Защо се спира нощното кърмене?

  • 2 741
  • 47
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Моето момче е почти на 9 месеца, но все още се кърми нощем.
Педиатърът се опита да ме спре още на втория месец, но аз не го послушах.

Бихте ли споделили защо се препоръчва да не се храни бебо нощем? (на мен самата не ми пречи, заспивам си като пън след кърмене)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Шири се едно педиатърско схващане,че стомахчето трябва да има задължителна 6 часова нощна пауза,за да си "починело".На мен винаги ми е било чудно как ще обясня на озверяло от глад бебе,че няма да яде,а трябва да си почива.Бебето яде нощем докато има нужда от това.Някои се отказват рано(моята дъщеря спря на 2 мес.),други дърти магарета още сучат нощем LaughingВсяко дете е индивидуално и мисля,че не трябва да се налагат общи рамки.

# 2
  • Мнения: 8 917
Ако си го спре само - защото така е решило, че няма нужда. Иначе не се спира.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 12:39 от The Sun*

# 3
  • Мнения: 3 718
За да може бебето насилствено да се доближи до отбиването и като му се позаменят няколко хранения, колхозничката-майка да се върне да преизпълнява плана за петилетката. Също за да има нужда да си задоволява сукателния рефлекс и нуждата от успокоение със синтетични продукти, да има нужда да се купува залъгалка, шишета за вода, биберони и т.н. Друга причина не виждам, но пък сигурно нищо не разбирам  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 8 242
За да може бебето насилствено да се доближи до отбиването и като му се позаменят няколко хранения, колхозничката-майка да се върне да преизпълнява плана за петилетката.

 Joy Чудна си  Hug

# 5
  • Мнения: 982
Продължавам да кърмя през нощта.Признавам, имах надежда да спре след като му излязоха всички зъби...Той не пожела,ще чакам Laughing
Почти всички сме съветвани да спираме нощното кърмене от педиатрите.Глупостите за почивка на стомахчето са известни.

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Продължавам да кърмя през нощта.Признавам, имах надежда да спре след като му излязоха всички зъби...Той не пожела,ще чакам Laughing
Почти всички сме съветвани да спираме нощното кърмене от педиатрите.Глупостите за почивка на стомахчето са известни.
Ехаааа, 2 години! Браво на Крали Марко (Йордан) и майка му!  Wink

# 7
  • Мнения: 304
За да може бебето насилствено да се доближи до отбиването и като му се позаменят няколко хранения, колхозничката-майка да се върне да преизпълнява плана за петилетката.
newsm10

Точно така - майката трябва да е свежа репичка на работното място, а не да дреме, щото е ставала цяла нощ да кърми.

... моя бебо е на 7 м. Когато се роди беше мъничък 2600 гр. и в родилното ми казаха задължително да го будя нощем да суче през 3 часа. Та като го подкарахме така и до сега нощем суче по 2-3 пъти. Най-дългите му интервали бяха по 5 часа, но през последния месец на 3-4 часа сам си иска.

И мен педиатърката ме кара всеки път като ме види да отучвам бебо от нощното хранене, но при нас не се получава. Той започва да реве неистово, докато не захапе цица. На мен също не ми пречи да го кърмя нощем. И аз не виждам причина и смисъл да насилвам детето, щом иска да суче - значи има нужда. Лошото е, че мъжа ми също ме критикува - казва ми "Ако продължаваш така, детето първи клас ще стане и ти пак ще ставаш да го кърмиш" - какво да правя като вярва на педиатърката  Outta Joint.

Пешка, пусни някой линк за въпросните глупости, ще ми се да попрочета това-онова, но нямам особено много време да ровя  Hug.

# 8
  • Мнения: 982

Ехаааа, 2 години! Браво на Крали Марко (Йордан) и майка му!  Wink
Благодаря!
Ще излъжа,ако кажа,че не ми се е искало да легна вечерта и да се събудя сутринта. Simple SmileСпим заедно и така неудобствата са по-малко.


Пешка, пусни някой линк за въпросните глупости, ще ми се да попрочета това-онова, но нямам особено много време да ровя  Hug.
Аз имах предвид,че повечето от нас са чували от педиатри,баби,познати за прословутата почивка на бебешкия стомах.Мисля,че твърде често чуваме подобни нелепи твърдения.Тук са споделяли много майки,които са съветвани така"компетентно" Laughing

# 9
  • Мнения: 134
Мисля, че са прави момичетата - спирането на нощното кърмене по се връзва със старите методи на хранене на бебковците и някак не се вписва в кърменето на поискване /последното не може да важи само за през деня, я!/. Ние си спим тримата и така ни е доста добре, на мен буденето също не ми пречи и често съм заспивала с гърдата "навънка". Даже се случва нерядко ако таткото усети преди мен, че малката сумти и търси, да ме сбута и да каже : "Дай цица"!  Laughing

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
... ако таткото усети преди мен, че малката сумти и търси, да ме сбута и да каже : "Дай цица"!  Laughing
smile3532

# 11
  • Мнения: 1 117
Мен педито не ме тормози със спиране на нощното хранене , защото от втория месец го лъжа ,че спи цяла нощ, както пише в книгите LaughingЛъжи...лъжи , ама на никого не пречат WinkНо да си призная ,че си мечтая да поспя малко повече от 5 часа на вечер Wink

# 12
  • Мнения: 2 274
И ние още си хапваме нощем, а на педито съм казала, че спи по цяла нощ  Outta Joint  Mr. Green!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
Да се включа и аз...дори напоследък /явно зъбки/ почна да яде по 3 4 пъти през нощта ужасссс снощи не съм спала...но педито знае, че от двумесечна не се буди...и съответно не яде.Не трябва да се яде нощем за да можело кормечето да почива, съответно мозъка...щото пък той изпращал импулси като за хранене и т.н. Явно на нашето бебе мозъка му праща импулси, че е гладно...като е гладна ще яде..насила немога да й кажа...стой до 6  часа  щото така трябва или да я залъгвам с водичка...е не че и аз не иска да поспяяяяя, но и на това ще му дойде времето...Simple Smile))

# 14
  • Мнения: 753
Аз пък на никого нищо не казвам вече Wink
Кога ял, кога спал, кога бозал си е негова и моя работа Simple Smile

На 1 г сме вече и все дърдорят около мен за отбиване - ами да отбиват тези,които искат Simple Smile

# 15
  • Мнения: 19 286
момичета,а не е ли вредно бебето да яде по-няколко пъти през нощта?аз имам чувството,че моята госпожица изсуква повече мляко нощем отколкото денем.откакто започнах да захранвам след 6месец,започна да яде нощем по 4пъти и повече понякога.

# 16
  • Мнения: 136
За да може майката да спи, и тя е човек! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 304
Момичета, наистина в книгите даже пише, че на бебчо като му избиват зъби иска по-често да суче - особено нощем, и това е нормално.
Кърмата не е като АМ. За кърмене някой да е чувал да има ограничения по колко мл. да изпива бебчо, но за АМ има.

Буби, и аз като почнах захранването бебчо започна нощем да папка по-честичко, но мен това не ме тревожи, особено сега като се върнах на работа и имаме 2 заместени хранения. Така съм спокойна, че си получава достатъчно кърма, въпреки че ме няма през деня.

# 18
  • Мнения: 8 242
момичета,а не е ли вредно бебето да яде по-няколко пъти през нощта?аз имам чувството,че моята госпожица изсуква повече мляко нощем отколкото денем.откакто започнах да захранвам след 6месец,започна да яде нощем по 4пъти и повече понякога.

Тони винаги е сучел нощем повече, отколкото през деня.. И още е тъй  Crazy Колкото по-голям става, толкоз по-често започва да се буди - вече се чудя има ли повече накъде  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 34
И моят Тони колкото по-голям става, сякаш повече се буди и иска да суче. Имам чувството, че от спането при нас не може да заспива сам, а е свикнал да се обърне и да намери гърда.  Joy ЧУдя се дали не е защото преди го нахранвах и оставях обратно в кошарата му, освен в сутрешните часове, когато адски много ми се спи и само го вземам при мен и си заспивам. Нямам нищо против да го кърмя нощем, но все пак се притеснявам дали пък не му преча да се научи да си заспива сам.  newsm78

# 20
  • Мнения: 19 286
днес бяхме на консултация и казах на педито,че  малката суче по сто пъти през нощта.той каза,че нямало проблем,просто имала нужда т повече калории и си ги наваксва нощем.препоръча ми да давам каша за вечеря,за да я държи сита.

# 21
  • Мнения: 1 674
щом бебо иска да суче давате мами!Ние понякога спим по цяла нощ,друг път не можем да изкараме и 5 часа.Така че нямаме нощен режим на сукане,защото огладнее ли бебо само със сукане се успокояваме.Simple Smile

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моят син спря нощното кърмене почти сам на 1г. и 6 м. Казвам "почти сам", защото една нощ след като ми беше висял на гърдите 2 часа, без да се храни, а просто така, ми писна и му казах, че млякото е свършило и че ще има чак на сутринта, и той без никакви протести се обърна и си заспа. Останах направо без думи. Crazy Следващите вечери си търси 1-2 пъти, но като му кажех, че сега няма, си заспиваше без проблеми. Става въпрос за дете, което се будеше и го кърмех по 5-6 пъти, а като растат зъби- безчет.
Сега го кърмя сутин като се събуди, нощем още се буди, но не търси да яде, а да идва по някое време да спи при нас. Аз лично винаги се водя по детето си, за всичко си идва времето, търпение му е майката. Grinning

# 23
  • Мнения: 1 072
Най-общо, защото педиатърът ти работи по стара схема, отречена в целия свят преди повече от 30 години...
През нощта е добре да кърмиш докато иска. Моят искаше до поникването на 20-я зъб. После сам се отказа почти изведнъж. Плюс това, че ако работиш през деня, ти остава вечер, нощем и сутрин. Денем си изнервена, забързана, кърмата е по-малко... Нощем и особено на зазоряване е пир за малкия Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз се опитах на няколко пъти да я откажа от нощното кърмене, но безуспешно и се отказах. Продължих да си я кърмя и през нощта. На педиатърката не съм обяснявала, защото не ме е и питала...

# 25
  • Мнения: 415
Момичета, досега не съм кърмила през нощта, защото ги слушам педитата че трябва да почива стомахът, пък и нямам много кърма и ми се спи. Обаче ей сега се обадих на майка ми да питам, понеже моят стомах си е много добре, и тя каза че ме е кърмила през нощта със сигурност.
Това ме накара да взема едно важно решение - почвам и през нощта каквото има.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Спира се, защото има много майки, които ги мързи да стават да кърмят. Лъжа и измама са приказките за почивки на стомахчето и дрън дрън. Ама друго ми е интересно - как спят спокойно, като бебето им реве от глад? Яки нерви трябва да имаш, за да си такъв непукист Naughty

# 27
  • Мнения: 982
Казвам "почти сам", защото една нощ след като ми беше висял на гърдите 2 часа, без да се храни, а просто така, ми писна и му казах, че млякото е свършило и че ще има чак на сутринта, и той без никакви протести се обърна и си заспа.
Децата са различни.Когато на моето му кажа,че млякото е свършило,се ядосва,плаче,пищи.Не става.....
Моят искаше до поникването на 20-я зъб. После сам се отказа почти изведнъж.
И на мен това ми беше надеждата.Продължава да се буди.
Ще чакам още.... Simple Smile

# 28
  • Мнения: 298
Дъщеря ми суче повече вечер,отколкото през деня.Почивка от 5-6 часа сама си прави,но от 20.00-21.00ч до към 2.00-3.00ч.Поне две три хранения имаме през нощта,при това си хапва повече като количество от когато и да е през деня.А и аз имам повече кърма.
Какво има да си почива празно коремче.Аз място не мога да си намеря като съм гладна и тичам към хладилника,а това мъниче дето расте да кара на вода.Е това не  го разбирам.
По принцип слушам съветите на личната,но.........гладно детето не го държа.И през деня се храним на поискване.

# 29
  • Мнения: 1 854
И на мен ми е интересно за нощното кьрмене.Според майка ми сьщо не било добре, но не се аргументира защо(така била 4увала, така и тя навремето правила).Аз до ден днешен кьрмя нощем, пьк и малката се буди и си иска.

Имате ли изто4ник на информация в който пише за ползите/вредите от нощното кьрмене?

# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Казвам "почти сам", защото една нощ след като ми беше висял на гърдите 2 часа, без да се храни, а просто така, ми писна и му казах, че млякото е свършило и че ще има чак на сутринта, и той без никакви протести се обърна и си заспа.
Децата са различни.Когато на моето му кажа,че млякото е свършило,се ядосва,плаче,пищи.Не става.....

Разбира се, че са различни. Нали точно това съм и казала- всеки да се води от собственото си дете.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 941
И ние все още се кърмим нощем. Не мога да му го премахна. Като пристрастен е. Tired

# 32
  • Мнения: 1 199
Спира се, защото има много майки, които ги мързи да стават да кърмят. Лъжа и измама са приказките за почивки на стомахчето и дрън дрън. Ама друго ми е интересно - как спят спокойно, като бебето им реве от глад? Яки нерви трябва да имаш, за да си такъв непукист Naughty


Ами аз при първото ми дете слушах педиатри от старата школа, нощем давах само водичка, ама какво ти спокойствие, това дете се съдираше от рев цяла нощ, а аз дандурках Sick Вечерта беше много изморена и заспиваше на цицата след 1-2 минути и повече не можех да я събудя за да я дохраня. Събуждаше се малко по-късно озверяла от глад, аз обаче страх - да не му се претовари стомахчето, нали трябвало не знам си колко часова нощна почивка. Бяхме се идмъчили цялото семейство. Сега като съм в Канада такива глупости няма кой да ми говори, напротив - всеки ми казва да храня на поискване и че нощното кърмене е особено полезно. И детето е спокойно, и аз съм спокойна. Не съм търсила научна литература по въпроса, достатъчно ми е че лекарите и в книгите препоръчват точно това.

# 33
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Дъщеря ми суче повече вечер,отколкото през деня.Почивка от 5-6 часа сама си прави,но от 20.00-21.00ч до към 2.00-3.00ч.Поне две три хранения имаме през нощта,при това си хапва повече като количество от когато и да е през деня.А и аз имам повече кърма.
Какво има да си почива празно коремче.Аз място не мога да си намеря като съм гладна и тичам към хладилника,а това мъниче дето расте да кара на вода.Е това не  го разбирам.
По принцип слушам съветите на личната,но.........гладно детето не го държа.И през деня се храним на поискване.
Peace

# 34
  • Мнения: 789
Преди няколко дни се върнах отново на работа и се заприказвахме за кърменето. Аз казах, че още я кърмя и през нощта, и една колежка заяви, че нощното кърмене в даден момент започвало да вреди на зъбите. В кърмата си има въглехидрати, които биха могли да направят кариеси. Чудя се обаче на практика как стои въпроса. Някой има ли наблюдения?

# 35
  • Мнения: 3 718
Преди няколко дни се върнах отново на работа и се заприказвахме за кърменето. Аз казах, че още я кърмя и през нощта, и една колежка заяви, че нощното кърмене в даден момент започвало да вреди на зъбите. В кърмата си има въглехидрати, които биха могли да направят кариеси. Чудя се обаче на практика как стои въпроса. Някой има ли наблюдения?
тази статия я четох на скоро http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174758.0 дава някои отговори  Peace

# 36
  • Мнения: 350
При нас остана кърменето към 4-5 сутринта, но напоследък се буди към 1-2ч.Обаче не от глад, нещо друго го мъчи човека, вероятно зъби, макар, че няма индикации за растежа им. В атака обаче влиза вълшебната цицка и бебчо моментално заспива.Единствено ме тревожат малко две неща -нямам сили да го вдигна от леглото, /на помощ идва таткото/ и това, че памперса не издържа до сутринта и пропуска, а се притеснявам, че може да настине сега зимата, ако го сменям в полусънено състояние.
Няма нищо по-хубаво от кърменето! Едва ли ще мога аз да се отбия!

# 37
  • Мнения: 2 159
Шири се едно педиатърско схващане,че стомахчето трябва да има задължителна 6 часова нощна пауза,за да си "починело".На мен винаги ми е било чудно как ще обясня на озверяло от глад бебе,че няма да яде,а трябва да си почива.Бебето яде нощем докато има нужда от това.Някои се отказват рано(моята дъщеря спря на 2 мес.),други дърти магарета още сучат нощем LaughingВсяко дете е индивидуално и мисля,че не трябва да се налагат общи рамки.
съгласна съм, ние също се отказахме на 2-рия месец, но всяко детенце е различно, не го спирай щом има нужда Peace

# 38
  • Мнения: 354
Ние спряхме нощното хранене на 2 месеца, за два дни се отказа и от водата която му предлагах, сега си спинка и няма проблем а на сутринта хапваме доста 200-260мл.

# 39
  • Мнения: 183
И на мен ми е интересно за нощното кьрмене.Според майка ми сьщо не било добре, но не се аргументира защо(така била 4увала, така и тя навремето правила).Аз до ден днешен кьрмя нощем, пьк и малката се буди и си иска.

Имате ли изто4ник на информация в който пише за ползите/вредите от нощното кьрмене?
Ето някои:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25827.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24099.0

# 40
  • Мнения: 69
Мойто бебе опита да спре нощното хранене около 3тия месец,но беше доста слабичка и аз и давах да суче в полусънно състояние.Незнам,дали сбърках,защото досега/вече ще стане на 9 месеца/хапва нощно време по 3,4 пъти.
Пък имам братовчедка с недоносено бебе/то беше 40 дни в кувиоз/и сега е на АМ на месец и половина му дават шише вода през нощта и твърдят,че вредно било нощното кърмене и изобщо се чудят как така на 9 месеца не го отбивам вече.
И другото,което казват,че кърмата ми вече съдържала незнамси какво/абе нищо ценно/ Sad

# 41
  • Мнения: 1 924
Някъде имаше едно изказване на съфорумка,че някакъв невролог й бил казал,че нощното хранене било вредно за мозъка-не можел да си почине.На мен ми е интересно ако мозъка тръгне да си почива,дали въобще ще се събудиш на сутринта,но нейсе...
Изводът е,че не съм виждала никъде добре аргументирани и логични доводи да се спира нощното хранене по усмотрение на майката/педиатъра/бабите/съседката и т.н.
Докато за ползите от кърменето и нощем има достатъчно материал,част от който вече беше посочен от момичетата по-горе.

# 42
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ей, момичета, страшни сте!   bouquet
Аз не мога да се оплача от никакъв натиск - и майка ми и свекърва ми са кърмили над година (майка ми цели 3  Mr. Green) и ме поощряват, а и се гордеят с мен  Laughing. А педиатъра още в самото начало като разбра, че искам и ЩЕ кърмя дълго, просто каза "Браво, каква отдадена мама".
За голяма моя радост още от студентските години съм свикнала да спя на пресекулки, без това да ми представлява проблем... и сега ще си къъърмя, къъърмя, докато тръгне на училище!  hahaha

# 43
  • Мнения: 3 718
Ние спряхме нощното хранене на 2 месеца, за два дни се отказа и от водата която му предлагах, сега си спинка и няма проблем а на сутринта хапваме доста 200-260мл.
Само не се учудвай ако след някои друг месец в периода на зъбоникненето започне да се буди. Алекс имаше един блажен период от около 2 месеца, в които спеше по цяла нощ, че даже се будеше след като съм си теглила душ. Питай ме сега какво чудо е. Е, осъзнавам, че можех да го строя в две редици и с прилежно количество силикон и Н2О да го приуча да си спи, но смятам, че след като се буди и иска да суче значи има нужда от това.

# 44
  • Мнения: 79
Здравейте мами,и ние сме в отбора с моето Мими.През цялото лято правеше 6ч.паузи вечер,но от известно време се буди по 3-4 пъти през ноща.Много се ядосвам някой като вземе да ме поучава да давам вода вместо да кърмя #Cussing outами как да стане това като бебка не иска вода,а иска цица Laughing,пък и аз да не съм някои дебил да си мъча детенцето нека си суче колкото иска.Пък и много се радвам като я кърмя,доставя ми огромно удоволствие.(при вас как е?)Засега имаме 2 зъбчета които излязоха без никакъв проблем и се надявам и за напред да е така.Вярно че спането е на пресекулки,но това е майки сме.

# 45
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здравейте мами,и ние сме в отбора с моето Мими.През цялото лято правеше 6ч.паузи вечер,но от известно време се буди по 3-4 пъти през ноща.Много се ядосвам някой като вземе да ме поучава да давам вода вместо да кърмя #Cussing outами как да стане това като бебка не иска вода,а иска цица Laughing,пък и аз да не съм някои дебил да си мъча детенцето нека си суче колкото иска.Пък и много се радвам като я кърмя,доставя ми огромно удоволствие.(при вас как е?)Засега имаме 2 зъбчета които излязоха без никакъв проблем и се надявам и за напред да е така.Вярно че спането е на пресекулки,но това е майки сме.
О! И на мен! От една страна се радвам, че му давам нещо от себе си, а от друга се възползвам да го гушкам  Twisted Evil че иначе не се дава!

# 46
  • Мнения: 4 242
Пешка спокойно, има надежда! Дъщеря ми изкара последните кътници на около 2г, няколко месеца по късно (може би на около 2.3- 2.4г) спря да се буди нощем от раз. Казвам около защото в един момент си дадох сметка че вече спим по цяла нощ, но кога е станала точно магията нямам идея Grinning

Оранжево небето, много са източниците, не мога да цитирам сега, но виж библиотеката, има инфо по въпроса и там.
Аз лично вреди не виждам в нощното кърмене, може би леко недоспиване на майката, но проблема е решим, например ако тя започне да спи с детето.
Полезности много обаче. Помагаме на детето да се наспива пълноценно, тъй като предлагайки му гърда то не се разбужда особено и бързо се унася в сън.
Укрепва нервната система. Доказано е че до 2г децата се будят не от глад или друго подобно а поради незрялост на нервната система, поради тази причина не умеят да преминават от фаза на лек сън във фаза на дълбок и се събуждат. Научават се на около 2- 2.6г, до тогава ние им помагаме.
Нощна почивка за стомаха не е нужна, тъй като кърмата се разгражда и усвоява за около час, ако бебето суче през 2 часа ето че един час стомаха си е починал, после следва глад.
За лактацията е важно нощното кърмене, всеизвестно е че през нощта нивото на пролактин е най високо, ако гърдите се стимулират през това време, майката си подсигурява едно добро количество мляко за през деня.
Всички знаем и че порасналите бебета, някъде на около 2-3 месеца, стават твърде любопитни, започват да с въртят и разсейват, не се хранят пълноценно, защото изучават света около себе си. Сукват малко докато задоволят моментния си глад и после се разсейват от всеки шум или движение. За сметка на това си набавят липсващите калории през нощта, когато сучат спокойно и кротко в прегръдката на мама.
Кърмените нощем бебета са далеч от риска СВДС. (Аз лично ако Ива не се събудеше 3-4 часа се будех да я погледам всичко наред ли е, ставах неспокойна- ето пак природата)
Има и още, но сънчо вече ме натиска Joy
Ако човек се размисли, ще види че природата не е измислила нищо излишно, всичко е преценено и изчислено до най- малката подробност. Бебетата не са разумни същества все още, по скоро се осланят на инстинкта си, щом им е зададено да е будят значи има причина.

А по темата: Спира се според време оно, когато са измислени първите АМ, твърде бедни а и тежки за бебешкото стомахче. Тогава се е захранвало още първия месец, защото се е считало за по малкото зло, иначе казано ако бебето получава голото краве мляко се сдобива скоро с анемия, но ако се храни и с твърда храна, макар и с незряло сомахче, може да извлече някакви полезни съставки (витамини, минерали и т.н.). АМ е било едно голо краве мляко, без никакви добавки, с разбита молекула за да е по лесно смилаемо, уж. При положение че бебето се е борило цял ден с тази и онази храна е редно наистина да се остави да почине малко. 

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 01:27 от Мери

# 47
  • Мнения: 982
Мери,благодаря!Дано и при нас се случи това.Няколко месеца са минали вече от излизането на последния зъб.Ще чакам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт