Бременност и спирала

  • 16 453
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Мили мами
имам следния проблем. Имам спирала, но...
ПРез януари имах менструация (27.01), февруари ми прескочи, март ми дойде навреме (22.03), обаче от вчера 10 дена след началото ме болят много гърдите, надути са и имам лекои боли в корема
Имам час при доктора си но чак за след 2 седмици. Тест не ми се купува (ако ви кажа цените ще ви стане лошо), а не знам какво да мисля.
Някоя от вас имала ли е подобен проблем.? Възможно ли е да е бременност или е само хормонало неразположение?
Благодаря на отзовалите се предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Az lichno ne poznavam nikoi koito da se e sbluskval s takuv problem, no ot poznata akusherka znam che e vuzmozno zabremeniavane dori da imash spirala (razbira se che se sluchva mnogo riadko). Ne znam dali moze da se prekusne takava bremennost, no ako se ostavi si protichala normalno...spiralata ostava v placentata, a ne v bebeto. Tova e vsichko koeto znam, nadiavam se da sum ti bila pone malko polezna...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
така е, но аз също знам, че има вероятност и от извънматочна бременност Neutral Face Затова те съветвам да си вземеш един тест за бремнност поне да се успокоиш или да предприемеш някакви по-бързи действия

# 3
  • Мнения: 103
Ха! Имам приятелка-"Марко Тотев"-сложи си спирала и веднага забременя с нея-обаче се оказа че не е поставена правилно.
Направи аборт и вече не ползва спирала.
А аз бях 7 години със спирала и не съм имала никакъв проблем.
За твоя случай е най-добре да отидеш на лекар/ако можеш ,де/
И не се плаши за бременност-може да е от смяната на сезоните или пък организма ти още свиква с "чуждото тяло".
Както и да е -пожелавам ти успех!

# 4
  • Мнения: 772
Аз познавам жена, която сподели, че е забременяла (с трето детенце) със спирала, но не съм разпитвала за подробности; бременността и раждането минаха нормално, доколкото знам, т.е. детенцето си се роди съвсем добре и е много сладко.
Стискам ти палци!

# 5
  • Мнения: 4 244
Благодаря ви за бързите отговори.
Не ми се давата 15 евро за тест (толкова струват тука) и ще трябва да изчакам 2те седмици да ми дойде реда.
А  за това дали е планирано - не. И не знам какво да правя, ако е резултата положителен.

# 6
  • Мнения: 1 455
Ами съм бременна с трето дете в момента и забременях със спирала, която си беше в мен 2 години без да ми създава проблеми. Ето на, всичко става! На мен също ми закъсняваше 10 дни и повече, гърдите ми бяха много наедрели и ме боляха, не взимах тест, защото изобщо не допусках, че може да съм бременна. Е, накрая реших, че трябва да отхвърля и тази причина, та си взех тест и на 1-вата минута се оказа положителен!!!! Бях в такъв шок, че не мога да ти опиша. Веднага отидох на преглед, защото много често при бременност със спирала се получава извънматочна. Гинеколожката само потвърди бременността, всичко беше наред и ми каза ЧЕСТИТО! След 2 дни ми извадиха и спиралата и сега съм в 4-ти месец и всичко е наред. Мой съвет е да отидеш колкото се може по-скоро на лекар (не може ли да отидеш веднага, защо чак след 2 седмици), но ако усетиш силни болки и кървене, веднага тичай, за да не се окаже извънматочна. Не искам да те плаша, но това си е сериозно.
Пожелавам ти успех и дано всичко мине както ти го искаш.
поздрави

# 7
  • Мнения: 4 244
Цитат на: danisport
Ами съм бременна с трето дете в момента и забременях със спирала, която си беше в мен 2 години без да ми създава проблеми. Ето на, всичко става! На мен също ми закъсняваше 10 дни и повече, гърдите ми бяха много наедрели и ме боляха, не взимах тест, защото изобщо не допусках, че може да съм бременна. Е, накрая реших, че трябва да отхвърля и тази причина, та си взех тест и на 1-вата минута се оказа положителен!!!! Бях в такъв шок, че не мога да ти опиша. Пожелавам ти успех и дано всичко мине както ти го искаш.
поздрави

Даноспорт, може ли да ми кажеш как реагира при теб таткото че при нас ситуацията не е хич розова финансово и много ме тормози мисълта как ше реагира той на подобна новина,
А час имам за 12 по рано не става.
Благодаря ти предварително
Ако искаш може и на ЛС

# 8
  • Мнения: 1 455
ами аз май бях по-уплашена от него. Не е реагирал със завиден ентусиазъм, защото ни беше рано за 3-то, въпреки че сме си говорили, че искаме 3 деца, но по-нататък. попита ме какво ще правим и аз му казах, че ако всичко е наред, не искам да правя аборт, искам си и това бебе. Той просто се съгласи и май само в началото хленчеше, че ще ни е нанагорно, но сега е по-спокоен. Мисля, че дори се радва и на това бебе. И второто ни дете не беше планувано, но категорично си го искахме без да се замисляме, въпреки че тогава синът ни беше на 3-4 месеца.  
Не мога да дам съвет как да споделиш новината, ти най-добре може да знаеш, защото си познаваш мъжа. Все пак , така или иначе ще разбере, така че си говори с него и вземете заедно някакво решение. Успех

# 9
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Деби, не се шашкай предварително. При теб закъснението може да се дължи и на пътуването ти до БГ и многото емоции през последния месец. Трето детенце звучи супер, но ти си знаеш най-добре.

# 10
  • Мнения: 4 244
Абе трето, трето, амам тати като беше запънал скоро краката, че сме приключили с семейното планиране и става много "розово" положението.
А и не знам направо какво да мисля. Даниспорт ме успокои, че и при нея не е минало безболезнено
А място в къщата бол - само деца да гледаш.
Ама като няма мъжа ми работа и става много сложно.
Ще видим какво ще каже доктора другата седмица

# 11
  • Мнения: 7 803
debelanata стига де в müller има тестове по 3,50 евро не е толкова много zа твоето спокойствие мисля ти теzи от 15 къде ги гледаШ че ми стана интересно ?

# 12
  • Мнения: 4 244
При нас Müller няма, това е лошото
Имам само Ihr Platz, онова с маргаритката и аптеки
В маргаритката е 9,90 а в аптеките е 0т 15 нагоре.
УЖАС!
Нали съм на Дто на географията

# 13
  • Мнения: 7 803
e нямаШ оправия zначи  Sad  Ще чакаШ то не че аz съм в центъра на географията ма от магаzини не се оплаквам  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
Еееееееееееееех,а някои мислят да си слагат спирала!!!!! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт