изрязване ,напасване,малко сянка за по голяма реалистичност и останалото са настройки на сатурацията,фотофилтър,малко блюр-левъл-шарп.Накрая текстура и готово

тук по същия начин

Цитирай

Русе

хейде-никой ли няма да пусне оригинал baby_neutral
Дяволинка-ще ми е много интересно да споделиш как направи ретуша.За мен това е може би най добрия ретуш на лице който съм виждала
Цитирай

София

Eх, знаех си, че колажа Мама Цоцоланка е твой  Hug Laughing
СТРАХОТНИ НЕЩА ПРАВИШ АНИ, аз има още мноооого боб да ям  Embarassed Blush
Цитирай

Вече в моята си приказка...

Ани, довечера и аз ще обясня как да направих колажите, особено на Дорка 1, че е по-интересен, въпреки че не стана особено сполучлив  Laughing
Цитирай

Русе

Браво Мира-май само ние сме инициаторки за това Crying or Very sad
Цитирай

Вече в моята си приказка...

Браво Мира-май само ние сме инициаторки за това Crying or Very sad

Ами Еми е обяснила за нейните колажи в темата с анкетата
Цитирай

Русе

сега видях,но мисълта ми беше да пускаме тези обяснения в една тема изобщо за напред,защото така много се губят и на някой ако му притрябва нещо има да се чуди къде точно да го намери.А така като го вижда нагледно е по лесно
Цитирай

София

Както вече коментирахме, показвам оригиналите и кавърите:

Оригинала на "чакам те" в абсолютно суров вид (намален размер само):

и преработката

Какаво съм направила:

Рязане, нивелиране на ориг. снимка  Very Happy и непълно десатуриране.
Изтриване на котето до Лили
Поставяне на мечето на мястото на чашата в ръката. Ръката е рязана и "лепена" в нова позиция, тъй като оставена оригинална и обезцветена, стоеше много неестествено. (и сега като я гледам пак не ми харесва)
Непълно десатуриране на мечо и нагласяне на цветовете от него да си отиват.
За цялата снимка в този и вид:
Много си играх с 'Левълс', Яркост и контраст, има глоу ефект.
Лицето, ръцете, обувките и косата са дообработвани "да излезнат" с бърн тул и додж тул /Не ще да ми пише английски букви в поста newsm78/
Добавен е филтър с топъл цвят.
Най-отгоре - филтър с текстура на стара хартия, който е изтрит върху Лили.
И накрая - стара рамчица, за завършен вид и заглавие Very Happy
А, и в последния момент надрасках малко надписи и дудъли по белия камък на стената Laughing

А сега за "потс"
(пак не ще на инглиш да пише...?!)

Оригинала: и преработката:
 Тук работата ми беше много малка:
Както виждате изрязала съм доста от снимката.
В нов слой десатурирах копие(пак непълно) на цветното и изрязах кърпата, роклята и цвета на мушкатото.
Поиграх си с цветовете да не са толкова ярки.
Сложих топъл филтър. Тук там за да извадя някои детайли с додж тул и бърн тул.
И това е в общи линии. Много лесно  - нищо не съм рязала, лепила кроила. Всичко си ми беше наготово. Laughing
Отначало мислех цялата снимка да участва, но ме домързя да крия колата, да измислям задънка и т.н

Другите ми разработки по темата, вече са претворени в рамки - едната вече я качих:
http://emeto.multiply.com/photos/photo/8/138
а втората: http://emeto.multiply.com/photos/photo/12/27.jpg  също ще я рамкирам

Хич не ме бива в обясненията, ако нещо не е ясно -питайте.
Цитирай

Варна

Ани, браво за страхотната идея да събереш всички обяснения на едно място. Да могат такива като мен да се учат
Цитирай

София

Благодаря за обясненията, но какъв е този филтър за топъл цвят?
Цитирай

In the world of miracles...

Ани, не мога да пропусна да те поздравя за страхотната тема!!!  bouquet
Благодаря ти и за комплимента!
Сега ще обесня как направих ретуша.
Избиращ подходяща снимка. Дублираш слоя, просто за всеки случай, ако нещо се омаже.  Very Happy
Филтър -> Блър-> Сърфис Блър
На същия слой давам Лаер маск. Заливам с черно. С мека бяла четка рисувам областите които искам да се виждат. Около жчите, устните и т.н като скривам лошата кожа. Така покривам истинската кожа със замъглено копие.
Дублирам слоя - избирам Софт Лайт от блендинг опшънс.  Понеже кожата изглежда много гладка и е неестествено, правим нов слой, заливам със сиво и изтревам с гумата излишното - оставям сиво само при лицето - без очите и устата.
Филтър -> Нойс -> Ад нойс /Юниформ - Монохраматик/- Амаунт /около 10/. Това зависи от резолюцията на файла. Общо -взето по усмотрение.
Пак Филтър - Стайл - Ембос /Опосити към 50%/.
После малко грим - знаете как става.

П.П. Извинявам се че пиша само на кирилица, Флекс Тайра ми се е скапал.
Цитирай

Czech Republic

Ето и моите обяснения:

Първо махнах надписа отзад, както и бялото от портата. После промених цвета на блузката, защото розовото не си отиваше с жълтото на цветята и освен това забелязах, че нещата на Ким Андерсон са предимно в кафяво-оранжева гама. Изрязах момиченцето и цветята и копирах в нов слой. На фона дадох сепия, но леко десатурирана. Дадох и блур моушън,  но лек за да се получи лек 3D ефект. Кожата на детенцето направих по ето този урок: http://www.eyesondesign.net/pshop/soft_colors/picturemanip.htm  Хареса ми, че не става напълно десатурирана и мъртвешка. Малко изострих цвета на дънките(не знам дали имаше нужда...), като си поиграх с хю и сатурейшън. Смятах колажа да остане така, но после ми дойде идеята за чадъра, който първоначално беше зеленикаво бял.

Сега отчитам, че трябваше да намаля сатурацията и на цветята и да ги направя по-убито жълти и в по-топъл цвят...

Ами това е...
« Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 23:48 от natalyna »
Цитирай

Русе

още веднъж голямо Браво и за Наталина
аз се заблудих,за косичката,че не си я дооцветила,а тя просто такава си е снимката Laughing,а за цветята и един фотофилтър отгоре можеше да свърши чудесна работа,за да не са толкова ярки и жълти цветята.
Дяволинка-благодаря ти за обяснението-не бях правила ретуш точно по този начин и е време да опитам Praynig
Цитирай

Браво за идеята да се споделят тънкостите. Има какво да се научи от вас.
Ако ви интересува моя некадърен опит от вчера извън конкурса, мога да споделя.
Цитирай

Русе

естествено,че ще споделиш.Сигурна съм ,че всичко споделено тук ще е от полза Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора