подарък за 2 годишна госпожица

  • 1 325
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
моля дайте идея ,какъв подарък би зарадвал две годишно момиченце

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
От подаръците които получи,Тери беше най-впечатлена от прахосмукачка/детска разбира се/.По цял ден чисти в къщи. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 924
На едно близко момиченце подарихме кукла-бебе в реален размер с разни аксесоари за "отглеждането", много си я харесва Grinning

# 3
# 4
  • Мнения: 4 399
Аз като гледам твоето дете не е много далече от втория рожден ден и спокойно можеш да се ориентираш по него. На тази възраст все още няма полови различия в играта и играчките. Аз също купувах наскоро подарък за 2 годишно момиченце и взех лего с животинки и един пъзел. На дъщеря ми пък купихме детска кухня и сега я пазя или за Коледа или за рождения и ден. Според мен конструктурите и пъзелите са най-образователните игри за тази възраст. Иначе се радват на всички видове тенджери, тигани и посуди, на всичко което може да се бута и тегли (например кукленска количка). Една от любимите играчки на дъщеря ми е пазарска количка с кошница, пълна с различни плодове и зеленчуци. По цял ден препуска с нея, а плодовете и зеленчуците също са голяма забава.

# 5
  • Мнения: 533
Има много неща, които биха зарадвали и задържали вниманието на 2 год. госпожица. Ще ти дам пример за такива, на които се радва дъщеря ми:
- всяко нещо свързано с принцеси
- пластелин с прибори за моделиране
- конструктор с големи части
- книги, но задължително с лЮбими филмови герои - при нас напр.това са принцесите. Пух и Бамби и всичко свързано с тях много се харесва
- кукла тип бебе или Барби (на дъщеря ми напр.другите кукли не са и интересни)
- количка за кукли
Готварските принадлежности също самного добра идея, макар че при насд все още не се радват на голям интерес.

# 6
  • Мнения: 27 524
Кукла-бебе с аксесоари, количка за кукла, плюшен известен герой.

# 7
  • Мнения: 3 423
много благодаря на всички,много сте мили-дадохте ми страхотни идеи  bouquet

може ли да ми препоръчате кукла-бебе,количка за кукли,кои марки са хубави newsm78дали има риск примерно ако детето има вече кукла бебе и аз му взема да не се зарадва или ако взема аксесоари за кукла-примерно количка, да не може всяка кукла да влезе в нея newsm78
също харесах една кухня,магазин за плодове ,прахосмукачка

 играчките за момиченца са много различни,моя син сега основно с коли играе и съм в пълно неведение а наистина искам да зарадвам детето Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 397
люлеещо се конче-става и за двата пола и много му се кефят Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 553
Моята дъщеричка /на 2 г. и 2 м./ ги има, а и подарихме на нейна приятелка: чантичка и чадър на WINX - много са красиви, а и дъщеричката ми им се радва много: разнася си чантичката насам-натам, а и чадъра много я кефи къщо. Иначе е фенка и на микровълнувата ни печка и затова мисля да й купя детска такава - даже видях в МАРСЕЛ за 25 лв. Иначе и кукли и бебета и сешоари и др.подобни аксесоари също са подходящи според мен, а и по наблюденията ми от дъщеричката ми.

# 10
  • Мнения: 984
От подаръците които получи,Тери беше най-впечатлена от прахосмукачка/детска разбира се/.По цял ден чисти в къщи. Simple Smile
smile3521 newsm79

# 11
  • Мнения: 4 399
Аз не бих купила кукла. До тази възраст всички момичета са се сдобили поне с 3 кукли. Не съм купила нито една на дъщеря ми, но дори и у нас се подмятат 3-4 броя. С голяма вероятност детето си има и количка за кукла. Все пак ако решиш да купуваш количка, не купувай от тези дето се сгъват като чадър. У нас една такава издържа около 10 дена, при това дъщеря ми беше малка тогава. Иначе не мога да те посъветвам нищо за марката. Не си спомням каква е втората и количка, тя е значително по-добра. НО наблюденията ми по софийските магазини показаха че читавите колички са от 60 лв. нагоре.  Shocked

А ти защо мислиш че момичетата не играят с коли? Ние имаме у нас повече коли отколкото кукли.  Laughing И за момента колите са по-интересни от куклите. Това е родителската нагласа: момиче- кукли; момче- коли. А не би трябвало да обременяваме децата с нашите предубеждения. Истината е че до около 3 год. и момичетата играят с коли и момчетата с кукли. Когато се интересувах за кухня, установих че около половината от кухните се купуваха за момчета и мога само да поздравя тези родители, които не искат да поставят децата си в изкуствено измислени рамки.  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 790
Моята госпожица пък се радва най-много на книжки  Grinning Куклите ги заглежда отначало и после така си седят. Харесва и да рисува, т.е да драска Wink  с пастели.

# 13
  • Мнения: 113
о предстой ни РД и с интерес чета темичката.някой неща съвпадат с мой те идеи за подаръци като конструктор и бебе ,мисля да е нещо което отговаря на възрастта на детето няма смисъл от  излишни играчки който ще бъдат счупени и детето няма да разбере смисъла от играта с тях.и Вики хич не се впечатлява от кукли даже до нас има строеж и най редовно като минем от там гледа с интерес багерите,камионите и крановете.може пък и нещо такова да и подарим.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
На тази възраст много са им интересни и пъзелите-тези дървените с едрите части.Калоян има един на Дисни с героите от Мечо пух и от Коледа насам все се сеща за него и го вади да играе.
Детски лаптоп също е добър подарък,според мен.Имаме един на немски език и започна много старателно да повтаря думите след него LaughingВиждала съм много красиви за момиченца,розови и червени с картинки.

Общи условия

Активация на акаунт