Отново за млякото и запека

  • 2 008
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Здравейте мамчета бих искала отново да се допитам до вас, синът ми в момента е на Нутрилон Комфорт и на опаковката пише че се прави по следния начин 120мл. вода + 4 мерителни лъжички мляко но по този начин течността в готово състояние е 140 мл. това за 120мл АМ ли се води?  #Crazy
А освен това той първо беше на Фризолак започна да се запича смених го с Нутрилон-а но става по зле давам чай Блевит Л но без особен ефект пие Нутрилон-а вече месец и се чудя да го сменям ли или не и ако го сменям с какво АМ да го сменя, вече се видях в чудо  #Crazy  newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Гледа се готовата смес-значи 140 мл.А срещу запек помага и масаж на коремчето по часовниковата стрелка.Когато Тери имаше такъв проблем минахме на Фризовом,а на по-късен етап започнах да го смесвам с Фризолака.

# 2
  • Мнения: 27 524
Гледа се готовата смес

 Peace

Какво имаш предвид под запек? Понякога не се касае за такъв... НК е добро мляко.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
А освен това той първо беше на Фризолак започна да се запича смених го с Нутрилон-а но става по зле давам чай Блевит Л но без особен ефект пие Нутрилон-а вече месец и се чудя да го сменям ли или не и ако го сменям с какво АМ да го сменя, вече се видях в чудо  #Crazy  newsm78

Какво означава "става все по-зле"? Колко често пълни памперса?

# 4
  • Мнения: 24 467
Бебето има ли колики? Ако има ползвате ли капки срещу тях?
Ако отговорът е "да" и ако наистина става въпрос за запек, а не за хипохондрия, което често се случва, не млякото е проблемът.

# 5
  • Мнения: 521
Преди с Фризолака ходеше през ден а сега с Нутрилон-а станаха през 2 ,от около седмица давам и Блевит Л но не оказва влияние.
а за коликите почти няма колики давам му Инфакол само при нужда именно защото предизвиква запек.
Инче и аз знам че Нутрилон Комфорт е добро мляко именно затова толкова се учудвам че нещата се развиха така .

# 6
  • Мнения: 1 984
хм, пробваите леко да увеличите количеството мляко... иначе 2 дни не са проблем, просто всмуквате всичко.

# 7
  • Мнения: 24 467
Знам, че за истински запек говорим при тридневно неизхождане или ходене на твърди изпражнения, при които дори анусът може да се разрани. Подкрепям становището за увеличаване леко количеството на АМ.
Ако наистина е запек- обсъдете с педиатърката, дали да не преминете към Фризовом /освен антирефлуксно, това мляко е и срещу констипация/, но не те съветвам да го правиш на своя глава или по съвет на някоя майка, която "така прави".

# 8
  • Мнения: 521
Здравейте момичета много благодаря за отговорите за съжаление малкия не се изходи 3 дни и днес сутринта бяхме до една частна детска клиника защото наща педиатърка не обръща много внимание на малкия просто е доста претоварена. Хубаво че носих в себе си едни свещички за деца за разхлабване педиатърката сложи свещичката и даде резултат Simple Smile
Предписаха ни да пробваме да сменим млякото ако нещата не се подобрят като смесваме фризолак с Фризофом.
Предписа ни и да давам по една лъжичка на ден сок от ябълки като го увелича постепенно до 30 мл. на ден заради запека но засега смятам че е още малък за сокове и не мисля да му давам.
Надявам се като сменим млякото или поточно като се върнем на старото мляко Simple Smile нещата да се подобрят Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 9 097
Пробвай с Аптамил. При нас то реши проблема след смяна на 2 други млека. Почна да ака всеки ден по веднъж.

# 10
zdraveite,kakvoto i mlqko da polzvate deteto kato si ima problema 6e e za dulgo na6eto gp purvo ni smeni mlqkoto s drugo -ne stana!!!I posle.... ni predpisa LACTULOZA-MIP,adski e priqtna s aromat na 4ere6ka davam mu po 5 ml prez den i problema ni se re6i.Az sled rajdaneto bqh su6o sus zapek i polzvah LACTULOZA -MIP .Sirop4eto e edinstvenoto v Balgariq koeto moje da se dava na novorodeni i na bremenni su6o.Probvajte 6e vi pomogne!!!! Laughing

здравеите,каквото и мляко да ползвате детето като си има проблема ще е за дълго нашето gp първо ни смени млякото с друго -не стана!!!И после.... ни предписа LACTULOZA-MIP,адски е приятна с аромат на черешка давам му по 5 мл през ден и проблема ни се реши.Аз след раждането бях също със запек и ползвах LACTULOZA-MIP .Сиропчето е единственото в Балгария което може да се дава на новородени и на бременни също.Пробвайте ще ви помогне!!!!  Laughing

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 16:55 от Vivi

# 11
  • Мнения: 521
Да ще попитам педиатърката за това сиропче да го пробваме дано действа мерси Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46 436
Акото твърдо ли е, когато се изходи на 2-рия ден?

Сок не давай - детето е малко, ябълката запича, освен това даването на сок ще бъде за сметка на млякото, което ще утежни запека, ако наистина е запек.

# 13
  • Мнения: 521
не нее твърдо,кашаво е,но до вчера не беше акал 3 дни и се наложи да му слжим свещичка.Сега сменяме млякото на фризолак смесено с фризофом ,и се надявам повече да няма такива три дневни паузи.

# 14
  • Мнения: 1 984
свещичката бизакодил ли беше /не се дава до 6г/? малко ви е рано за ябълка. можете да ползвате дуфалак или латулоза /едно и също са/.

Общи условия

Активация на акаунт