Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 окт. 2007, 15:09 ч.

Въпрос за почистване на тава

• 1 969
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте момичета!

Вчера правих туршия от камби и ги пекох в тава във фурната, но... от захарта и солта, с която се запичат се получи нещо като изгорял карамел по дъното на тавата, който ми е невъзможно да измия по никакъв начин. Пробвах да накисна с вряла вода, - нищо. Просто е като бетон. Пръсках с Меглио - отново никакъв резултат.

моля ви, ако имате идея как бих могла да почистя този толкова загорял карамелено-солен бетон, казвайте, че тавата ми е чисто нова, и то от чисто новата ми печка Embarassed
Ако беше някаква каквато и да е тава, щях да я изхвърля и не бих се ядосвала толкова.

PraynigМоля, помагайте Praynig

# 1
Първо - заливаш с вряла вода. После - Cif. Ама да поседи малко. Ако трябва - повтаряш. Успех!

# 2
  • Пловдив
Налей вода в тавата и пробвай да я нагрееш във фурната, за да може да се поразтвори бетона Simple Smile и не се отказвай от Мелиото.

# 3
  • Стара Загора
Медикс за почистване на фурни и котлони, мажеш изчакваш 10-15мин, измиваш ако има още пак така докато се разтвори напълно. Препарата е бял и гъст ако не си го ползвала.

# 4
  • София
Благодаря Ви!
Ще изпробвам и с Циф и с Меглиото. За тях не се бях сетила.

Току що я накиснах отново с вряла вода и Бреф...

# 5
  • Стара Загора
Медикс за почистване на фурни и котлони, мажеш изчакваш 10-15мин, измиваш ако има още пак така докато се разтвори напълно. Препарата е бял и гъст ако не си го ползвала.

Peace

С Циф трябва да търкаш, Меглиото не е ефективно при толкова загорял съд. Обаче Медикса ще свали всичко. МОже да е на 2-3 пъти, но поне няма да търкаш.

# 6
  • София
Току що излях повече от половин шише Медикс в тавата и я сложих във фурната на 100 градуса да се загрее. Дано стане нещо.
Ако трябва ще търкам, само да се почисти. Но то е толкова твърдо, че все едно търкаш бетон, аз затова и в началото го опреличих с това.

# 7
  • София
Ако нищо не стане - със специален препарат за загорели фурни. Аз имам на Мр Пропър. Върши страхотна работа, обаче мирише отвратително.

# 8
  • София
Готова е Party
Излекувах я с Медикс! За пореден път се убеждавам, че е вълшебен за загоряло.
Благодаря на всички, че се отзовахте на питането ми!

boto Мр Пропър ще си го взема, не го знаех.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт