Отново за млякото и запека

  • 2 011
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 521
Здравейте мамчета бих искала отново да се допитам до вас, синът ми в момента е на Нутрилон Комфорт и на опаковката пише че се прави по следния начин 120мл. вода + 4 мерителни лъжички мляко но по този начин течността в готово състояние е 140 мл. това за 120мл АМ ли се води?  #Crazy
А освен това той първо беше на Фризолак започна да се запича смених го с Нутрилон-а но става по зле давам чай Блевит Л но без особен ефект пие Нутрилон-а вече месец и се чудя да го сменям ли или не и ако го сменям с какво АМ да го сменя, вече се видях в чудо  #Crazy  newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Гледа се готовата смес-значи 140 мл.А срещу запек помага и масаж на коремчето по часовниковата стрелка.Когато Тери имаше такъв проблем минахме на Фризовом,а на по-късен етап започнах да го смесвам с Фризолака.

# 2
  • Мнения: 27 524
Гледа се готовата смес

 Peace

Какво имаш предвид под запек? Понякога не се касае за такъв... НК е добро мляко.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
А освен това той първо беше на Фризолак започна да се запича смених го с Нутрилон-а но става по зле давам чай Блевит Л но без особен ефект пие Нутрилон-а вече месец и се чудя да го сменям ли или не и ако го сменям с какво АМ да го сменя, вече се видях в чудо  #Crazy  newsm78

Какво означава "става все по-зле"? Колко често пълни памперса?

# 4
  • Мнения: 24 467
Бебето има ли колики? Ако има ползвате ли капки срещу тях?
Ако отговорът е "да" и ако наистина става въпрос за запек, а не за хипохондрия, което често се случва, не млякото е проблемът.

# 5
  • Мнения: 521
Преди с Фризолака ходеше през ден а сега с Нутрилон-а станаха през 2 ,от около седмица давам и Блевит Л но не оказва влияние.
а за коликите почти няма колики давам му Инфакол само при нужда именно защото предизвиква запек.
Инче и аз знам че Нутрилон Комфорт е добро мляко именно затова толкова се учудвам че нещата се развиха така .

# 6
  • Мнения: 1 984
хм, пробваите леко да увеличите количеството мляко... иначе 2 дни не са проблем, просто всмуквате всичко.

# 7
  • Мнения: 24 467
Знам, че за истински запек говорим при тридневно неизхождане или ходене на твърди изпражнения, при които дори анусът може да се разрани. Подкрепям становището за увеличаване леко количеството на АМ.
Ако наистина е запек- обсъдете с педиатърката, дали да не преминете към Фризовом /освен антирефлуксно, това мляко е и срещу констипация/, но не те съветвам да го правиш на своя глава или по съвет на някоя майка, която "така прави".

# 8
  • Мнения: 521
Здравейте момичета много благодаря за отговорите за съжаление малкия не се изходи 3 дни и днес сутринта бяхме до една частна детска клиника защото наща педиатърка не обръща много внимание на малкия просто е доста претоварена. Хубаво че носих в себе си едни свещички за деца за разхлабване педиатърката сложи свещичката и даде резултат Simple Smile
Предписаха ни да пробваме да сменим млякото ако нещата не се подобрят като смесваме фризолак с Фризофом.
Предписа ни и да давам по една лъжичка на ден сок от ябълки като го увелича постепенно до 30 мл. на ден заради запека но засега смятам че е още малък за сокове и не мисля да му давам.
Надявам се като сменим млякото или поточно като се върнем на старото мляко Simple Smile нещата да се подобрят Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 9 108
Пробвай с Аптамил. При нас то реши проблема след смяна на 2 други млека. Почна да ака всеки ден по веднъж.

# 10
zdraveite,kakvoto i mlqko da polzvate deteto kato si ima problema 6e e za dulgo na6eto gp purvo ni smeni mlqkoto s drugo -ne stana!!!I posle.... ni predpisa LACTULOZA-MIP,adski e priqtna s aromat na 4ere6ka davam mu po 5 ml prez den i problema ni se re6i.Az sled rajdaneto bqh su6o sus zapek i polzvah LACTULOZA -MIP .Sirop4eto e edinstvenoto v Balgariq koeto moje da se dava na novorodeni i na bremenni su6o.Probvajte 6e vi pomogne!!!! Laughing

здравеите,каквото и мляко да ползвате детето като си има проблема ще е за дълго нашето gp първо ни смени млякото с друго -не стана!!!И после.... ни предписа LACTULOZA-MIP,адски е приятна с аромат на черешка давам му по 5 мл през ден и проблема ни се реши.Аз след раждането бях също със запек и ползвах LACTULOZA-MIP .Сиропчето е единственото в Балгария което може да се дава на новородени и на бременни също.Пробвайте ще ви помогне!!!!  Laughing

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 16:55 от Vivi

# 11
  • Мнения: 521
Да ще попитам педиатърката за това сиропче да го пробваме дано действа мерси Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46 492
Акото твърдо ли е, когато се изходи на 2-рия ден?

Сок не давай - детето е малко, ябълката запича, освен това даването на сок ще бъде за сметка на млякото, което ще утежни запека, ако наистина е запек.

# 13
  • Мнения: 521
не нее твърдо,кашаво е,но до вчера не беше акал 3 дни и се наложи да му слжим свещичка.Сега сменяме млякото на фризолак смесено с фризофом ,и се надявам повече да няма такива три дневни паузи.

# 14
  • Мнения: 1 984
свещичката бизакодил ли беше /не се дава до 6г/? малко ви е рано за ябълка. можете да ползвате дуфалак или латулоза /едно и също са/.

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Сокът от ябълка по принцип запича и не мисля, че ще реши проблема ти. Масажчета на коремчето правиш ли?
Ние сме на Аптамил отначалото и въпреки и капките за колики не сме имали запек.
Нали знаеш, че и да сменяш много често видовете млека не е хубаво.
Според мен запека си е индивидуално нещо и не зависи от вида АМ.

# 16
  • Мнения: 521
Не Безалкодил свещичките са специално за бебета донесоха ми ги от гърция и преди да ги ползвам се консултирах с лекар съдържат глицерин, желатин и вода безвредни са както за деца така и за бебета жалко че ги няма в БГ.
Правя масажчета на корема по няколко пъти на ден а относно запека той е с такъв запек откакто хапва Нутрилон Комфорт млякото може да е супер но явно на него не му действа добре все пак всичко е индивидуално. Знам че не е хубаво да се сменят млеката но той на практика преди беше на Фризолак и сега отново се връщам на Фризолак така че незнам дали в случая това е точно смяна. Надявам се нещата да се подобрят и да не се налага да слагам повече свещички.

# 17
  • Мнения: 2 908
Сокът от ябълка не запича-той единствен заедно с Дуфалака ни разхлабваше-след сокче-винаги имаше ако.Безотказно средство,което обаче не препоръчвам на бебе с колики.Обаче го препоръчвам пред това да мушкаш постоянно с термометър.
zdraveite,kakvoto i mlqko da polzvate deteto kato si ima problema 6e e za dulgo na6eto gp purvo ni smeni mlqkoto s drugo -ne stana!!!I posle.... ni predpisa LACTULOZA-MIP,adski e priqtna s aromat na 4ere6ka davam mu po 5 ml prez den i problema ni se re6i.Az sled rajdaneto bqh su6o sus zapek i polzvah LACTULOZA -MIP .Sirop4eto e edinstvenoto v Balgariq koeto moje da se dava na novorodeni i na bremenni su6o.Probvajte 6e vi pomogne!!!! Laughing

здравеите,каквото и мляко да ползвате детето като си има проблема ще е за дълго нашето gp първо ни смени млякото с друго -не стана!!!И после.... ни предписа LACTULOZA-MIP,адски е приятна с аромат на черешка давам му по 5 мл през ден и проблема ни се реши.Аз след раждането бях също със запек и ползвах LACTULOZA-MIP .Сиропчето е единственото в Балгария което може да се дава на новородени и на бременни също.Пробвайте ще ви помогне!!!!  Laughing

Моля, пишете на кирилица.
Ей това не мога да разбера каква разлика има този сироп с Дуфалака,като и Дуфалака е съставен основно от Лактулоза?
И аз съм на мнение,че смяната на млеката може да не ви помогне.Ние бяхме на Аптамил ,но имахме зверски проблеми,и само сокчето от ябълка ги решаваше.Проблемите изчезнаха след захранването с пюрета-т.е.след 4-ти месец.

# 18
  • Мнения: 24 467
Малкият син си ходи най- редовно, но големият е имал проблеми през първите три месеца с изхождането, именно заради коликите, за чието "омекотяване" давахме капки. Четох в книжките и на Спок и на Ан Бакюс, че сокът от моркови запича, а от ябълки- разхлабва, поради което съм съгласна с Афродита по този въпрос. Спазвах съветите им и те ми помогнаха. Ние също, с голямото ми дете, не можахме да се справим с проблемите с изхождането освен с помощта на прясно изцедения ябълков сок. Всеки ден сме цедили такъв и го давахме съвсем пресен. Само че той, синът ми, наистина имаше големи проблеми, макар и за кратко, акаше твърдо, болезнено, свиваше се при изхождане, имаше истински запек. Когато преминахме на каши и пюрета вече всичко се регулира, но това нямаше как да стане преди навършване на 4 месеца.

# 19
  • Мнения: 46 492
не нее твърдо,кашаво е,но до вчера не беше акал 3 дни и се наложи да му слжим свещичка.Сега сменяме млякото на фризолак смесено с фризофом ,и се надявам повече да няма такива три дневни паузи.

На Фризолака му се носи славата, че запича.

Някои хора ходят по-рядко до тоалетна. Щом акото е кашаво и детето не се мъчи, запек няма. Ако започнеш да даваш разни разхлабващи обаче, червата ще станат лениви и запек вече щеима. Остави детето  Tired

Сокът от ябълка не запича ...

Явно от Дуфалакът е бил ефектът, ябълката се дава при разстройство  Peace

# 20
  • Мнения: 2 908
Никол,не съм давала със сокчето и Дуфалак-или давах едното,или другото-казвам ти,че сока разхлабваше яко.Което отново не препоръчвам на бебета с колики.....Не пиша глупости,освен ако не съм ги изпитала неколкократно и не съм сигурна в тях.А пък както ни разхлабваше сока от ябълка,не ми е ясно какво ще стане ако се даде на бебе с разстройство-смятам,че това е само една теория,дето въобще не е такава на практика....

# 21
  • Мнения: 24 467
И аз не съм ползвала прясно изцеден ябълксов сок паралелно с друго "разхлабващо" средство. Цитирам и две книги по въпроса в предходния си постинг, където се твърдеше точно това, което е писала Афродита и въз основа на които и ние решихме проблема си без лекарства, термометърчета и други неща.
Освен това:
http://www.fema-bg.com/index.php?m=1206&lang=1
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/fibri
http://www.zdravoslovno.com/Advices/8Apples.html
http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/taka_kaza_dr.tsakov/articles/jabalki.htm
http://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=3453
http://www.duma.bg/2004/1204/111204/otdih/otd-2.html
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=20663
http://www.kinella.nn-bg.com/info2.html
http://www.lekar.bg/news-56/info-348

Имаше и в една тема класификация на плодовете и зеленчуците, в зависимост от влиянието, което оказват в тази насока. Май точно за ябълките и млякото имаше спор към кои храни точно да бъдат отнесени. Съжалявам, не мога да я издиря /темата/. Табличката беше хубава и полезна.
При разстройство, от което редовно страда пък малкото ми дете, когато се разкиха и разсополиви, винаги лекарката изключва плодовете, включително и ябълките, до решаване на проблема, основно преминаваме на морковено- оризова отвара. Препоръчва се само печена ябълка и то след като диарията попремине, сурова не ни се позволява. Това е мнение и на лекуваща педиатърка и на лекарите в болничното заведение, в което сме поспвъли веднъж заради силна диария и опасност от обезводняване.

# 22
# 23
  • Мнения: 24 467
Да, тази е, благодаря ти много. Ще си я запиша, тъй като и друг път съм я търсила. Точно за ябълката и млякото ставаше въпрос, че са в третата таблица, т.е. с индивидуално действие.

# 24
  • Мнения: 521
Много ви благодаря за инфото момичета прочетох всичките материали и се убедих че ябълката има разхлабващо действие, проблема е че малкия пак не се е изхождал от петък тогава се изходи след свещичката и от тогава нищо вече смених млякото на фризолак смесено с Фризофом но е изцяло на новото мляко едва от вчера и е още рано да се види как му действа и ще има ли ефект. засега продължавам да давам чай Блевит Л но няма никакъв ефект, давам от вчера и чай за храносмилане на Хип и се надявам да проработи ако ли не довечера ще слагам свещичка искам не искам Simple Smile

# 25
  • Мнения: 46 492
... с индивидуално действие.

Действието зависи основно от начина на приемане: сок (запича), печена (запича), обикновена с кората - разхлабва (заради целулозата).

# 26
  • Мнения: 2 908
Не съм давала с кора никога-само на сок ooooh!-прясно изцеден на собствена сокоизтисквачка.Това вече стана един голям Офффф-момичето сега не го интересува това,че да спорим безпредметно за него.
Аз лично с тези теории съм чувала,че Блевит Л много помага,а чая на Хип за храносмилане помага за запек...ама май си остават и те теории LaughingАми какво да ти кажа-пробвай и каквото помогне.Аз лично казах на нас какво изпитано ни помагаше...друго не знам.  33uu

# 27
  • Мнения: 258
И ние сме със запек почти от раждането,не акаше по4-5 дни и акото му беше твърдо, като на голям човек, но тъй като вече е захранен с доста неща, регулирам изхожданията с храна.
Ето какво действаше при нас докато бяхме по-малки, като обаче смятам, че всяко дете е строго индивидуално.
След смяна на няколко млека и досега сме само на Фризовом.Много добре ни подейства чая Блевит Л, постепенно спрях дуфалака и акаше само с чая. Но трудно го намирах и ако го спра, пак минавахме на Дуфалак. Никакви сокове не ни помогнаха, нито ябълка, нито круша, нито овесена вода.Един месец бяхме на Дуфалак, после купих и Лактулоза Мип, докато го захраня с твърда храна.И още ако не му дам някакво разхлабващо плодово пюре, няма да се изака сам.Най-много ни помагат сините сливи, но вие сте много малки за тях.

# 28
  • Мнения: 521
Здравей kundurdjieva и вие сте имали сериозен проблем с запека, ако сина ми беше по голям и можех да му давам плодови пюренца щеше да е добре но тъй като не е нямам голям избор освен чайчета които не помагат за съжаление Sad
днес ппак не беше акал 36 часа и му сложих свещичка педиатърката ми каза ако не се изходи повече от 48 часа да му слагам, знам че това е временно решение но за съжаление се налага.
Утре ще говоря с педиатърката за Лактулоза Мип.

# 29
  • Мнения: 135
Докато бяхме на кърма нямаше никакви проблеми. Захраних с Фризолак, защото е най-употребяван от майките - тогава започна и запека. Смених го с Нутрилон и стана още по зле - ходеше през няколко дни и много се мъчеше, плачеше напъваше се и беше много твърдо. Тогава сменихме АМ с Нестоген и нещата се оправиха докато не започнахме сока от ябълка. Той определено го запичаше.  Ако смяташ да даваш сок за разхлабване по-добре опитай с круша.

# 30
  • Мнения: 258
днес ппак не беше акал 36 часа и му сложих свещичка педиатърката ми каза ако не се изходи повече от 48 часа да му слагам, знам че това е временно решение но за съжаление се налага.
Утре ще говоря с педиатърката за Лактулоза Мип.
Колкото и да е отричан този метос, аз също често прибягвах до клизми.Повече от 24ч не съм го оставяла да не ака, след като се установи, че при нас този проблем не е млякото. Не се отчайвай, като пораснете още малко, всичко ще е наред Peace
Мойта педиатърка каза, че Лактулоза Мип било по-хубаво от Дуфалак-а, но незнам точно каква е разликата.

# 31
  • Мнения: 521
kundurdjieva мерси за съветите както и на другите мами надявам се нещата с времето да се подобрят а относно Лактулоза Мип утре ще говоря с педито, дано е в час с този препрат май много не и се работи ама карай Simple Smile добре че има часни педиатрични клиника да има кой да обърне внимание на децата ни

# 32
  • Мнения: 1 672
Преди с Фризолака ходеше през ден а сега с Нутрилон-а станаха през 2 ,от около седмица давам и Блевит Л но не оказва влияние.
а за коликите почти няма колики давам му Инфакол само при нужда именно защото предизвиква запек.
Инче и аз знам че Нутрилон Комфорт е добро мляко именно затова толкова се учудвам че нещата се развиха така .
изобщо не се притеснявай на 2 дни е съвсем нормално да си ака.Моята дъщеря ака на 2 -3 дни

# 33
  • Мнения: 336
Ох, наистина е индивидуално. От раждането дохгранвам с Фризо, но откакто минахме изцяло на АМ започна здрав запек. Казаха ми че Апамила разхлабвал, но нямаше резултат - през 3-4 дни . Смених с Нутрилон комфорт - през 2-3 дни. Сега сме изцяло на Фризовом и най-сетне мога да си отдъхна. Някои майки ми се карат че ще й докорам разтойство, но явно стомахчето е много спечено по принцип, защото сега ака  гъста каша. Е, поне е всеки ден. Мисълта ми е , че на всеки различно му понасят млеката.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 899
Имам следния въпрос, ако може някой да помогне със съвет. Вчера съм обиколила 3 магазина и 5 аптеки да търся Нутрилон-Комфорт(НК), защото бебо е само на АМ - вече дори не броя 40-те грама кърма на ден, които успявам да му дам   . Видях темичка във форума, че НК било спряно от производство и че вместо него (уж еднакво по състав) са пуснали Аптамил-Комфорт (АК). И май има нещо верно в това, след като видях АК, а на единственото място където видях НК той беше с изтекъл срок на годност   . Обадих се на педи и попитах дали АК = НК и дали да мина  на него, каза че няма проблем. Но пък педиатър от форума ме съветва да почна да давам обикновено (не комфорт) мляко, комбинирано с Фризовом, след като обясних, че бебо има рефлукс, газове които го мъчат почти постоянно, ака веднъж на 2 дена - количество като за два дена но от раз   . Поне коликите неутрализирах с Инфакол.
На мен лично не ми се иска да сменям изобщо млякото, ама като го няма по магазините?
Какво ще кажете за варианта обикновения Нутрилон 1 + Фризовом - поне марката ще остане същата?
Въобще какво мислите по въпроса, че бебо е още много мъничък?

# 35
  • Мнения: 521
Аз лично давам фризолак+фризофом и сега малкия ака всеки ден мисля че фризофома действа и пробвай да даваш нутрилон +фрзофом поне няма да сменяш марката от НК на нутрилон е подобре отколкото на съвсем друга марка.пробвай дано има ефект аз лично съм доволна от фризофома.успех Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз лично давам фризолак+фризофом и сега малкия ака всеки ден мисля че фризофома действа и пробвай да даваш нутрилон +фрзофом поне няма да сменяш марката от НК на нутрилон е подобре отколкото на съвсем друга марка.пробвай дано има ефект аз лично съм доволна от фризофома.успех Simple Smile

Благодаря ти! И аз така си мислех да направя, ама друго си е като чуеш, че и други мислят като теб! Ще видя какво ще е положението след 3-4 дни  Rolling Eyes .

# 37
  • Мнения: 521
Дано има резултат Simple Smile

# 38
  • Мнения: 814
Преди с Фризолака ходеше през ден а сега с Нутрилон-а станаха през 2 ,от около седмица давам и Блевит Л но не оказва влияние.
а за коликите почти няма колики давам му Инфакол само при нужда именно защото предизвиква запек.
Инче и аз знам че Нутрилон Комфорт е добро мляко именно затова толкова се учудвам че нещата се развиха така .
изобщо не се притеснявай на 2 дни е съвсем нормално да си ака.Моята дъщеря ака на 2 -3 дни
За мен това е странно, особено за малко бебче. Синът ми обикновено винаги си е акал по 1-2 на ден, а ако се е запекъл от нещо - тогава е 1 на 2-3 дни и видимо му е надуто коремчето и му тежи. 

# 39
  • Мнения: 24 467
Според мнението на лекарите, с които съм комуникирала реално и виртуално едно бебе и въобще един човек може да се изхожда и това да се приеме за нормално както 1-2 на ден, така и веднъж на 2 до 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт