ОЧАКВАНИЯТА НИ ЗА МЪЖЕТЕ(БАЩИТЕ)

  • 2 632
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Преди няколко дни се оплаквах на приятели какво НЕ прави мъжа ми.Това,онова...все неща които трябва не само бащи да правят а нормалните хора.Говоря за хигиенни навици,възпитание и най- вече за отношението му към детето и мен.казвам им 4е той мисли само да има най важното за него цигари,бира и бензин в колата. и мъжа каза:а дали ти не о4акваш прекалено много от него.Та питам какво трябва тогава да о4акваме от един мъж?

# 1
  • Мнения: 2 908
Да прави това,което и аз правя-мисля,че е нормално.Т.е,да може да сменя памперси,да храни детето,да готви евентуално,да чисти,да мете,да пере,да глади(ама айде-те са сакати за това),да хвърля боклука,да гледа детето,ако имам нужда,да не псува,да не пие до припадък,да пуши по-малко....още има много,ама не се сещам сега Mr. Green
Не приемам това което ти е казал този мъж NaughtyЗа мен това поне не важи Naughty

# 2
  • Мнения: 304
Колкото по-малко очаквания имаш към някого, толкова по-малко са възможностите да се разочароваш от въпросния човек. И това не важи само за мъжете, а по принцип за всички. Едно правило, което сама си измислих и до сега нямам причини да не смятам, че е правилно.
А относно мъжете - има неща, които ми се иска съпругът ми да правеше, примерно да мие чиниите или да готви от време на време, но не го очаквам от него и за това не се чувствам нещастна, че не го прави. Радвам се на това, което е и начинът по който се държи... да имам очаквания към него значи да искам да го пъхна в някакъв свой си калъп и един вид да го лиша от индивидуалност. Обичам го за това, че е именно такъв какъвто е, пък било то и заедно с шумното попръцкване.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Той- да прави ремонти (дребни и основни), да хвърля боклука, понякога да мие чинии, да пазарува, да сгъва изсъхналите дрехи, да мие банята и тоалетната, да оправя леглото сутрин (аз излизам преди него), да извежда децата и да им купува дрехи, да ги къпе, да плаща сметките, да ни обича и обръща внимание.
Всичко това ТОЙ го прави.

Аз- да готвя, пускам пералнята, приготвям дрехи на децата и ги обличам, чета приказки, приспивам, да чистя апартамента, мия чинии, сервирам, отсервирам, сменям чаршафи, правя списък за покупки, мия прозорци, хладилник, слагам дрехите в сушилнята, подреждам разхвърляното през деня, организирам почивки и излизания, да ги обичам и да им обръщам внимание.
Правя го.

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Нищо не о4аквам по принцип, вси4ко което направи е добре дошло, мисля 4е той е достатъ4но зрял за да прецени какво се иска от него, по принцип не е от хората които виждат 4е аз например се сбърквам от къщна работа а той да си гледа телевизия или да 4ете вестник.Когато вижда 4е има работа се вклЮ4ва без да съм го молила.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 15:59 от Lindita

# 5
  • Мнения: 4 965
Нашата вариация е следната (ще ползвам модела на Ерика):

Той - прави ремонти, да готви (е, аз също се включвам понякога), да пуска прахосмукачка (понякога, защото имаме жена за основното почистване), да работи и парите да ги инвестира за семейството, да пазарува (често го правим заедно), да къпе децата,  да чете приказки, да има свое време с децата и свое време само с мен, да ни обича и да ни обръща внимание, да ме вози до работа и обратно (не обичам да шофирам).
Всичко това го прави. Единственият му кусур е, че е доста капризен и обича да мрънка, но никога не съм очаквала да е перфектен.

Аз - пускам пералнята, приготвям дрехи на децата и ги обличам, приспивам, мия чинии, сервирам, отсервирам, сменям чаршафи, подреждам разхвърляното през деня, организирам почивки и излизания, оправям леглата, мия чиниите, обичам ги и им обръщам внимание.
Правя го.

Изхвърлянето на боклука, извеждането на децата и пазаруването за тях го правим заедно.
Сметките ги плаща баба ми.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите очаквания са по-високи от това, което той прави.
В неделя се отчете- след хиляди уговорки изми банята (след него аз пак трябваше да мина Crazy)... Толкоз от него ooooh! Whistling

# 7
  • Мнения: 2 401
Как така нямате очаквания бе мацки?  Shocked За какво са ни тогава тия мъже????  Това е пагубно, да нямаш очаквания, за да не се разочароваш.  Аз имам очаквания и натискам до дупка. Иначе наистина не се сещам за какво ми е мъж в къщи.  Та какво очаквам.  Очаквам всичко, което правя аз и той да може и да го прави понякога.  Единственото, което не мога да го науча е да има усет към децата.  Пълно дърво е в това отношение.

# 8
  • Мнения: 22 525
Очаквам единствено да прекарва повече време с детето,да има желание да му обръща повече внимание.Някак не му се отдава. Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 175
Очаквам всичко да е равностойно /чистене, готвене, пране и т.н./! Благодарна съм му, че го прави и мога да преглътна, че не е точно както аз искам. Наистина не обича да глади, но пък ако се наложи се справя и сам  Mr. Green. Нямаме детенце още, но нямам никакво съмнение, че ще прави всичко което и аз. Като се замисля, единственото неравностойно са ни заплатите, но той не го споменва.  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: X
Очаквам да поема отговорност за семейството си и да е опора във всякакви ситуации, да е важна част от семейния живот, а не страничен наблюдател.
В общи лини той това го прави. Никога не съм очаквала да възприема нещата от позицията на жена, а не на мъж и мисля, че е много важно да се приеме, че противоположния пол мисли различно, което не трябва да служи за оправдание да си имаме още едно дете вкъщи, разбира се.

# 11
  • Мнения: 1 761
Как така нямате очаквания бе мацки?  Shocked За какво са ни тогава тия мъже????  Това е пагубно, да нямаш очаквания, за да не се разочароваш.  Аз имам очаквания и натискам до дупка. Иначе наистина не се сещам за какво ми е мъж в къщи.  Та какво очаквам.  Очаквам всичко, което правя аз и той да може и да го прави понякога.  Единственото, което не мога да го науча е да има усет към децата.  Пълно дърво е в това отношение.

Най-накрая да прочета мнение от жена, която знае за какво и е мъж.
Аз имам много очаквания от мъжа ми.Имах ги и преди да се оженим и преди да се срещнем.И когато се запознахме му казах какво искам и какво не искам от съвместния ни живот заедно.Така нито той нито аз сме разочаровани.
П.С.Моят мечтан мъж винаги е бил точно обратното на това,което е баща ми.
Което е много жалко,понеже е истина......

# 12
  • Мнения: 2 336
Очакванията ми бяха нормални изисквания за един баща, ама насреща имаше само непукизъм и темерутщина.
Сега живот и здраве няма как да изисквам много по отношение на децата ми...
По принцип не би трябвало да се стига до - трябва да направиш това, трябва да направиш онова, ама на практика става точно така. Уж трябва от вътре да им идва...  newsm78

# 13
  • Мнения: 197
Момичета, май повечето съпрузи са от модерната напоследък порода -ЖЕНЕН ЕРГЕН!!! Joy Не е нормално вкъщи да са като на хотел. Да не се ангажират с никакви семейни задължения, не визирам само домакинската работа. Не е нормално и да ги молиш, или подкокоросваш да обръщат повече внимание на теб, или на детето. Ако не им идва от вътре и не поемат сами инициативата в повечето случаи се оказва въпрос на възпитание. Моят съпруг и брат му много малки са останали сираци. Майка им /поклон и правя, много борбена жена/ е компенсирала с прекалено разглезване. Те са страхотни момчета, но в някои отношения са направо безобразни! Много майки допускат същата грешка от голяма любов към синовете си. Аз много се радвах, когато първото ни дете се роди момиче. Все се чудех, ако е момче, как ще го възпитавам. Нали ще взима пример от тати... Joy

# 14
  • Мнения: 2 161
Моите очаквания бяха големи и си останаха такива през годините.Очаквам най-вече всеотдайност и я получавам.

Общи условия

Активация на акаунт